www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

02. 05. 2018 16:43
Dobrý den paní Lenko,

určitě nejsem Vaše typická čtenářka, bude mi za chvíli 40 :) ale mám duševně náročnou práci a prostě potřebuji oraz, takže občas zabrousím do odpočinkové literatury. Co se týče dívčích románků, patřím spíš do éry S.Rudolfa, E. Horelové či H. Šmahelové, ale teprve před rokem jsem objevila Vás...od té doby hltám jednu knížku za druhou (když nezvládnu nic duševně náročnějšího :-) ) a připadám si, jako by mi bylo zpátky 15 nebo 20 let.
Už jsem přečetla všechny Vaše knihy, k některým se určitě nevrátím, ale mám pár oblíbených, které jsem přečetla už několikrát (zabere mi to tak jeden den). Kterou si opravdu vychutnávám, jsou Kapky rosy. Úplně voní létem, vidím se v Karolíně, s tou její nesmělostí jsem na tom bývala v jejím věku úplně stejně,...no a zajímaví nemluvní kluci Matějova typu, trochu průšviháři, se mi líbí dodnes...Prostě když ta kniha skončila, byla jsem poprvé skoro nešťastná :-) Hrozně bych si přála aspoň volné pokračování, myslím, že v postavě Matěje by se materiál určitě našel, když je takový komplikovaný...
Další moje oblíbená je Všechno bude fajn. Líbily se mi i další, ale k těmto dvěma se určitě budu vracet stále. Tak ať Vám to píše tak pěkně i nadále! :-)
25. 04. 2018 19:28
Dobrý podvečer, Flare, EvKA 21 i Lenka 26,

moc vám všem děkuji za odpovědí a Flare speciálně za odkaz na vyjádření paní Lenky. Paráda, že mají Radka s Pavlem holčičku a že jim to klape:) Osobně jsem se po přečtení pasáže s Radkou v porodnici klonila spíš k názoru, že je to "řadová" Radka, prostě jen jméno, protože to tam vůbec nebylo znatelné, oproti např. Gábině a Daniele ze Zlodějky snů, kde byly jasně popsané důkazy:), ale když to tvrdí sama paní Lenka, tak úplně super:)

Děkuju moc všem a přeji krásné jarní dny a ať se všem, i paní Lence, moc daří!

Jana
25. 04. 2018 17:18
Od: Flare
Povedlo se mi Vám to dokonce v tom mém tématu i najít :)

"A v nějaké diskuzi jsem postřehla, ?e snad to je Radka z porodnice z "Po?eptej po větru"?"

23. 04. 2012 07:37Od: Lenka Lanczová
Ano, má to být Radka Stachová, v té době u? Králová a maminka malé Johanky :-)

http://www.lanczova.cz/debata.php?ID_tree=178093&typ=knihy&ID_knihy=3#178093
25. 04. 2018 16:54
Od: Flare
Ano, je to ve třetím díle trilogie o Monice :) Ale opravdu jenom pidizmínka.


Lenka26 - Ne, ne. Jedná se opravdu o Radku Stachovou/Královou:)?
Není to jenom moje domněnka, paní Lanczová mi to v odpovědi na jeden dřívější příspěvek sama potvrdila. Nevím, ale jestli to bylo v mojí reakci na trilogii o Radce nebo o Monice? (V tomhle lituji, že se tady nedá zpětně vyhledat si své příspěvky. Ale pamět mi funguje dobře:)
22. 04. 2018 19:28
Od: EvKA21
Dobrý podvečer,chtěla jsem se zeptat jestli je v nějaké jiné kníže také hrdinka Petra? Hodně pěkná knížka...dojal mě téměř závěr knihy o odhalení jistého hendikepu,moc dobře to znám,to mám daleko závažnější zdravotní problém,ale pro mladé holky je to poučné,když mají zdravotní problém jak se s tím naučit fungovat,díky vaším příběhům,třeba i v knížce,Létem Políbená...Zravím Vás i Vám hodně sil na uzdravení...Eva.
22. 04. 2018 19:15
Od: EvKA21
Dobrý den,zmínka o Radce je v trilogii Šeptaček,tuším ve druhém,nebo spíše ve třetím díle.E.
22. 04. 2018 17:14
Dobrý den, řada čtenářek tady myslí, že o Radce je zmínka ve třetím dílu trilogie "šeptaček" - Monika tam je na pokoji s nějakou Radkou, jíž se narodila dcera Johanka. Příjmení nebo alespoň manžel Pavel tam ale zmínění nejsou. Podle mě prostě paní Lanczová použila jméno pro řadovou postavu a Radku Stachovou vůbec nemyslela. Koneckonců postavy s tímto jménem se objevují i v jiných knížkách - myslím, že ve Tři na lásku nebo Kde končí svět. Teoreticky by to tak mohla být kterákoli z nich :-)
15. 04. 2018 08:47
Dobrý den,Flare,

