www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 20:40
úplně jsem zapomněla a právě mi to připomněla mamča.že jste v knížce SCHODY DO NEBE psala o vesnici Jedovnice.jak byli hlavní postavy v kempu Olšovec.na náměstí, na propasti Macocha.....byla jsem potěšena protože ne kdekomu de poštěstí že se v knížce píše o JEHO BYDLIŠTI! :-) chtěla jsem se zeptat odkud víte tak podrobné a shodné detaili ??? informace od známých,rodiny,sebe:-) ne jen tak????,,
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 21:41
Tenhle příspěvek patří do debaty u knížky Schody do nebe, případně do všeobecné debaty - necpat všechny tam, kam nepatří, ať se tu vyznáme. Tak to byla technická připomínka :-) Jinak k tomu dotazu - ty jsi přímo z Jedovnice? To je super, tam to znám, líbí se mi tam, v kempu Olšovec jsem byla mockrát a jeskyně prolezla taky několikrát, na Moravský kras jsme zatížení. Letos jsme se taky chystali, nakonec jsme místo toho jeli na Kokořínsko, kde jsme ještě nebyli.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 21:49
ano!provedu! :-) a dovoluji si malou připomínku.....není TO JEDOVNICE ale JSOU TO TY JEDOVNICE.........nesnáším když to někdy komolí.ale vám to samopzdřejmě odpouštím,:-D.......tak zas někdy nashle:-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 22:23
Jejku, taky jsi na takovouhle věc alergická?? Já jsem z Cerekvice. TA Cerekvice! A úplně nám, cerekvičákům, trhá uši, když se nás někdo zeptá: Ty seš z Cerekvic?? Aůůůů! :)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 12:20
j,i sestřenici bych přetrhla! :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 22:38
No vida, taky jsem myslela, že jsou ty Cerekvice :-) Kdo se v tom má vyznat, jednou ty Jedovnice, podruhé ta Cerekvice... Hrůza :-)
Jinak přeji všem dobrou noc!
BTW: report jsem ti před chvílí poslala.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 08:52
Ahoj Leni a pěkné ráno :)
To máte pravdu - jednou je to TY, podruhé TA :)
Za raport moc děkuji, četla jsem si ho včera večer, fakt super vědět, jak jste to viděla Vy!! Moc děkuju!!!
A Ti templáři - jak Sandře, chudákovi, pořád chmatali na jmenovku - tak to jsme s Jasmine viděly :D Chudera!

BTW: Dneska jsem měla hroznou noc, bylo mi zle. A nevím, z čeho, možná málo piju (což je teda fakt, musím to napravit...), možná z horka, možná jsem včera smíchala různý druhy jídla (ne najednou, samozřejmě).
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:36
Jojo, jen pěkně pij! Mojí kámošce stačilo na celý den ve škole půl litru vody, tudíž mi vždycky ten zbývající litr věnovala, zatímco já jsem v sobě měla už druhou flašku (1,5 litru). Nevím, jak je to možné, ale zvykla jsem si strašně moc pít - během svaťáku jsem do sebe nalila i 7 litrů! Potřebovala jsem si zvlhčit hrdlo:)) Ale dneska už taky piju míň, v průměru asi 5 litrů, protože z malýchskleniček pít neumím (to bych je do sebe musela obrátit na čtyřikrát) a využívám půlitr:))
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 13:06
Což sedm litrů na den si fakt nedokážu představit :-) To bych se ulítala na záchod, prakticky bych z něj nejspíš ani nemohla slézt :-) Obdivuji, kam tolik pití skládáš, do tak štíhlounkého těla! Je fakt, že pít se má, ty moje migrény budou mít určitě základ i v nedostatku tekutin, snažím se aspoň po douškách, kdepak po půllitrech!! a i to jde ztuha.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
12. 07. 2006 14:41
Od: Miši
Dobrý den Leni, vy trpíte migrénama? No zrovna dneska trpím v práci a modlím se,aby už byl kone cprac.doby a já mohla do postýlky, protože ta migréna je příšerná, úplně s Váma soucítím. Můžu se zeptat, od kolika trpíte migrénou a jak moc je Vám špatně? Já totiž když mě to chytne, tak fakt nemůžu, zvracím, je mi zle, nesnáším jakýkoliv hluk ( stačí aby kolega zvýšil trochu hlas do telefonu a už byhc ho mlátila po hlavě)a většinou musím dom do postele, je to šílený, dnešek je výjimka, že tu trpím, až do konce, protože mi je blbé odejít po dovolené. Dyšta můžete napsat mejlík, abychom tu nerozebíraly tady. A hlavně mi přijde, že jsem na to moc mladá. Neva, že o tom píšu tady? Prostě jste mi to připomněla a zvlášť když má dneska migrénkovej den. Hrůza
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
12. 07. 2006 16:11
Od: Hany
Miši i Lenko,
nechci tady nic nějak propagovat, ale z vlastní zkušenosti i zkušenosti ostatních lidí vím, že na snad všechno špatné v těle pomáhá ALVEO. Nevím, třeba to někdo znáte, je to takový "lektvar", který se bere každý den ráno na lačno panák a ono to pročišťuje celý organismus a pomáhá při všem možném. Opravdu to není kec, spoustě lidí to pomohlo. Stojí to sice kolem 1000 Kč a je to tak na měsíc, ale my to doma bereme všichni celá rodina, ikdyž to není zrovna levná záležitost, zdraví je nejdůležitější ! Je to i jako prevence.
