www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

08. 10. 2015 21:49
Od: Kalca
Milá Lenko, právě jsem dočetla knihu "Život na ostro" a moc ráda bych poprosila o pokračování. Moc mne zajímá zda se Veronika rozhodne pro Tibora nebo pro Matyáše. Prosím, prosím napište druhý díl. Moc díky.
P.S. Vaše knihy čtu již od svých 12-ti let a stejně jako vaše hrdinky s nimi dospívám i já. Jsou supr a ve sbírce mi nechybí ani jedna vaše kniha... díky
07. 10. 2015 15:46
Co bych za jména mohla poradit tak je Teodor, Jáchym, Vítek, Matěj, Michal, Oliver, Patrik, Prokop, Vojta. Nejsem si jistá, zda jste je již nepoužila, nečetla jsem všechny, ale jsou to jména, která mě tak napadala. Dále vím, že dívčí asi máte zásoby, ale myslím, že hezké jméno Bella. Teď jak to tak píšu, napadá mne, že už Bella někde byla, ale ne za hlavní hrdinku.

Tak doufám, že jsem Vám trošku pomohla. Hezký den :)
04. 10. 2015 21:53
Milá Kláro, vítám vás na svých stránkách, je super, že patříte mezi moje stálé čtenářky a mým románům jste věrná už pěknou řádku let, to je skvělé, moc mě to těší! Děkuji za všechny tři krásné a obsáhlé příspěvky, pokusím se odpovědět v jednom. Co se týče té první přečtené, to je samo o sobě zajímavé - totiž většinou ta, kterou ode mě čtenářky čtou jako první, nějak víc utkví v mysli. Asi jako první láska nebo tak něco :) Je to prima. Děkuji za pochvalu Času něhy, je to takový ten klasický letní prázdninový příběh, ale ne úplně oddechový, jak by se mohlo na první pohled zdát, on je z velké části i psychologický. Petra je omezovaná svým handicapem, alespoň ona je přesvědčená, že ji postižení, i když jen čátečné, vyřazuje a odsouvá na vedlejší kolej, takže poté, co zjistí, že i ona má nárok na lásku jako každá jiná dívka, vlastně vyhrává, tudíž román bez ohledu na to, jak to bude s Tedem dál, končí vyloženě dobře. Pro Petru je to jednoznačné vítězství. Jistěže šlo ten konec udělat růžový ještě i po té vztahové linii, mohlo se vše vyřešit na místě (což ale dost pochybuji, Petra zase tak silná v kramflecích nebyla a neodvážila by se nic řešit před partou bratrových přátel, ona tu svou odvahu teprve nacházela), nicméně sama píšete, že by bylo nevěrohodné, kdyby romány skončily vždycky dobře, hrdinové si padli do náruče a byli spolu šťastní až do smrti. První lásky takhle (z drtivé většiny) prostě nekončí - a je to taky i dobře, protože po první lásce přijde druhá, třetí... Tak proč se ochuzovat :) A ještě ke Sběratelce. Tenhle příběh je z velké části skutečný, je to román ne o velké lásce (natož první), ale o hledání lásky a o hledání vztahu, který se musí budovat, což Andree předtím vůbec nedocházelo, když "lovila ve stále stejném rybníku". A i pro ni tohle hledání končí dobře, takže není důvod popisovat, jak si spolu užijí rafty nebo cokoli jiného, jde o to hledání samotné. Popisy prázdninových zážitků jsou v jiných románech, kde jsou důležité.
Milá Kláro, mějte se moc hezky, prožívejte krásné podzimní dny, ať se dvojčata brzy uzdraví (musí to být zápřah, to věřím, ale zase dvojnásobná radost :) ) a ať se vám moje knihy líbí i nadále a zpříjemňují ty řídké chvíle oddechu!
04. 10. 2015 21:42
Milá Terko, děkuji za příspěvek a zájem. Novinku bych do Vánoc vydala ráda, ale protože si nejsem jistá, zda to stihnu, jsem čím dál pomalejší a línější a pohodlnější, přiznávám :), raději neslibuji na sto procent. Ale pokusím se!