prosím kde se v nových knížkách objevila Radka?:) O Daniele vím,ale Radku si nevybavuji a moc jste mne navnadila,az jsem si po letech obnovila účet:)

Moc díky a všem krásný den a hodně zdraví! a ať se daří:)

Jana
12. 04. 2018 16:54
Od: k.atka
Milá Lenko, tak dlouho (několik týdnů - což je u mě ostudné) jsem nosila v kabelce knihu Náhradní princ :) než jsem dostala tu správnou náladu, abych ji v pondělí otevřela a v úterý dočetla :) škoda, že není nikde zmínka o Janě :) uvítala bych ji :) a protože jsem nevěděla co včera, otevřela jsem knihu Letní něžnosti :) no a dneska abych otevřela další :D ty letní knihy prostě miluju, zvlášť, když je venku konečně hezky :) přeji krásné jarní dny :) Vaše věrná čtenářka
08. 03. 2018 13:40
Milá Verčo, děkuji za pochvalu Hříšné touhy. Super, že se líbila i při opakovaném čtení po letech ? to je přesně to, co doporučuji! Vůbec neškodí vrátit se k příběhu s nějakým časovým odstupem, pak si ho čtenář víc vychutná. Bakov je vymyšlený, je to takový krycí název. A co se týče knih o VŠ ? pokud jsi nečetla Lásky a nálezy, doporučuji, nebo Třináctou komnatu, v obou jsi hrdinky vysokoškolačky.
08. 03. 2018 13:37
Milá Flare, děkuji za dlouhatánský příspěvek - a ten teda byl dlouhý, možná nejdelší ze všech, co jsem tady kdy četla. Rozebrala jsi to pěkně a v mnohém musím souhlasit. On to říkal i Limonádový Joe - někdo holky, jiný vdolky :) Prostě každému sedne víc něco jiného a to je prima, naopak by to bylo špatné, kdyby všichni vyzdvihovali třeba pět titulů a zbytek nikdo nečetl :D. To by ani nemohly vyjít. Život na ostro je především něžná kniha s hořkou příchutí. Ono je to věkem hrdinek, i když jsou v Potížistce vážná témata, pořád se to ve věku -náct snáší lépe a není to tak osudové. Já osobně zahořklá nejsem, nicméně všude kolem vidím spíš ty horší věci, jak naživo, tak přeneseně od čtenářek (tam je to možná dané tím, že mi píší hlavně ty zklamané, kterým to nevyšlo), no a čím starší, tím smutnější. Jedna čtenářka s hodně špatnou zkušeností mi napsala, že to vidí tak, že je spíš výjimka, když to někomu vyjde - a že i ti, co si myslím, že mají štěstí a vyšlo jim to, to říkají jen proto, že jim je ještě málo let, že by je chtěla vidět za deset dvacet let, jestli budou tvrdit totéž. To už je ale hodně pesimistické :D, nicméně v mnoha případech pravdivé, bohužel. A konkrétně ke knize - Veronika skutečně žádný jiný vážný vztah před Tiborem neprožila, sama říká, že to byly jen nevýznamné epizody, takže když jí do života vstoupil platonický dlouholetý idol a jiskra byla vzájemná, není divu, že tak moc hořela. Navíc to vypadalo (až na maličkosti jako ne zrovna vřelé přijetí Tiborovou rodinou) všechno ideálně, sama se bála, aby to vydrželo. A tak to ve skutečnosti chodí - člověk si nemůže být nikdy jistý ničím, ani zdravím, ani vztahem, ani tím, komu bezmezně věří, a dokonce ani sám sebou. Stačí maličko a všechno je pryč. Během chvíle jsou tatam veškeré plány a naděje? Verče se zhroutil celý svět a to, že jejich láska tak zvláštně skončila? Ona neskončila, to je to. Problém obou byl v tom, že se nedokázali domluvit, ani jeden nenašel odvahu a oba se užírali sami pro sebe v přesvědčení, že by měl začít ten druhý. A to není nic výjimečného, spousta lidí se nedokáže domluvit. Stejně jako mnoho mužů - i těch sebevíc milujících - neumí dát najevo podporu, když je to opravdu třeba. Neznamená to, že by byli necitelní, vůbec ne, "jen" to neumí. Milá Flare, měj se moc hezky a děkuji moc za přání pevného zdraví. Potkaly mě vážné zdravotní problémy a nezbývá mi než doufat, že "všechno bude fajn".
05. 03. 2018 20:22
Od: Flare
Dobrý den paní Lenko,