Ale dá se to koupit jen přes distributory.
Kdybyste někdo chtěl, zkuste to, fakt to mnoha lidem už pomohlo.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
13. 07. 2006 07:49
Od: Miši
Dekuji za radu Hany, i když ta cena je dost síla,no. Když jsem četla, že se bere paná, hned mě zarazili, jetslo to není alko, ale je to myšleno tak, že se bere množství, co se vejde do panáku, že? :-)Nějak mě to po včerejší migréně nemyslí :-)Už jen, že to pročišťuje organismus zní dobře. A přes jaké distrubutory se to dá koupit? A kolik toho je? Diky Hany.. :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
13. 07. 2006 10:36
Od: Hany
Ahoj Miši,
ano, myslela jsem možství jako panák. :)
Alkohol to fakt není. :) Jsou to spíš bylinky, distributoři jsou asi všude, my jsme se k tomu dostali přes jednu známou, spíš se to chce pozeptat v okolí. Ale vlastně když jsi z Pardubic, tak bych Ti mohla na tu paní dát kontakt, kdyby jsi chtěla.
Myslím, že toho je litr, je to tak na měsíc užívání.
Ale rozhodně je i hodně důležitý pitný režim !
My už to bereme všichni jako prevenci, ono to zabraňuje tomu, aby Ti v těle vůbec něco špatného vzniklo. Akorát je nepříjemné, že když už Ti něco je, tak v první fázi se Ti to zhorší a pak to teprve začne ustupovat. A je to na dlouhodobé užívání, minimálně 3 měsíce.
No uvidíš, kdyby jsi to chtěla zkusit, dej vědět.
Ahojda.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
12. 07. 2006 15:59
Jojo,migrény a těžké,užívám každý večer prášek, který by jim měl zabránit, přesto se tak dvakrát měsíčně objeví a pak to stojí za to. Pokud si stihnu vzít prášek včas, kdy se záchvat teprve rozjíždí, dá se to usměrnit, i když i tak jsem dva tři dny dost mimo, ale jakmile se rozjede, už ho nic nezastaví a je to hrůza včetně toho zvracení. Ještě co se týče věku - kamarádčin třináctiletý syn se už asi dva roky léčí na migrény, takže ono to není věkem, bohužel.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
13. 07. 2006 07:46
Od: Miši
Jo jo Leni, presne tak, driv jsem to mivala jen den, ale tedka tak tri dny, nez to uplne prejde a me to chyta jak kdy. Nekdy 2x tydne (silenost), nekdy 2x do mesice, tezko rict z ceho to je. Nikod u nas v rodine to nemá. Hlavne se bojím toho, az jendou budu mít děti a budou brečet a křičet, že se z toho pomátnu, když budu mít migrénu....A taky jako vy: kdyz si vezmu prasek vcas, tak se to poradne dal neprojevi. Od doktora jsem dostala cipky na migrenu a opravdu mi pomáhají. Takze s Vámi soucítím, je to hrozné, že? Blbý je, že se migréna nedá léčit......Co na to říct Leni,hlavní je,aby nás to tak často nechytalo, viďte? :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
13. 07. 2006 11:45
Přesně tak,migréna je prevít a navíc nevyléčitelná záležitost. Jeden čas jsem ji mívala jednou do týdne na tři dny - to pak bylo úplně na provaz. No, třeba se to časem zlepší, i když migréna postihuje všechny věkové kategorie, nejvíc jí trpí ženy ve věku 30-40 let. Takže aspoň jediná výhoda věku, mohla by pomalu odejít :-)) Tedy mého věku, ty jsi ještě do těch správných "migrénových" let nedorostla, nic moc vyhlídka. Ale zase třeba se vyřádí teď a časem se naopak zlepší.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
13. 07. 2006 12:58
Od: Miši
Hm to doufám, mě napadlo, že třeba až budu těhotná, tak se to zlepší, potom, uvidím, no. Týýý jo Leni, každý týden na tři dny je na provaz, to by mě asi švihlo. To nechápu, jak jste mohla psát knížku, když jste měla tak často migrénu.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 13:30
Štíhlého těla, jo?! Haha, to je dobrej vtip:))
Hehe, Tom mi o svaťáku dal na záchod ke křížovkám (náš taťka nejvíc vyluští na záchodě:)) ) papírek, kde jsme psali, kdo si byl kolikrát během dne posedět- vyhrála jsem s 16 čárkami, on za mnou pokulhával se slabými 4 :D Naši, když to pak viděli, tak se smáli a říkali, že jsou na tu maturu zvědaví, když vymejšlíme kraviny:D
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 18:35
A ne snad štíhlého?? Neříkej,že si o sobě myslíš, že štíhlá nejsi! Když ne ty, pak už nikdo! To už by pak hraničilo s anorexií, neblázni.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 19:54
Taky mě to dost zarazilo, že s Lenkou nesouhlasíš. Podle mne nejsi štíhlá, ale přímo hubená, tak toho nech!
