www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

21. 07. 2014 12:23
Od: Ginger
Děkuji :) Včera sem přečetla Kapky rosy a úžasný :)) takže další bude Čas něhy :))
21. 07. 2014 11:48
Ahoj Ginger, jednoznačně Čas něhy a Kapky rosy - každé léto :)
21. 07. 2014 09:00
Od: Ginger
Tak jsem to včera vzala na jeden zátah :) Přesně letní knížka podle mého gusta :) Perfektní prázdninový příběh. A Matěj?? Přesně můj typ!! :)) Myslím, že to bude moje pravidelná prázdninovka :)
20. 07. 2014 12:10
Od: Ginger
Ahoj holky a Lenko :)

po letech se vracím ke čtení "lanczovek" :) Kdysi dávno jsem je přelouskala skoro všechny, ale už si je nepamatuju. Takže se Vás ptám, která je Vaše "letní knížka"?? Nemůžu se rozhodnout u které mám začít :))
19. 07. 2014 20:40
Od: RenyN
Paní Lenko,
už delší dobu jsem nečetla žádnou z vašich knížek, ale minulý týden jsem shodou okolností projížděla jihem naší republiky, kde se odehrála i většina vašich příběhů. A protože Radka je z vašich knížek "ta" na kterou nezapomenu, během průjezdu Dačicemi (knižními Račicemi) jsem se prostě nemohla porozhlédnout, jak že to vlastně v radčině rodišti vypadá a na kolik se to shoduje s mojí přestavou. Protože jsme neměli čas se ve městě zastavit, rychle jsem se alespoň snažila očima najít nápis "Pod věží" nad některou z hospod. Když už jsem to skoro vzdávala, zastavili jsme, protože mamka se potřebovala podívat do mapy. Já se jen mimoděk otočila - a z protější zdi se na mě smál nápis "Bufet Pod věží" - udělalo mi to ohromnou radost. Tohle místo přeci znám! :-D
A sotva jsem si vzpoměla, že v Račicích bylo přeci také koupaliště, kam Radka s Pavlem chodili - bum - přede mnou, u silnice, ukazatel "Koupaliště Dačice".
Marně jsem si lámala hlavu, jestli vilky Stachových a Máchových mohli být právě na okraji města směrem ke koupališti - a byly, že ano? Ale z domků, které jsem viděla, jsem to do své představy zařadit nedokázala.

A když už píšu o místech, během téhle cesty jsem také navštívila Moravské Budějovice - to je přeci rodné místo Evy Veselé z Blíženců, ne? Ale zaskočilo mě, že je to poměrně nemalé městečko. Vždycky jsem si to z knížky představovala jako malou vesničku...

Každopádně, vím, že jste si místa upravovala tak, aby vám do knih seděla. Chápu to. A jsem ráda, že jsem je viděla naživo...
19. 07. 2014 18:05
Od: me
To samozrejem viem,ale ako si si koniec predstavovala ty? :)
19. 07. 2014 17:56
Od: me
Samozrejme,že nemáž začo :) Za pravdu sa neďakuje ;)
19. 07. 2014 17:45
Od: me
Tak to som veľmi rada!! :)
18. 07. 2014 14:27
Od: Dasaa
Dobrý den Lenko :). Tak jsem právě dočetla Znamení Blíženců. Parádní knížka, která mě vtáhla do děje. Nikdy jsem na táboře nebyla,což mě po přečtení téhle knížky dost mrzí :D. No hned se dám do čtení druhého dílu. Už se moc těším a jsem zvědavá jak to bude mezi Evou a Dickem pokračovat :). No a taky jak se bude dařit Evě ve škole, co se týče dívčího kolektivu. Musím říct, že ty starší knížky, kde ještě nemají internet,nepíšou si smsky, neexistuje facebook a podobné věci, mají něco do sebe :). A vůbec ta doba..dnes je to jiné..Mám ráda samozřejmě i ty novější knihy ale ty starší mají své kouzlo :)..