do debat sice nepřispívám tak často, přece jen jsou pro mě v něčem trochu nepřehledné, ale z toho co jsem pročetla, jsem zaznamenala, že máte zdravotní problémy. Takže Vám přeju, ať se hlavně brzo dáte do pořádku a zdraví Vám i nadále do budoucna slouží!

A teď ke knížce, dneska jsem dočetla a konečně můžu prohlásit, že jsem přečetla komplet Vaši tvorbu :) Život na ostro se mi dlouho vyhýbal.

Na to jak Vás už roky strašně ráda čtu, tohle je nejspíš první knížka ze které jsem rozpačitá a tak nějak zklamaná.

U Života na ostro jsem rozklikla asi dvě témata. Jak už někdo zmínil, taky mi přišlo, že první půlka knížky je jen o sexu, kde všude, jak často to dělali atd... Můžete sice podotknout, že se už znali z gymplu, že to nebyli pro sebe dva neznámí lidi co na to rovnou vlítli... Ale zase, co jsem pochopila, tak na tom gymplu Tibor nepatřil ani mezi její kamarády, spíš to byl takový platonický idol, po kterém vzdychala a nedávala si šanci ani v "dospělosti". A najednou buch...není tam ani nějaké poznávání, spíš chemie, přitažlivost a totální poblouznění zamilovaností, možná i euforie, že se jí splnil teenagerovský sen..

Nemám pocit, že bych v knížkách nějak přeskakovala nebo nečetla pozorně. Ale dát mi slohovku (jako "afektované blondýně Sabině v Srdcovém klukovi :)) na téma charakteristiky Tiborovy osobnosti, tak první a snad jediné co mě napadne je "idol ročníku". Ano, mohl být ctižádostivý, měl pracovní úspěchy atd.. ale přišlo mi, jak kdybych ho za těch x stránek vůbec nepoznala, nic pořádného o něm nevěděla a jejich vztah se nijak pořádně nevyvíjel.. To je jen můj pohled..

No a i kdyby byli kamarádi na střední, tak přece jenom, osm let se neviděli a za tu dobu se někteří lidi sakra změní. Nevím jestli to bylo zmíněno, ale mám pocit, že Veronika snad žádný jiný vážnější vztah za život neměla... Možná pro to jí to přišlo s Tiborem tak osudové?