04. 10. 2015 21:40
Milá Jitko, zdravím a děkuji za pochvalu, ono takové prodloužení léta, natož zpříjemnění podzimních dní, vůbec není na škodu :)
04. 10. 2015 21:39
Milá Veroniko, tu knížku znám, listovala jsem v ní mockrát, nicméně já radši nějaká "normální" jména :D. Pěkná, krátká, moderní. A těch už jsem vyčerpala spoustu, takže tahle kategorie dochází :)
04. 10. 2015 21:37
Milá Minakris, vítám tě na svých stránkách, těší mě, že ses zaregistrovala a že patříš mezi moje čtenářky, no a samozřejmě (a nejvíc!) děkuji za pochvalu Života na ostro. Super, že se knížka líbila, chytla a nepustila! A je prima, že jsem se "strefila" do věku hrdinky. Pokud stihnu letošní novinku, bude opět v téhle věkové kategorii. Pokračování Života na ostro neplánuji, myslím si, že je lepší nechat tomu otevřený konec, tím spíš, že v obou případech dobrý, ať už se Verča rozhodne tak či onak :) A to, jak se rozhodne, záleží teď vlastně na čtenářkách, jaký konec si tam dosadí.
04. 10. 2015 21:33
Mil Pavlo, moc vás zdravím a děkuji za úžasný příspěvek, přímo zahřál! Skalní čtenářky jsou prostě nejlepší a mě těší, že k nim také patříte. Doufám, že do Vánoc novinka bude, ale jelikož to není nikdy jisté až do poslední chvíle, tak raději nebudu nic prozrazovat ani slibovat. Jsem totiž čím dál pomalejší (a línější... :) ). Přeji krásné podzimní dny!
04. 10. 2015 21:32
Milá Lauro, omlouvám se za zpoždění, se kterým odpovídám na příspěvek (nějak nestíhám čím dál víc, asi to bude fakt věkem :) ). Takže k dotazům. Geronimo byl udatný indiánský válečník a pokřik "Geronimo!" používají parašutisté při vyskakování z letadla nejspíš jako důkaz odvahy. Nížany, Račice, atd, prostě "krycí názvy" skutečných míst, víc o tom píšu v sekci ČASTÉ DOTAZY. Blažejov má předobraz ve vísce Blažejov, Hroznějovice jsou vymyšlené, Kostelec jakbysmet. Děkuji za pochval, prima, že se přečtené knížky líbily, no a vzhledemk tomu, že jich je šedesát, tak máš co dohánět :) Ať se líbí i ty další.
04. 10. 2015 21:28
Milá Jarko, zdravím po delší době,moc mě těší, že ses zase objevila, to je super. A že sis na ty přihlašovací údaje vzpomněla :) No a především a hlavně moc děkuji za krásnou pochvalu, super, že jsi mým knížkám stále věrná a Život na ostro se líbil!
04. 10. 2015 19:11
PS 2: Dnes jsem dočetla sběratelku polibků, musím uznat, že s touto hrdinkou se absolutně neztotožňuji, prvně jsem přemýšlela, že knihu zavřu, ale od samého začátku mě zajímalo, zda se Andrea dá dohromady s Vojtou, jelikož co se škádlívá rádo se mívá, a stalo se, jen mě zklamalo, že když už k tomu konečně došlo a dali se dohromady, tak byl konec knihy :( V upoutávce, která je na konci knihy, jsem se těšila na rafty a o nich se tam jen na konci knihy párkrát zmínili, nebylo by na škodu přidat pár stránek jak se jim třeba prázdninách dařilo, jak to na raftech probíhalo a pod. bylo mi to lít, že když už konečně chytla správného kluka, tak byl konec :( :( :( to mě štve u mnoha knížek, že konečně se po x stránkách dopídíme k tomu sočekávanému a utne se to koncem :(
03. 10. 2015 19:25
PS: V hlavě mi třeba leží, proč třeba např. právě Čas něhy má otevřený konec a není jediný....je to záměr, aby každá čtenářka měla možnost udělat si svůj konec sama? Ptám se proč raději právě Petra neřekla mamince ať se vrátí domů, že konec prázdniny stráví s bratrem na chatě, vyjasní si vztahy s Tadeášem a bratrem, vše se přece dalo vyřešit happy endem, jelikož Ted ji naznačoval, že chce zkusit vážný vztah jen s ní, mohl to tak vysvětlit bratrovi a jelikož je to jeho nej kámoš, ten mu to mohl přece jen odpustit a Kristýna tak to už je to poslední ...nevím, ten otevřený konec mě tentokrát zklamal :(