Dáša :)
18. 07. 2014 12:36
Ahoj Nikol, díky za odkaz, k tabulce jsem se dostala až teď .... je super!!!! Snad se brzy objeví nová kolonka (s novinkou) :-))
16. 07. 2014 20:14
Milá Andreo, vítám tě na svých stránkách, jsem ráda, že jsi je našla a zaregistrovala se, no a to, že patříš mezi moje dlouholeté čtenářky a zůstala jsi mým knihám věrná, tak to je úplně super! Krom toho pětadvacet let není žádný věk, který by byl na závadu :), naopak, je krásný a ideální. A nejen na čtení, ale celkově :) Moc děkuji za skvělý příspěvek, zahřál mě na duši a dokud budu mít tak prima čtenářky, bude mě bavit psát. Sice už nestíhám tolik jako dřív, nějak se kumulují starosti a problémy, i zdravotní, no jo, holt věk... :), ale jedna novinka ročně by být měla. Plánovala jsem ji do prázdnin, bude spíš do Vánoc, ale bude. Hrdinka ti bude věkem vyloženě blízká, bližší než dvakrát dospělá Dita :), i když jak říkám, na věku hrdinek ani čtenářek vůbec nezáleží. Jsem ráda, že se ti zatím poslední vydaná kniha líbila, no a jelikož jsem hokejový fanoušek, musel se hokej v mých knihách objevit (a to jsem se o něm ani nerozepisovala tak, jak bych chtěla :D). Měj se moc hezky, přeji příjemné letní dny a pěknou pohodu, no a když ti ji vylepší právě moje knihy, tak to nebude mít vůbec chybu.
16. 07. 2014 20:09
Super, děkuji, Zuzko! Teď už je to na Radkovi (a na čtenářkách, samozřejmě :) ).
16. 07. 2014 20:08
Aby ne, taková skalní dlouholetá pilná čtenářka, kdo jiný by to měl mít dobře?! :))
16. 07. 2014 20:07
Tu esemesku si už musí čtenářky domyslet samy, od koho byla :) Ted se určitě ozval, i kdyby ne zrovna v tu chvíli, nejdřív to musel nějak vyřešit s Kristýnou, která za ním přijela, ale dřív či později se jistě ozval, neskončilo to Petřiným odjezdem z chalupy.
16. 07. 2014 20:06
Milá Zuzko, díky za stručné a krásné hodnocení, moc potěšilo!!
14. 07. 2014 17:43
Dobrý den milá Lenko :))
předem bych se Vám chtěla omluvit za dlouhý článek, který Vám píšu :D
Od doby kdy jsem poprvé dostala Vaši knihu do rukou uplynulo zhruba 13 let, byly Vánoce a jednalo se o knihu Půlnoční sny! Dá se říct, že od toho okamžiku mne Vaše příběhy provázely celým dospíváním až do současnosti a to mi bylo nedávno 25 let :)) strašně to uteklo a pokaždé když se vracím k nějaké Vaší knížce (a dělám opravdu hodně často :D ) nostalgicky vzpomínám na období své puberty a dobu kdy jsem byla ve věku většiny Vašich hrdinek a připomenu si své školní úspěchy i neúspěchy,platonické lásky, přechod na střední školu, maturitu apod. Vaše knihy mne opravdu provázely v každém okamžiku mého dospívání.
Musím se hluboce poklonikt Vašemu spisovatelskému umění, jak neskutečně dokážete popsat charakteristiky postav, děj a zejména okolí ve kterém se kniha odehrává (kemp Mokrá louka, okolí chaty např. v knize Prázdniny pro zaláskované, Srdcový kluk aj., Vánoce, pohodu letních prázdnin jste v několika knihách slovy tak neskutečně vystihla, že jste mi naprosto mluvila z duše, přesně tak jsem já vždy jak Vánoce tak prázdniny vnímala - příslib dobrodružství, nezaměnitelnou vůni, přicházejích prázdnin letní lásky, slunce apod.