Ještě k tomu sexu, neměla jsem výtku ohledně toho, že tam byli jak dva králíci. Nejsem puritán, rozhodně mi tohle ve vašich "dospělých knížkách" nevadí číst ani nepobuřuje. K životu to prostě patří, v tomhle věku snad nejvíc? (ehm, vlastní zkušenost, bude mi 32 a třeba v posl. vztahu jsem to měla podobně, stačilo ať jeden na druhého sáhne a bylo to hned..až si stěžovali sousedi :))

Co se týče sexu jsou vaše knížky rozhodně reálnější než třeba románky od jiných autorů co jsem četla v 15 a najít tam popis nějaké sex. scény byl spíš zázrak. Proto jsme si taky v tomhle věku s kamarádkama jisté úryvky z vašich knížek i navzájem předčítaly, ale to jsem odbočila :D

Jinak sama jsem pesimistka jako hlavní hrdinka a líbilo se mi, že se na svět po autonehodě začala dívat jinýma očima, nebrečela už nad tím jak je sama atd (jako někdy já), ale uvědomila si jak je zdraví cenné a jak se život může v jedné vteřině totálně změnit.. Někdy se to člověku nemusí stát osobně, stačilo mi poznat slečnu, která přišla taky o miminko (syndrom náhlého úmrtí kojenců) a i přes tohle to byl tak optimistický člověk plný naděje...že jsem si nadala do blbců co řeším za malichernosti a kvůli jakým maličkostem se lituju místo toho abych viděla ty maličkosti co mi dělají radost.

Zpátky k Tiborovi a Verče, taky mi přišlo zvláštní, jak jejich vztah skončil. Dyť to byli dva dospělí lidi. A když nastane nějaký probléim, tak je komunikace snad to nejdůležitější. Tak se divím, že se o to ani jeden nepokusili, jen se každý užíral svými problémy - Verča toho, jak dlouho se z toho bude dostávat, jestli bude moct mít dítě... Tibor zase tím co zavinil. Ale vzájemně si pomalu neřekli ani bú... Nechápu a v jejich věku je to dost podivné. Pokud byli oba tak zamilovaní ani se nepokusili s tím nějak poprat společně?

Druhá část, kde se seznámila s Matyášem už byla zase něco jiného, mělo to konečně nějaký děj, příběh.. i když, opravdu byla Veronika ve 29 tak naivní, že ho tak dlouho viděla jen jako kamaráda? Když od začátku bylo jasné, že "Mašličku" nevenčí jen tak. Tohle bych možná chápala u nějaké hodně naivní šestnáctky.. Matyáš mi přišel férový, starostlivý, kluk do nepohody...

No a celkově, dvojčata rozhodně pobavila, stejně tak Bára...nebýt nich, tak tam ani není moc humorných situací na které jsem i u vašich vážnějších knížek zvyklá. A stejně jako Vstupenka do ráje mi to přijde takové...nevím jak to definovat, trochu zahořklé? Skoro nikomu kolem vztah nevychází, všichni se podvádějí, lžou atd.. Někdo může říct, že to je reálné. Což z vlastní zkušenosti vím, že je dost takových lidí, vztahů. Ale i v téhle blbé realitě jsou páry, kterým to klape..

A třeba Potížistka byla na dost vážné téma, s Šárkou se život rozhodně nemazlil, ale jako celek to na mě nepůsobilo takhle negativně..

Otevřený konec mi vůbec nevadí. Přiznám, trochu se bojím, že byste Niky nechala jít za "hlasem srdce" a skončila by s Tiborem... Což by mě teda trochu na....štvalo..

Omlouvám se, jak to po sobě čtu, tak to vyznívá, jako kdybych na všem hledala chyby. Ale psala jsem to, co mi přišlo na mysl. Snad z toho nebudete mít pocit, že mám potřebu všechno kritizovat. Každý má jiný vkus a asi je nemožné napsat knížku, která by se zalíbila úplně všem.

A samozřejmě, kdyby se mi až tak nelíbilo to číst, mohla jsem knížku kdykoliv odložit a už se k ní nevrátit. Jako vždy paní Lenko píšete čtivě, umíte pobavit atd.. Jen jsem chtěla napsat svůj dojem, názor. A i když, se zrovna k téhle v budoucnu neplánuju vracet (asi ani jednou), až Vám zdraví dovolí a napíšete novinku, tak se na ní budu moc těšit!