03. 10. 2015 19:17
Ahoj, Vaše knihy čtu již 18 let, pořád se k nim ráda vracím a když se chci odreagovat, zlepšit si náladu, zavzpomínat sáhnu vždy ráda v tomto žánru jen po těch Vašich knihách, jiní spisovatelé nechápu proč mě ale neoslnili...jsou tak skutečné, jako by se to dělo v mládí mě :) Až na pár výjimek jsem přečetla všechny. Asi tak rok zpět jsem si vzpomněla na jednu, která mi přišla v 15 letech prostě úžasná. Začala jsem po ni pátrat, jelikož u nás na vesnici dělám brigádně vedoucí knihovny(je tu otevřena vždy na dvě hodiny v týdnu), tak mám od Vás všechny vydané knihy. Ale zrovna tuto danou jsem prostě nemohla nikde najít. Bylo to jak detektivní záležitost, nemohla jsem přestat hledat dokud jsem ji jednoho dne nenašla u své sestry(je o 17 let mladší) v knihovně, bývala moje dokud ji nezdědila.
Víte o kterou se jednalo, o Sonáta pro dvě srdce, když jsem ji tam zahlédla musela jsem začít hned číst a nepřestala jsem dokud jsem ji nedočetla. Mám dvě malá dvojčátka a jsem permanentně unavená, ale ta kniha mi ležela v hlavě tak dlouho, že jsem ji prostě musela i na úkor spánku dočíst. Proč Vám, ale píši.
Mám teť kluky nemocné, takže jsme doma zavření a jelikož už se zabaví v pokojíčku sami, tak u nich stačí jen sedět a hlídat je. Vzpomněla jsem si na Vaše knihy a řekla si, že si zase nějakou přečtu. Doma jsem již týden, za něj jsem přečetla už 5 knih z Vaší databáze a nemůžu přestat brát další a další, je to jak droga :D Ve svém věku jsem spíš na scifi a dramata, ale ty Vaše knihy mi vždy pomůžou vrátit se zpět do těch krásných let, kdy není žádná starost a ty první chvilky jiskření, kdy se poprvé člověk zamiluje....nyní jsem dočetla Čas něhy, tato kniha mi nějak v minulosti unikla a musím uznat, že je mojí top ze všech těch knih, které jste vydala. Obyčejný příběh, který je tak opravdový, že mě totálně vtáhl a chtěla bych znát pokračování dál a úplně lituji, že nemá nějaké pokračování třeba po 10-ti letech, kdy by hrdince už bylo 25....přemýšlíte někdy o tom, že napíšete pokračování po xletech...jestli ano, tak se přimlouvám zrovna za tento titul. Kdyby tak tito dva hrdinové byli opravdoví a zrovna taková obyčejně krásná holka, mohla napravit tak záletnického kluka. Ale co si budeme povídat, první lásky jsou vždy nejsilnější, nejhezčí, vydrží nejdéle ve vzpomínkách ale málokdy jsou navždy...a ani by být neměly jelikož pak by člověk litoval, že mládí promarnil s jedním člověkem a měl si užívat a vázat se až v pozdějším věku.Kdyby tak rozum co má člověk v dospělosti měl už v těchto krásných teenagerovských letech a věděl, že kluků a holek je na světě víc a pro jedno kvítí slunce nesvítí :) ale tímto si musí projít každý. Chci Vám za všechny knihy poděkovat, v naší knihovně jsou stále oblíbené a mezi top výpůjčkami a nedivím se, prostě nikdy nezestárnou, četla jsem je já a nyní je čte má 14-tiletá sestra stejně jako by mezi nimi nebyla tak velká časová osa :) Vaše věrná čtenářka Klára
02. 10. 2015 12:09
Milá Lenko chtěla bych se zeptat jestli vydáte novou knihu do Prosince ? já a moje sestra čteme vaše knihy pořád do kola nejvíce se nám líbyl čas něhy vždy nám mamka s tatou dávají vaše knihy takže se ptám zda nějakou knihu nevydáte ? omlouvám se za případné chyby píšu v rychlosti
27. 09. 2015 20:02
Ahoj Leni,
krásně jsem si prodloužla léto :). Kapky rosy jsem musela dát i letos, četla jsem ji vždycky před spaním a sladce se usínalo :). Moc se mi líbí, že jde vlastně o příběh v příběhu :). I rodinné poměry si parádně vyřešila - vlastní Markétku i nevlastní Evku mám moc ráda :).