Zrovna včera jsem dočetla Vaši novinku Dvakrát dospělá a nemám slov, myslím že jsme udělala svůj rekord v rychlosti přečtení ( během pár hodin jsem ji měla přelouskanou) velice chytlavý příběh, i když některé pasáže, zvlášt z hokeje jsem přeskakovala, celkově jsem se nemohla odtrhnout :)) a už te těším na další novinku a doufám, že si ji už pod stromeček budu moc nadělit :D
Takže milá Lenko, moc Vám děkuji za krásné dospívání a příjemnou nostalgii když se k Vašim příběhům po letech vracím!! Mějte se krásně, mnoho inspirace ke psaní, zdraví a vše co si budete přát :)))
Andrea
12. 07. 2014 21:31
Od: me
Milá Lenka,
zase ďalšia skvelá kniha :). Zase si to tak úžasne skončila :D . Ale no, ja si predstavujem,že si vybral Vik. Dúfam,že si si to tak myslela aj ty :)
12. 07. 2014 10:09
Od: Simča
tak jsem byla překvapená, že jsem nakonec všechno dobře otipla :) je fajn, že u toho třetího kola byly uznanené i dvě odpovědi...hezké léto!
11. 07. 2014 16:41
Od: me
Milá Lenka,
zase ako pri Potížistke si toto musela ukončiť fakt super! :D Jój, kebyže tam dáš aspoň tú SMS tak nič nepoviem. Mohla si dať aspoň epilóg, keĎ už tu sms nie. No čo už zase musí fungovať fantázia a dúfam,že bola od Teda tá sms :) ale súhlasím s Modré nebe aj keď by som dala pokračovania obidvom knihám ;) (ale najskôr poprosím Potížistka :D)
11. 07. 2014 16:37
Od: me
Jednoducho povedané. Je to fakt veľmi dobrá kniha. Lenka si veľmi talentovaná. Proste a zase píšem,že je to skvelá kniha. Skvleý nápad a pefketne napísané. úplne ma bavila ;)
11. 07. 2014 07:04
No jo, protože na sraz jezdí skalní čtenářky, co mají knížky zmáknuté, takže vymyslet pro ně soutěž je také čím dál těžší :) Odpovědi jsem doplnila.
11. 07. 2014 07:03
Aha, ty jsi na dovolené, no tak tam je to se čtením složitější :) Já myslela, že ti došly knížky jako celkově, že máš přečtených všech 59. Tak užívej léto!
11. 07. 2014 07:01
Milá Terko, no tak prostě nějakou zopakuješ... než vyjde letošní novinka :)
11. 07. 2014 07:01
S tím Saturninem jsem si dělala legraci :) V tomhle případě si já osobně myslím, že se nejspíš Kazim s Kamilou oženil (díky tlaku okolí a okolnostem), ale určitě jim to nevydrželo dlouho. Rozhodně se z něj zodpovědný manžel a otec nestal, zvlášť ne s Kamilou, kterou bral jen jako nástroj pomsty, náhražku.
10. 07. 2014 17:19
Od: tercaa
Omlouvam se,nejak me ten mobil neposloucha,jen jsem chuela napsat,ze nevim,co budu delat,kdyz dosly knizky
10. 07. 2014 17:08
Od: tercaa
,Tak tohle jsem nejak nedomyslela,vzala jsem si na dovcu jen 4 knizky(horkou chut lasky,kapky rosy,souhvezdí labutě a mokrou naru,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
09. 07. 2014 20:41
já bych byl radši, kdyby ne :-P kdyby byl takový jaký byl, si ještě užívat :-)) ne najednou si hrát na odpvoědného chlapa :-P
ale pak co chudák Kamča? nebyla by to pro ni šílená psychická rána?
09. 07. 2014 20:25
Od: Simča
tedy připadá mi, že ty soutěže, myslím na srazech, jsou čím dál zapeklitější :) Lenko, pokud byste měla čas, doplnila byste prosím správné odpovědi u soutěže tady na stránkách? ráda bych se mrkla, co jsem měla špatně. Děkuji.