Pokud jste to dočetla až sem - Mějte se hezky Lenko!

P.S. Jestli jsem četla dobře, objevuje se "zrzavý kuchař", takže si troufám tvrdit, že si můžeme domýšlet, že Jarek přežil?

A ještě musím dodat, že se mi moc líbí, jak v nových knížkách zmiňujete starší hrdiny a my se tak díky toho můžem dozvídat, co s nima bylo dál. Je skvělé, že se v tomhle vašem světě taklhle potkávají a jejich životy prolínají. Zvlášt příjemné překvapení v novějších knížkách byly Radka a Daniela z jednich z vašich prvních knížek. Jen tak dál!
26. 02. 2018 21:51
Dobrý večer,
včera jsem podruhé dočetla Hříšnou touhu a opět super :) četla jsem ji znova po třech letech a je v ní to, co jsem dlouho hledala a minule jsem to ještě tak nevnímala (jsem na VŠ na koleji). Mám dva dotazy. Vím, že jste někde psala, že je Bakov vymyšlený, na mapě jsem našla Bakov na Jizerou. Opravdu to není on? :-) pak bych se ještě chtěla zeptat, napsala jste ještě nějakou knihu, která je o milostném životě a láskách vysokoškoláků?
Díky a přeji krásné dny :)
25. 02. 2018 13:08
Od: PH2007
Mimochodom, dnes neslávime len 70. výročie tzv. Víťazstva pracujúceho ľudu. Ja si oveľa radšej pripomeniem 176. výročie narodenia Karla Maya. :)
25. 02. 2018 11:56
Milá Evko! Děkuji za příspěvek i přání. Řekla jsem si, že když budu zdravá, napíšu novinku, tak mi držte všichni palce, aby všechno dobře dopadlo a já mohla psát :)
25. 02. 2018 11:55
Zdravím, Peter! Děkuji za pochvalu. Knížka byla (stejně jako všechny ostatní) zamýšlená na pobavení, takže jen super, že fakt pobavila. Starostí má každý dost svých, u knih je třeba ten správný relax a zábava.
17. 02. 2018 16:48
Od: EvKA21
Dobrý den,věřím,že už jste na tom lépe zdravotně,hodně se těším na novinku,dalšího románu.Určitě by si zasloužila být hodně silná kniha kolem 400 stran,at je co číst,jak už jsem se zminovala v dřívějších příspěvcích klidně nějakou zmínku o Tomáši Koubkovi,tenhle hrdina ve vašich románech mě hodně baví...Mějte se hezky.EvKA.
12. 02. 2018 10:44
Od: PH2007
Zrejme táto kniha nebola zamýšľaná ako svojho druhu zábavné čítanie, ale ja som sa pri čítaní predovšetkým dobre zabával, a to v tom najlepšom zmysle tohto slslova, takže to, prosím, berte ako kompliment. :)
30. 12. 2017 18:58
Milá Evko, děkuji za příspěvek a jsem ráda, že tě moje knihy baví, jen tak dál :). V Moravských Budějovicích to opravdu trochu znám /koneckonců bydlím jen něco málo třicet kilometrů opodál/. Měj se krásně a ať ti knížky stále přináší ten správný relax.
30. 12. 2017 18:56
Děkuji za přání, Verčo! Snad ten nový rok bude po zdravotní stránce lepší než ten letošní, to mi zdraví moc nepřálo.
16. 12. 2017 16:01
Od: EvKA21
Dobrý den,
už několikrát jsem Vám chtěla napsat,tuto knihu mám doma v té původní růžové barvě.Začínala věta jmenuji se Eva Veselá,bydlím v Moravských Budějovicích.Já také bydlím v Moravských Budějovicích,jsem si tenkrát říkala,že to tady musíte znát.O mnoho let později,jsem si přečetla odkud jste.Trilogiji Blíženců jsem přečetla pouze jednou,raději se vracím k trilogii o Radce ta se mi vždycky líbila víc.Přeji Vám pěkné vánoce,pevné zdraví,někdy zase knihu s Tomášem Koubkem,jeho dějová linka v knížkách mě baví.EvKA.
04. 12. 2017 20:29