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 20:01
Počkejte, to jako myslíte vážně, jo?! No, já bych tady nereda rozebírala svoje mindráky, ale tohle mě teda překvapilo.... (a mile:D)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 22:36
Od: Aka
Mikušo, ty trdlo, kup si zrcadlo! Opovaž se hubnout nebo tak něco, půjdu ti osobně zmalovat p*del!!! Jestli vážíš víc jak já tak padnu, vždyť máš pade i s postelí!!!
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 20:06
No, to si piš, že to myslím vážně! Vždyť Ti úplně koukaly pánevní kosti!!!!!
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:47
Od: Zdenka
Chápu tvoji kamarádku, jsem stejný případ. Stačí mi na den litr vody. (paní doktorka pak hodně nadává) 7 litrů je téměř nemožný. Nedokážu si to představit. Umřela bych na přepití :-))
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 10:04
Tak tohle zase nemůžu pochopit já:D Navíc se u nás přestala kupovat šťáva, protože už ji asi rok vůbec nepiju (teda jen někdy, když na mě jsou mdloby z večerního hladu-ale jíst na noc, brrr, to ne:) ), naši pijou minerálky, taťka vodu z lednice. Já mám problém, že mě po hodně studeném bolí zuby, takže si natáčím vodu z kohoutku, ale věřím tomu, že kdybych měla to pití pořád po ruce (jako flašku) vypiju toho mnohem víc:)))
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 10:31
Od: Zdenka
Tak to tě obdivuji. Asi se budu muset fakt snažit.:-))
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 11:54
A stíháš dělat ještě něco jiného, Mišule, než pít? 7 litrů - tak to by do mě nikdo nedostal, br, z toho by mi bylo blbě :(
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:45
Od: niki
Tak já tímhle taky nějak moc netrpím.Pitnej režim,bych řekla,že mám v pořádku...Doma máme v lednici pěkný zásoby pití,vždycky asi tak dvě tři lahve nějaký šťávy a potom ještě šťávu taky v půllitru.Pijou z něho sice všichni a vždycky ten kdo dopije musí přidělávat další.Je to teda nádhera když je takovej hic a máme krásně vychlazený pití!!!Takže já jsem v poho a užívám prázdnin.Vy snad taky ne?!:)A s tím pitím to holky fakt napravte,moje kámoška jednou když byla nemocná a málo pila tak prej doma skolabovala ale naštěstí byla zase rychlev pořádku.Takže pijte,pijte!;)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:49
Od: Zdenka
Niki, závidím užívání prázdnin. Jsem pracující člověk, takže už pomalu nevím co to je.:-) Ale je takové teplo, že se mi ani moc pracovat nechce. Hrozná produktivita práce :-))))
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:06
Od: Zdenka
Ahoj Kačátko, doufám, že už je ti líp. No jo, ten pitnej režim. Taky málo piju a pak to odnáší hlava. No, musíme se zlepšit. :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:08
Jj, je mi líp, ale včera bylo ouvej, bolel mě žaludek a tak celkově jsem myslela, že hodím kačatům (ha, to sedí, co??XD)... Tak jsem si pro jistotu k snídani dala jen zelenej čaj a piskoty (a mám hlad, uf).