09. 07. 2014 20:14
Milá Jitko, no jo, to jsem celá já :) Máš pravdu, napsala jsem to špatně, chybí jen u novinky Dvakrát dospělá. Mail jsem přečetla - a ano, radši mi to pošli znovu, díky technické závadě, kterou nikdo nedokázal odhalit, se tamty hlášky nezobrazují, i když tam jsou, tak je zadáme ještě jednou a uvidíme.
09. 07. 2014 20:09
Milá Lenko, děkuji ti i za tenhle příspěvek. S tím pokračováním... no jo, je to složité :). Uvidíme. A co se týče novinky, nebo spíš počtu novinek, tak to je ještě složitější :). Když budu mít klid, odpadnou některé starosti, co jsou teď už pár posledních let navíc a nebudou ani zdravotní problémy, tak by mohly být zase dvě novinky ročně. Jenže je tam to kdyby, záleží to na více faktorech - a ty předem netuším, jak dopadnou, ani je neovlivním :). Necháme se (včetně mě :) ) překvapit. Měj se!
09. 07. 2014 20:09
Milá Lenko, děkuji ti i za tenhle příspěvek. S tím pokračováním... no jo, je to složité :). Uvidíme. A co se týče novinky, nebo spíš počtu novinek, tak to je ještě složitější :). Když budu mít klid, odpadnou některé starosti, co jsou teď už pár posledních let navíc a nebudou ani zdravotní problémy, tak by mohly být zase dvě novinky ročně. Jenže je tam to kdyby, záleží to na více faktorech - a ty předem netuším, jak dopadnou, ani je neovlivním :). Necháme se (včetně mě :) ) překvapit. Měj se!
09. 07. 2014 20:06
Milá Lucko, i tebe vítám na svých stránkách, těší mě, že ses zaregistrovala. Díky moc za pochvalu, udělala mi velkou radost!! A také děkuji i za to přání, vážím si toho - a doufám, že letos skutečně novinka vyjde, akorát už nebude do prázdnin, jak jsem tak trochu doufala, ale spíš do Vánoc. Měj se skvěle, přeji krásné letní dny!
09. 07. 2014 20:04
Milá Veroniko, vítám tě na svých stránkách, jsem ráda, že jsi je našla a zaregistrovala se, to je prima. No a ještě lepší je, že patříš mezi moje čtenářky! Moc děkuji za krásný příspěvek, těší mě, že Blíženci patří mezi tvoje nejoblíbenější knihy, ke kerým se ráda vracíš. Kdybych (ale fakt jen kdyby, neznamená to,že jsem rozhodnutá) někdy pokračování napsala, tak by to bylo o Anetě, jejich dceři, která mezitím za ty roky od vydání vyrostla, tím pádem by nebyl důvod ke smutku :). Měj se moc krásně, Veru, užívej si prázdniny.
09. 07. 2014 19:53
Poslala jsem Ti mail.
09. 07. 2014 19:45
No jo, to už bylo i v Saturninovi, že každý pořádný příběh má končit svatbou :))
09. 07. 2014 19:23
Leni, mně se u Vstupenky obsah objevuje :-).
09. 07. 2014 18:43
Děkuji vám za odpověd,nic méně já souhlasím se spoustou čtenářek že by jsi potížistka zasloužila pokračování já vás chápu že je velmi těžké se rozhodnou ale je to pár let zpátky co jste mě když píšu za sebe velmi překvapila napsáním třetího dílu moniky který byl bezkonkurenčně nejlepší u ní jsem počítala že druhý díl je tak nějak uzavřen ale tady u potížistky ten konec jak si chybí nebo není tak nějak úplně dokončen tak abych jsi mohla třeba domyslet jak by to asi probíhalo dál...čas něhy byl velmi krásný takový romantický tak jsem si myslela a hlavně mě i zajímlo jak by se petře dařilo dál jak by zvládal studium a jak by do toho všeho zapadl vztah s tadeášem......pokud mám ale vyzdvihnout co pokračovat tak je ve vedení potížiska která jsi myslím takhle skončit nemůže.....chtěla jsem se vás zaptat zda se vrátíte ke psaní dvou knížek za rok????jedna na Vánocce a druhá na léto????nebo už zůstanete u jedné knihy ročně?????je velká škoda že vaše knížky vychází až po roce protože je to opravdu super jak píšete a velmi ráda je čtu......děkuji za odpověd a moc se přimlouvám za potížistku.....