Ano, přečetla :) Bylo to skvělé počtení, určitě po ní zase někdy sáhnu, nejspíš v létě. To se zase pár dnů pořádně nevyspím :D Děkuji za odpověď a přeji Vám hezké prožití vánočních svátků a šťastný nový rok a hlavně to zdravíčko do něj!
04. 12. 2017 20:03
Milá Verčo, děkuji za krásnou pochvalu, potěšila! Předpokládám, že jsi mezitím přečetla nejen celý druhý díl, ale i trojku, no a k té otázce - nemusí to nutně znamenat, že spolu něco měli. Ono leckdy něco vypadá a není :) Miki nebyl žádný svatoušek, to jistě ne, ale na druhou stranu v lecčems byl i nevinně.
Děkuji za přání, hlavně to zdraví potřebuji!
16. 11. 2017 21:34
Dobrý den, nejdřív Vám chci moc poděkovat za Vaše krásné knížky. Jste má oblíbená autorka. Tuto sérii mám zatím nejradši, i když jsem teprve u druhého dilu. A k otázce. Je to taková "prkotina", ale zajimalo by mě jestli se Miki vyspal s Aničkou. Jsem zrovna u kapitoly, kde jedou v autě a Monika najde jeji tanga..
Mockrát děkuji za odpověď a přeju spoustu elánu do psaní a také hodně zdraví.
13. 11. 2017 10:39
Bejvávalo... :D Dnes by mi nevadilo, kdybych byla tlustá jako hroch, jen kdybych byla zdravá!
13. 11. 2017 10:36
Teeeda, musela jste být opravdu super kočka! Tak to se potom vše vysvětluje:) díky za odpověď a ať je Vám co nejdřív úplně dobře!
13. 11. 2017 10:26
Moc děkuji za krásný příspěvek i jiný pohled na věc. Přesně jak píšeš, Tibor se s tím jenom neuměl vypořádat, což ostatně spousta chlapů neumí, a Verča mu to nejen neusnadňovala, ale všechno jen zhoršovala, až to došlo k takovému odcizení. Kdyby se byli schopní domluvit hned, bylo by to jinak. Jenže hned to nešlo, emoce byly silnější. Tím chci říct, že na jejich rozchodu nenese vinu jen Tibor, ale právě hlavně Veronika, ačkoli si to neuvědomovala.
A taky je prima názor, že není třeba druhý díl :)
13. 11. 2017 10:22
Zdravím, Hanko! No, stále marodím, je to dlouhodobá záležitost, ale věřím, že to bude dobré. Díky moc za podporu! A co se týče té míry - no, já jsem takové v šestnácti měla, tak jsem nad tím nijak dál nepřemýšlela :) (Kde ty loňské sněhy jsou, ach, to už je dávno... :)) ) Dnes už bych to psala jinak.
13. 11. 2017 10:14
Dobrý den, Lenko.
Doufám, že už je vám po zdravotní stránce alespoň trochu lépe a že se brzy uzdravíte docela. Měla bych dotaz (nebo spíš takovou připomínku), v některých vašich knihách se objevují míry hrdinek - třeba zrovna tady v Šarlotě, které mi přijdou pro šestnáctileté holky takřka nereálné. Hlavně tedy míra v pase. Přece jen 52 cm má moje 11 letá, velmi hubená sestra. Jedná se třeba o opravdové míry nějakých slečen? Přece jen i modelky, které jsou považovány za hubené, mívají běžně v pase 60. Díky za odpověď a každopádně se těším na jakoukoliv vaši další knihu v budoucnu! Hanka
10. 11. 2017 23:05
Od: m2307
Je to sice už stará debata, ale nedá mi to, abych nenapsala svůj názor, protože je úplně odlišný. Já první polovinu knížky miluju, možná proto, že jsem vždycky chtěla vše, co Veronika s Tiborem měla. Mluvím především o té citové stránce. Nikdy jsem takhle nikoho nemilovala a, asi jako každá dvacetiletá holka, po tom toužím.