Celkově jde, troufám si říct, o nejromantičtější "Lanzvoku" vůbec! ;)
27. 09. 2015 19:09
Lenka to tady jednou (možná víckrát) naznačila :)
27. 09. 2015 19:04
Jak víte že to je zrovna tahle Radka?? Četla jsem to několikrát ale furt to nechápu
25. 09. 2015 17:11
Jojo, Světlanin nápadník :)
25. 09. 2015 17:01
Já myslím, že poďobaný Rosťa je v Náhradním princi, ten kluk na inzerát. A že ve Zlodějce je Rudla. Ale stopro jistá si nejsem ;-)
23. 09. 2015 14:49
Od: WIANKA
Klasických jmen (Stanislav, Ladislav, Josef, Miroslav) moc využito taky není ;). Vím, že dáváte extra jména, aby se ta postava líbila a aby zaujala, ale já doma Láďu mám a zaujal mě i tak :D. Ale co mohu doporučit, tak to je kniha o jménech (nebo Jak se bude naše dítě jmenovat, tak nějak se jmenuje). Tam najdete takovou inspiraci, až se budete divit :D :D :D
23. 09. 2015 14:42
Od: WIANKA
Rosťa vystupuje ve Zlodějce snů, takový ten poďobaný vojáček, pokud si tedy vzpomínám dobře...
A mě dnes zase napadlo jméno pro dívku: Anastázie :D. Se mně to teď zalíbilo, že bych to klidně dala dceři. Ale na to už je pozdě, už se šest let jmenuje jinak :D
23. 09. 2015 03:51
Milá Lenko, také se přidávám ke chvále této knihy.
Je mi dvacet a proto mě už nebaví číst o prvních láskách a proto mě Veronika neskutečně zaujala! Doufám, že takových knih bude více. :)
Včera jsem knihu dočetla a pořád musím myslet na to, jak by to asi dopadlo... :D
Moc doufám, že napíšete pokračování! Protože by mě moc zajímalo jak to s Verčou dopadlo a se kterým fešákem nakonec skončila. :)
Přeju vám spoustu úspěchů a krásný den:)
22. 09. 2015 17:56
Napadá mě, že taková "lehce nesympatická" tchyně byla v Devátém nebi, neměla ji ale hlavní hrdinka, nýbrž její bratr.
19. 09. 2015 21:34
Ahoj Leni moc vas zdravim jsem vase stala ctenarka uz od 93roku mam vsechny vase knihy uz jsem psala i do debaty jste naprosto uzasna stale se k vasim kniham vracim ctu je stale dokola tak se chci zeptat bude do vanoc novinka? A pokud ano prozradite jiz ted nazev knihy? Protoze ja doufam ze bude pac stedry den bez Lanzovky to nejde jste s nama totiz kazdy rok u stromecku tak preji hodne stesti pri psani mam vas v srdicku DIKY Pavla
17. 09. 2015 20:05
Dobrý večer
Mela bych pár dotazů
Za prve co znamena ten pokřik geronimo jak Petra skáče do Te vody
Potom už víme co jsou nizany Chvalovice kozí hrádek Račice atd udělala jsem si tam v létě výlet :-D
A v cem má předobraz blazejov? A horní a dolní Kostelec hroznejovice?
Já vím , že jsem zvedava ale typ na příští výlet
Jinak knihy netřeba rozebírat ....samozrejme si všechny zaslouží pochvalu přes léto jsem jich přečetla aspoň 10 Děkuji za vaši odpověď a prijemne psaní
17. 09. 2015 19:13
Milá Lenko,
já jsem dnes po delší době docetla Vaši knihu. A zase jsem z toho celá rozjarena :-). Vzpomněla jsem si na svá dětská léta, kdy jsem vaše knihy četla jako na běžícím páse.