09. 07. 2014 02:29
:-))) drsné :-)) No jinak i ta touha po dětech se mění s věkem :-)) taky znám holky, co do 30 pořád říkaly ne a ne ani svatbu, ani děti.. a teďka jak se jim ta třicítka blíží,t ak už jako pomalu vnímají ten tikot a začínají si říkat, že by sakra taky mohly :-))
09. 07. 2014 02:24
tojo aspoň jak to s nima dopadlo :-P u Simony je to jasný, Mareček :-))
08. 07. 2014 23:53
Od: Lucie2
Dobrý den, paní Lanczová,
knihu Zadáno pro Blížence jsem ještě nečetla, i když vím, že byla jedna z vašich prvních, taky že už se na ni chystám!
Chtěla jsem Vám hlavně poděkovat za to, že jste vůbec začala psát knihy a využíváte svého talentu a umění. U Vašich knížek ráda rozjímám o životě a vždy když dočítám jakoukoli knihu od Vás, tak skoro brečím, že už jsem u konce a chtěla bych nejméně pět pokračování ke každé z nich :)
Ostatně... To chtějí jistě všechny Vaše čtenářky a fanynky... :)
Zkrátka obdivuji to, jak dokážete čtenáře pohltit svým příběhem, úvahami a jednáním hlavní hrdinky a prostředím, ve kterém se příběhy odehrávají...až tak, že by se člověk nejraději sám přenesl do onoho příběhu...
Děkuji Vám a přeji hodně úspěchů jak v literární branži, tak v osobním životě... A také aby vyšla nějaká kniha i v roce 2014 ;) :D
S pozdravem Lucie J.(17)
08. 07. 2014 17:20
Od: Veruu
Dobrý den Lenko, dnes jsem dočetla celou trilogii už po čtvrté a zvládla jsem to za 3 dny. Miluju všechny vaše knížky, moje mamka je všechny sbírala a jak jsem došla do určitého věku začala mi je dávat , protože vaše příběhy jsou sice velmi záživné, krásné a vždy se u nich úplně zasním, ale hlavně v nich najdu i něco poučného, a o to mojí mamce šlo. Teď mám přečteny všechny vaše knížky a většinu i víckrát. A jak jsem říkala příběh o Evě a Dickovi jsem si zamilovala nejvíc. Jsem v Evině věku a nedokážu si představit,že bych musela prožít něco jako ona,vždy se u knížky rozbrečím.Ale zase našla lásku jakou někteří lidé možná v životě nepotkají.Příběh ve mě vždycky vyvolá hrozně moc emocí, hrozně mě pohltí a myslím na Evu a Dicka ještě dost dlouho po tom, co knížky dočtu. Četla jsme tu, že přemýšlíte o pokračování. Já bych ho asi uvítala, ale zároveň z toho mám trochu strach. Protože kdyby se mezi Evou a Dickem v tom pokračování stalo něco špatného, hrozně by mě to vzalo a byla bych z toho smutná. Ale věřím, že to byste nám neudělala:). moc vám děkuji za vaše knížky, zpříjemňují mi dospívání a jak se tak dívám na moji mamku, budu je asi číst až do smrti, protože jsou pro mě vždy krásným odpočinkem mezi těmi nudnými povinnými četbami do školy. Posílám vám velký dík a přeji vám krásné prázdniny.