Přijde mi, že spousta lidí Tibora nepochopila, protože se na celou tu věc nepodívali z jeho strany. Ano, Verča byla zničená a potřebovala jeho podporu, ale on na druhou stranu potřeboval zase tu její. Bouračka byla jeho vina a potřeboval od ní slyšet, že ona mu to za vinu nedává, nebo že mu odpouští. Musel mít neskutečný výčitky, zvlášť když přišli o dítě, není proto divu, že bral potom jakoukoliv práci, hlavně aby se nemusel dívat na to, jak všechno zničil.
Nemusím asi zdůrazňovat, že fandím jemu a myslím, že je skoro jasné, že se k sobě vrátí. Každý totiž nakonec následuje svoje srdce a v první polovině knihy je víc než zřejmé, že Veronika Tibora miluje tak, jak, podle mého názoru, Matyáše nikdy nebude moct.
Druhý díl ale není potřeba, přesvědčila jsem o tom po dlouhé diskuzi nakonec i maminku :D
08. 11. 2017 08:40
Milá Katko! Díky moc, potěšilo!! Na přítele nedej, chlapi tomu nerozumí :) My, holky, jsme tam uvnitř mladé pořád, takže není důvod nečíst knížky o mladých a pro mladé - mladé tělem i duší. A ty splňuješ obě podmínky, takže vůbec není co řešit! Měj se moc hezky a ať ti moje knihy přináší stále ten správný relax (u moře a klidně i na horách :)) ). Až se uzdravím, bude novinka, do Vánoc to ale nebude, bohužel.
08. 11. 2017 08:37
Zdravím ještě jednou! Moje stonání je dlouhodobá záležitost, ale věřím, že to bude dobré. A ke knížce - zámek Smrčina je vymyšlený, námět na pohádku taktéž, celéje tojenom román. Ale když jsme u filmů - tady u nás ve Slavonicích se točí filmy často, naposledy to byl snímek Po strništi bos, v něm jsou vidět Slavonice velmi dobře (i někteří místní občané a dvě větší dětské role dostaly právě děti ze Slavonic :) ).
08. 11. 2017 08:33
Milá Wianko, díky za příspěvky. Ta změna žánru mě pobavila :), nicméně spousta lidí je i tak přesvědčená, že moje knížky jsou hodně erotické - nebo přímo hraničí s pornem, i takové názory jsem už slyšela, hlavně na knihy se staršími hrdinkami :)) A co se týče Lady - ano, částečně ano.
08. 11. 2017 08:31
Milá Evko, děkuji za pochvalu. Je to přesně tak, v každém věku se vnímá každý příběh jinak - a u Lucky Luka to platí dvojnásob, takže prima, že jsi mu přišla na chuť. Ženatý Tomáš Koubek... no uvidíme :) Novinka do Vánoc ale rozhodně nebude, stále marodím, tak až se uzdravím. Díky za přání!
24. 10. 2017 06:56
Od: EvKA21
Dobrý den,
dočetla jsem oba díly,opravdu s věkem ty knížky se v nímají jinak,tenkrát v 21 se mi asi moc až tak nelíbila,dnes" už ano. Znovu jsem si půjčila 13 Komnatu,tak mě napadlo jestli v nějaké knížce třeba neoženíte Tomáše Koubka...?Také jsem si přečetla,že jste stále nemocná,přeji brzké uzdravení.
Výjde letos nová kniha? Eva.
14. 10. 2017 12:37
Od: WIANKA
Škoda, že tato super knížka vypráví o vztahu Alex a Radka jen kousek na konci. Ale já vím, musíme si to jejich stanování atd. domyslet. Není problém ;)
Víte co mě napadlo, Leni? Co kdybyste - až se uzdravíte -
trochu změnila žánr a začala psát porno (to zní ošklivě, tak teda lehce erotické) romány? :D
Lada z této knihy, není to tak trochu Váš příběh?
Slunce v duši!
10. 10. 2017 07:23
Od: k.atka