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 09:23
Od: Zdenka
Tak to vážně sedí :-))) Alespoň dáš žaludku oddech. Čajík a piškoty mu udělají dobře. Horší bude, uklidit se před sluníčkem. To jde v 30-ti stupních ve stínu docela těžko.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 22:50
Leni, já už jsem si ho četla a u scénky s temláři jsme se tu oba chechtali jak blázni:)) Napsala jsem to skvěle, jak by taky ne, že?!;)
Jo, když už jsme u toho, tak mi před chvilkou psala paní z jednoho nakladatelství, že jim povídky můžu poslat. Tak mě to zase trošku nahecovalo:)) Ten GRÁL neproběhne, zbytečných padesát litrů jako fakt nemám:D
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 22:56
Pane Bože! Takových překlepů:D
TEMPLÁŘI:) a NAPSALA JSTE to skvěle:)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 21:52
Tak to se omlouvám :-) Přitom mě to mělo napadnout, je to stejný problém jako ty Hranice, ty Slavonice, ty Jedovnice. Tak příště :-) Přímo z náměstí? To máš prima, v létě živý turistický ruch, v kempu i kolem spousta kluků, krásný rybník, příroda... Jo, taky jsme u vás v kině kdysi viděli poprvé Indiana Jonese a Chrám zkázy, Sandra tehdy byla předškolák a skoro celý film strávila pod sedačkou, vadili jí ti brouci a jiní hmyzáci, kterých je ve filmu hodně, a když jsme ji na konci vytáhli, byla úplně vychlazená, nenapadlo nás, že tam dole je klimatizace, málem tam zatuhla :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 12:28
my jsme taky byli ve Slavonicích,když jsme se vraceli z dovolené v J.H...ale to už jsou tak 4 roky.Je tam moc hezké náměstí :-)......V Jedovnicích krásná příroda to ano,ale ten rybník...:-( už se tam myslín ani nesmí koupat ......No dnes jdu do kina na Šifru m.L. (četla jsem knížku :-) ),a pod těmi sedadli je opravdu klimatizace,chudák Sandra :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 13:08
Fakt se ten rybník tak pohoršil?To je škoda, pěkný kemp a krásný velký rybník... Kino si užij, ten film je skoro přesně podle knížky :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
12. 07. 2006 12:31
děkuju,kino bylo dobrý.opravdu SKORO podle knížky.....byla jsem tam asi nejmladší:-) a kdo to četl....:-) vzpomněla jsem si na Sandru,včera tam klimatizace puštěná nebyla :-) škoda
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
11. 07. 2006 22:05
Od: ARTEP
Ahojky,jak tady píšete o Olšovci,tak jsme poslední tden v červnu byli se třídou v kempu a super.Voda,kemp všechno.Za kempem byl kolotoč tak jsme se s děckama vyblbli.Byli jsme tam na 3 dny a byli jsme se podívat do Punkevních jeskyní atd. Jak jsme odjížděli tak jsme se šli naposledy vykoupat a ve vodě už byli náznaky sinic.Třídní tipoval tak 2 až 3 dny než tam budou úplně.Ale jinak jsme byli mile překvapeni ty první dny. A vy jste tam byli ubytováni kde? My jsme měli být v chatkách,ale oni nám nabýdli za stejnou cenu pokoje ve zděném domě.Kdo by to nevzal,že? =) Artep
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
12. 07. 2006 12:29
no,ted je to hrůza,včera sme byli s kámoškama na kolotočích-super:-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
12. 07. 2006 07:40
Milá Petro,to věřím,že se ti v Olšovci líbilo,nám pokaždé taky :-) Dvakrát jsem tam byla pod stanem, potom vždycky v chatce, v té zděné budově ještě nikdy. Na sinice jsme naštěstí nenatrefili, ale je možné, že dřív se to neřešilo :-) O sinicích je slyšet tak nějak až poslední roky. Je škoda,když se tam nedá koupat, takový krásný velký rybník!
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 21:50
ano,přímo z havlíčkova nám. :-)
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 21:44
Od: niki
Jéj ahoj Leni!Byla jste na Kokořínsku...?to je fajn,tam jsme taky byli...Je to tam moc hezké...taky byste se někdy mohla přijet podívat k nám do Úštěka...co říkáte?asi ani nevíte kde to je...ale byla bych moc ráda kdybych vás tu někdy viděla ikdyž vím,že to není zrovna nejblíž.
RE: Re: málem bych zapomněla....!!!!
10. 07. 2006 20:43
chtěla jsem se zeptat odkud víte tak podrobné a shodné detaili ??? informace od známých,rodiny,sebe:-) nebo prostě jen tak????www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : knihy Lenky Lanczové

   popis knihy
   debata ke knize
   ukázka
   čtenářský deník
   postavy
   písničky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : dívčí romány

       
Hodnotit knihu může pouze přihlášený uživatel.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

Alíška, Danik, Kristyna.kop, kulhy19, libikkk, Luss1, MEDUNKAA, Nožičková, s.a.b.i.n.k.a, Sussanna, ThomasLieven, verrronicka

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 8014747
Počet registrovaných: 12388homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006