08. 07. 2014 13:12
a to děláte chybu :-)) to tam pak máte skutečné jahody, skutečné jiné plody :-)) a ne jak v průmyslu semletá padaná jablka a sposutu éček :-))
08. 07. 2014 13:09
no ale jak to dpadlo? :-P vzal si ji nebo nevzal :-)) to tam jaksi chybí :-))
08. 07. 2014 07:06
Milá Simčo, díky moc! Hříšná touha je silný příběh, takže mě těší, že u čtenářek vyvolává silné emoce (byť třeba smutné, to k tomu prostě patří :) ). Veselých knížek mám na kontě dost, určitě najdeš nějaké optimističtější čtení na léto :) Měj se krásně.
08. 07. 2014 07:04
Jj, čtenářský deník chybí u Vstupenky a Dvakrát dospělé, hlášky od Milenek a hříšníků (včetně) až po novinku. Díky moc!
08. 07. 2014 07:01
Milá Lenko, děkuji za pěkný příspěvek, potěšil stálým zájmem o moje knihy - i o jejich případná pokračování. Čas něhy mi přijde uzavřený, Peťa vyhrála sama nad sebou, což bylo na příběhu to nejdůležitější. A navíc získala přízeň obdivovaného kluka, tak co si přát víc. Určitě se jí ozval. Kdyby se její příběh s Tedem rozvíjel dál, muselo by docházet k zvratům, aby se tam něco dělo (třeba rozchodu), což by asi čtenářky moc číst nechtěly :). S Potížistkou je to mnohem složitější... tam stále nevím, jestli ano či ne... No, uvidíme. A novinka, tak to doufám, že do Vánoc bude! Slibovala jsem ji do prázdnin, což jsem nestihla, takže do Vánoc určitě. Půjde o hrdinku po škole, která začíná pracovat a žít na vlastní pěst.
08. 07. 2014 06:58
Milá Anet, je to tak, k prázdninám prostě patří letní knížky, to je jasné :). Tak si užívej léto, ideálně právě s mými romány. Měj se fajn.
08. 07. 2014 06:57
Milá Markéto, vítám tě na svých stránkách, moc mě těší, že patříš mezi moje čtenářky - dá se říct dlouholeté, skalní čtenářky :) To je super! A ještě lepší je, že se k nim vracíš a při čtení prožíváš ten správný relax. Tak to má být - a doufám, že to tak bude pokračovat i nadále :-). Krásné léto i tobě!
07. 07. 2014 21:17
Milá paní Lenko,
právě jsem dočetla Hříšnou touhu a nejradši bych, aby poslední dvě stránky nebyly. Že by prostě Dan odjel sám a... Ten konec byl na mě moc silný a smutný. Četla jsem ji po velmi dlouhé době, hodně mě bavila, na některé situace jsem si vůbec nevzpomínala, tak jsem si je aspoň oživila. HT se řadí k mým top, ale právě kvůli tomu konci a i tomu, co bylo pak, ji nemůžu číst moc často. Díky za tuhle knihu, a teď jdu najít nějakou veselejší.
06. 07. 2014 21:19
Od: Nikol
V posledním sloupečku se právě objevují hrdinky a hrdinové, o kterých je v konktrétní knížce zmínka.

Leni, holky se ptají, ze kterých knížek mají vypisovat ;-) jestli je to 5 posledních nebo kolik vlastně :-) a obsah chybí jen u Vstupenky do ráje, to Vám stačí, nebo máme psát i z ostatních? ;-)
06. 07. 2014 04:40
Dobrý den Lenko...