Milá Lenko, děkuji za odpověď :) včera jsem dočetla knihu Dvakrát dospělá a musím říct, že se brzy zařadila mezi ty "nej" :) i když teda na dovolené se mě přítel ptal, jestli nejsem na Vaše knihy "stará" (on se potápěl a já četla :)) tak jsem mu vysvětlila, že jsem mladá pořád :D potom se mě ptal, jestli budu knihy táhnout i do slovinska do hor :) no prostě... on tohle nechápe :) moc děkuju, že píšete, protože knihy jsou pro mě relaxem a když si lehnu večer s Vaší knihou, čajem a čokoládou, to je pro mě to pravé :) přeji brzké uzdravení a moc se těším na nějakou novinku :)
07. 10. 2017 13:56
Od: WIANKA
Krásný den, Lenko!
V první řadě se musím zeptat na Vaše zdraví, je to už dobré, nebo aspoň lepší? Doufám, že ano.
Po dlouhé době jsem si přečetla Souhvězdí. Pokaždé, když jsem jí četla, tak jsem si řekla, že se musím podívat na internet, zda tam je ta pohádka, abych se podívala na Mirku ;). Pohádka pod tímto názvem nenalezena, ani nevygooglena. V jaké pohádce má tento název vzor a opravdu si tam hlavní hrdinka střihla malou roličku? To samé zámek Smrčina. Našla jsem jen jeden, kousek od Aše, to ale není Vaše teritorium pro psaní Vašich příběhů ;)... Jaký je skutečný název pohádky a zámku? Děkuji za vysvětlení :D.
Hodně zdraví!
06. 10. 2017 18:27
Děkuji i za tenhle pěkný a dlouhý příspěvek. Některé vztahy začínají rychle, jiným to trvá dlouhou dobu, než uzrají, nebo jak to popsat :) A v obou případech pak platí, že některé trvají chvíli, zatímco jiné vydrží. Verčin kolega v práci - tak tohle je stoprocentně pravý zážitek! Ne můj, bohužel :D, já jen toho člověka znám osobně (a znám i lidi, co s ním dělají v práci :D) Ono totiž většinou platí, že to nejvíc ujeté, co v knížkách je, je pravé, protože co vymyslí život (a lidi), to si spisovatel vymyslet nedokáže :) A k těm titulům. Tohle je také ze života, spoustu rodičů mrzí, když svého potomka vydržují x let na škole, případně školách, a on to tam tak nějak proflinká a vyjde naprázdno. Jasněže to neznamená, že ti, co nemají VŠ, by byli méněcenní, Matyáš je toho jasným případem, jenže ten se choval zodpovědně. A to je právě ten rozdíl. V dnešní době, kdy má vysokou školu takřka kde kdo, pozbyla maturita váhu, sama o sobě neznamená žádnou velkou výhodu při hledání práce, a když dítě má na učení hlavu a dostane se na školu, je pak skutečně zklamáním, když ji díky svému laxnímu přístupu nedokončí. Tibor i Matyáš byli oba dobří kluci, i když každý jinak - a ten rozdíl mezi nimi jsem právě chtěla vykreslit. Maty nebyl doktor,ale zase měl to, co mnohým chybí - byl oporou. S tím názorem na otevřený konec vřele souhlasím, konečně někdo,kdo to cítí přesně jako já :)
Díky moc za přání pevného zdraví, opravdu ho teď potřebuji. Pěkné podzimní dny!
06. 10. 2017 18:15
Zdravím a děkuji za oba příspěvky, prima, že se moje knihy stále čtou, a to i když nejde zrovna o lehký pohodový příběh s happyendem. A přesně tak, dívčí romány se píší lépe - myslím v tom smyslu, že tam, i když to končí "špatně", tedy rozchodem, se vlastně dohromady nic neděje, protože to ještě není "na ostro", zatímco když k podobným karambolům dojde v manželství, už to je mnohem vážnější, protože je v tom zainteresovaných víc lidí a především na to doplácí děti.www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.
homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006