Také doufám, že napisete pokračování příběhu :-)...
Neboť i přesto, že jsem za poslední roky přečetla knihy od různých autorů, nikdo ve mne neumí vyvolat vnitřní bouři citů jako Vy :-). Jste pořád stejně skvělá a já už se tesim na další knihy :-).
Jinak musím říct, že už jsem se musela velmi zamýšlet nad prihlasovacimi údaji :-D... Nezdá se, ale nějak nám ten čas letí :-).
Mějte se hezky
Jaruška
17. 09. 2015 12:28
Milá Terko, děkuji za pěkný příspěvek, udělal mi velkou radost. Taková závislost nevadí, naopak, tu doporučuje pět ze čtyř autorů :)) Díky za pochvalu Radky a vůbec všech mých titulů, a co se týče těch nových - to ti nepřipadá, že píšu méně, ono to tak skutečně je :) Je to tím, že už jsem napsala 60 románů, což je obrovské množství příběhů, námětů, příhod, postav, atd, takže se nová témata hledají hůř, a hlavně i tím, že jsem čím dál línější :) Anebo možná ten čas víc letí :) Každopádně poslední roky jsem ráda, když stihnu jednu novinku ročně, tudíž doufám, že tomu tak bude ji letos (do Vánoc). Měj se moc hezky, přeji příjemné podzimní dny (nejlépe zpříjemněné knihami).
17. 09. 2015 12:25
Milá Moniko, vítám vás na svých stránkách, to je skvělé, že patříte mezi moje dlouholeté čtenářky!! Tak to má být, tak je to správné :). Knížek jsem za ty roky napsala celkem 60, tři z toho jsou pro "velké holky", takže pokud jste ještě nečetla, doporučuji obzvlášť. Téma tchýně je maličko nakousnuté v románu Vstupenka do ráje, více o tom teprve bude :) Nejspíš máte tušení :) Takže, kdyby se vám chtělo (i ostatním!), přivítám všechny možné i nemožné historky na toto téma! Ale ne sem, nýbrž na mail. Stačí velice stručně! Díky moc předem.
17. 09. 2015 12:22
Rosťu coby hlavního hrdinu zatím nikde nemám, ale není, může být, už mi klukovská jména začínají docházet :)
17. 09. 2015 12:21
Zkus přímo Vydavatelství Víkend, ale netuším, zda mají na skladě. Za pokus to určitě stojí.
17. 09. 2015 08:11
Dobry den, milá Lenko,
Vaše knihy naprosto miluji a jsem na nich přímo závislá. Začala jsem je číst kdyz mi bylo 12 let, nyní mi je 24 a mam vše přečtené tak se neustále vracím a čtu to co jsem již zapomněla:). Pro me naprostá srdcovka je bezpodmínečně trilogie o Radce(čtu ji pravidelně po 2-3 letech znova a znova-nemůžu si pomoct:) Chystám se i projet všechna ta místa ve kterých se dej často odehrává. Abych se dostala ke svému dotazu. Chci se zeptat, plánujete vydávat další knihy do budoucna ? Maličko mi připadá, ze ted píšete mene nez dříve. Dekuji Vám moc za odpověď a take za Vaše knihy. Neumím si bez nich svůj život představit.
Vaše verna čtenářka Terka :)
16. 09. 2015 14:42
Dobrý den,
Vaše knížky jsem začala číst v pubertě asi před patnácti lety (páni, toto letí, dnes je mi 33) a jednoznačně moje srdcovka jsou Blíženci. Pak jsem měla několik let pauzu a nyní jsem si přečetla po dlouhé době Vaši knížku Hořká chuť lásky a samozřejmě hned následovala Postel plná růží a Třináctá komnata. Všechny jsou super a četly se samy :-D
Nečetla jsem všechny Vaše díla (ale určitě se k tomu dopracuji), ale zatím jsem nenašla téma "o příšerně zlé tchýni :-D Když máme sraz s holkami a přijde na toto téma, jsou to oparvdu historky veselé a tak mě napadlo, že třeba by to byl dobrý tip i pro Vás.