chtěla jsem se vás zeptat zda neplánujete třeba na přes rok pokracování nějaké otevřené knížky souhlassím se spoustou čtenářek které jsi přejí čas něhy a i stěmi které by rády potížistku ale já bych jsi moc moc přála čas něhy o zápletky o ty bych se nebála vy umíte moc krásně psát a všechny vaše knížky se čtou jedním dechem
i mě zajímá co stálo v té smsce z toho všecho tuším že jí psal tadeáš ale myslím jsi že by jsi tato kniha zasloužila pokračování myslím že když dáte anketu o knížku pokračující bude mít ohlas......a mohu se zeptat zda letos bude o vánocích novinka???a máte rozmyslenou hrdinku???pubertačku a nebo knihu pro starší holky???děkuji za odpověd.........
05. 07. 2014 14:00
Od: PM
Milé dámy,
klobouk dolů před Vámi - tabulka je úžasná... Člověk má pocit, že si všechno zapamatuje, ale není nad shrnutí přehlednou tabulkou! A že ta vaše se přehledností chlubit může..., o tom žádná...
Ještě mě ale napadla další věc... I když se považuji za pozornou čtenářku, už několikrát jsem zjistila, že jí nejsem... Někdy mi totiž nedocvakne, že se v knížkách objeví i zmínka o hrdinkách / hrdinech z jiných knížek... Nenašel by se u některých z vás pozornějších ještě takový přehled? Například: V posledních Šeptačkách se Monika v nemocnici setkává s Radkou...
Děkuji, krásné léto...
Petra
04. 07. 2014 22:50
Moc děkuju za odpověď! :) V.
04. 07. 2014 18:58
Od: anet.j
Díky, Leni, za tuto odpověď. Tak to už se na novou knihu moc těším. Taky jsem přečetla všechny a vždy o prázdninách si přečtu všechny s letní tématikou, ty mě popravdě baví nejvíc :-) doufám, že budou moje milované "letní" vycházet dál :-) děkuju za všechny hezké chvíleu tvých knížek strávené :-)
04. 07. 2014 15:11
Dobrý den Lenko,

je mi 21 a Vaší fanynkou jsem od deseti let (mou první knihou byla Zlodějka snů :)) ) Díky Vám jsem se také pustla do psaní dívčích příběhů, i když jen tak pro sebe :-) Dnes jsem dočetla "Dvakrát dospělá" a pořád mě to baví. Ráda si u Vašich knížek odpočinu :-) S vyjímkou druhých a třetích Blíženců a té poslední knihy jsem je všechny četla víckrát, některé znám skoro nazpaměť. Díky moc za chvíle pohody a těším se na Vaše další knihy! :-)
PS: Moc se mi líbí, jak se postavy neustále vracejí, jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak někteří hrdinové dopadli, jako Pirát, Daniela a její sestra a Jirka a mnozí další :-)

Mějte se krásně a užívejte léto!
04. 07. 2014 06:58
Nikol, budu jen ráda a moc vděčná - za hlášky i obsahy! Kdo máte čas a chuť, sem s nimi! Tedy ne sem, ale na mail :)
04. 07. 2014 06:57
Milá Věro, vítám tě na stránkách, těší mě, že ses zaregistrovala a děkuji za zájem o moje knihy! Je vidět, že patříš mezi ty správné čtenářky, co mají přečtené všechny tituly - a že jich je, bez jedné šedesát! A ta šedesátá vyjde letos. Do letních prázdnin jsem ji nestihla, takže radši si nechávám širší okruh, kdy by měla vyjít, a tak říkám - do Vánoc určitě bude :). Měj se krásně, přeji pěkné letní dny.
03. 07. 2014 20:58
Od: Nikol
Ahoj Luci ;-)
Než jsem stihla tabulku dokončit, Evča ji hodila na net a holky ji společnými silami doplnily :-)
Tady je odkaz:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IxVfRbV3gqxHGknLB70wXa2pu3mn7Rc4xM7aG9ZbfMs/edit?usp=sharing
Klidně taky doplňuj, na co si vzpomeneš a co tam chybí ;-)

Jinak, Leni, napadlo mě, jestli nepotřebujete vypsat hlášky z novějších knížek, aby se doplnily a třeba i "čtenářský deník" ? ;-)
02. 07. 2014 14:08
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli bude vydána nějaká další Vaše knížka v tomto roce..