14. 09. 2015 20:06
Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jestli v některé z vašich knih vystupuje Rosťa (Rostislav) ? předem děkuji za odpověď :)
13. 09. 2015 20:54
Ahojky holky, prosim o radu, doplňuji si knízký, které mi chybí do sbírky vubec nemohu sehnat nějaké knížky napr: trilogii Radky, nemáte nějaké tipy, kde objednat?
11. 09. 2015 16:30
Děkuji za tak skvělé pozvání jste opravdu úžasná a budu se těšit na seznámení s Vámi a s ostatními čtenářkami, se kterými bude určitě zábava moct si o knížkách popovídat.
10. 09. 2015 16:42
Tak aspoň že to netrvalo celé dětství!! A co se týče srazu, škoda, ale jak říkám, nic není ztracené, bude další a já se už teď těším na setkání se známými i s novými tvářemi, budeš vítaná!
10. 09. 2015 16:41
Milá Teo, moc děkuji za krásnou pochvalu, udělala mi radost! I ta situace z autobusu je pěkná :)
10. 09. 2015 16:39
Díky moc, potěšilo!
10. 09. 2015 16:39
Tohle je dvojice, které bych věřila, že jim to vydrží.
10. 09. 2015 16:38
Milá Lenko, ono je to tak, že já druhá (ani další) vydání už nijak neopravuji, nezasahuji do nich, ale jelikož první vydání vyšlo v jiném nakladatelství, došlo k zásahům a úpravě textu ze strany jazykového redaktora. To budou nejspíš ty změny, které uvádíš (a o kterých já ani netuším, protože jsem to znovu v dalším vydání nečetla :) ). Když jde o další vydání v témže nakladatelství, neupravuje se vůbec nic, mění se jen obálka. Při změně nakladatelství si musí nakladatelství, které román vydává, znovu text k vydání připravit z rukopisu (nikoli z materiálu určeného pro tiskárnu), prostě začíná od samotného počátku, jak kdyby jim to autor právě předal.
10. 09. 2015 10:32
Od:
Chápu i takové příběhy zasáhnou, ale mnohdy je to bohužel krutá realita, že někdo má takový život. Já nemůžu říct, že bychom to se starší sestrou prožívaly celý život, jako Johana, nějak si stěžovat na své dětství, ale i pět let žití s otčímem poznamenalo bohužel.
V knize bohužel maminka od Johany neměla dost odvahy se bránit už dřív a možná je to tím, že už nikoho sama neměla, kdo by ji s tím pomohl, naše mamka měla babičku a dědu, kteří to tak nenechali a po takové naší větší katastrofě, kdy musela přijet záchranka už zasáhli na dobro. Mrzí mě, že jsem nehledala Vaše stránky už dřív a tím pádem už na Vašem určitě báječném sraze být.
10. 09. 2015 08:07
A přesně proto, by to bylo ještě víc napínavější, jak by se Radek zachoval, nebo spíš jak by se rozhodl.
Jestli jeho city k Vicky převládaly než k Míše.
Moc Vám děkuji za Vaše odpovědí, opravdu si toho strašně moc vážím, obdivuji Vás od mého dětství, veškeré slohovky už na základce co se týkalo knih, zálib, oblíbených autorů vždy jsem psala o Vás (vtipné já vím psát to ve dvaceti jedna letech) :D Nestydím se nahlas říct, že s příběhy od Vás jsem vyrůstala.Včera mě potkala zrovna taková milá situace, nastoupila jsem do autobusu po přijímacích zkouškách na jedné univerzitě a hned na prvním sedadle seděla slečna a četla jednu z Vaších knih, neviděla jsem název, jen zadní obal s Vaší fotkou a musela jsem se usmát a strašně mě zajímalo jakou asi tak čte a co si o ni myslí,ale vypadala bych jako cvok, kdybych za ní přišla a začala se vyptávat a bavit se o Vaší knížce, když se vůbec neznáme :D
09. 09. 2015 21:00
Od: Hanča
děkuji za informaci...... a upřímně musím říci, že jsme si to myslela :)www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

barbienka, Blanista, Charouzov, etulina, Moňas, Nikky, tercinka2, Volavková, Zvěřinová

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 9324122
Počet registrovaných: 12495homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006