Mám totiž už všechny přečtené a docela se těším na případnou další. :) Taky bych Vám chtěla poděkovat za to, že jste napsala tolik knih..vždy se do nich začtu a problémy jsou stranou.. Moc díky!!
01. 07. 2014 20:10
Milá Savanah, mám dojem, že jsem tě tu ještě neviděla, takže tě vítám na svých stránkách (a jestli jsem tě vítala už někdy dřív, tak je lepší přivítat dvakrát než vůbec :) ). Jsem ráda, že ses zaregistrovala a že se ti líbí moje knihy, oboje je moc potěšitelné :) Hlavně to, že Moničin příběh považuješ za nejlepší, co jsi ode mě četla - nezbývá než doporučit sehnat si co nejdřív třetí díl, dokud máš ty dva v živé mysli, protože třetí na ně navazuje a chce to přečíst tzv. v jednom zátahu! A rozhodně se neboj číst trojku, dej hrdinům šanci, třeba se to vyvine tak, že tě to potěší - a kdyby třeba ne, tak je pořád lepší vědět, jak to dopadlo, než být v nevědomosti :) Měj se krásně a přeji pěkné chvíle při čtení! Trojka za to určitě stojí :)
01. 07. 2014 12:54
Zdravím všechny :)
Minulý týden jsem si půjčila v knihovně mimojiné i knížky Šeptej do ticha a dnes jsem dočetla druhý díl Zašeptej do vlasů.
Musím říct, že tyhle dvě knížky byly jedny z nejlepších, co jsem od Lenky Lanczové četla. Monika mi byla neskutečně sympatická a dějově to bylo také výborné, do poslední chvíle jsem byla pěkně napnutá jak to dopadne. Bohužel musím ale taky říct, že konec druhého dílu byl pro mě i největším zklamáním, protože jsem si nepředstavovala, že Monika bude zrovna s NÍM :/
Docela se teď bojím přečíst si třetí díl, abych nebyla zklamaná ještě víc... fakt mi ten týpek neseděl od samýho začátku :/
30. 06. 2014 20:47
Milá Evo, vítám na svých stránkách další skalní čtenářku! To je super, že i vy patříte k těm, co s mými knihami vyrostly a zůstaly jim věrné i v dospělosti. A tak to má být, píšu o mladých a pro mladé -mladé tělem i duší, no a protože my, holky, jsme tam uvnitř mladé pořád, tak je to prostě pro každou věkovou kategorii :). Děkuji za krásnou pochvalu Blíženců, je skvělé, že knížky, které jsem napsala už před drahnými lety, se dodnes těší oblibě. O pokračování mi čtenářky mockrát psaly, pokud se někdy nějaké objeví, pak by bylo patrně z pohledu Anety, která za ty roky zatím vyrostla... Ale nevím. Kdo ví :) Mějte se moc hezky, ať se vám daří a ať vám i nadále moje knihy přináší ten správný relax.
30. 06. 2014 20:43
No jo, mě právě zmátlo, že se to tam objevilo tolikrát, proto jsem si začala myslet, že je chyba patrně v mém přijímači :)) A ono by zase tak moc divu nebylo, jsou věci, co prostě z hlavy občas vypadnou (a někdy navždy :) ). Ovšem ta tabulka zní vážně vychytaně, to musím uznat. Měj se skvěle, Nikol.
29. 06. 2014 18:34
Dobrý den Lenko, v první řadě Vám chci poděkovat za Vaše knížky, na kterých jsem vyrůstala, vždy hladově očekávala novou knihu a ke kterým se stále vracím. Dnes je mi 32 let a po neskutečně dlouuuuhéééé době jsem se vrátila k "Blížencům". Je to moje srdeční záležitost (taky jsem Blíženec:), už tenkrát jsem se do Dicka platonicky zamilovala, ale řeknu Vám, že dnes jsem jejích příběh snad prožívala ještě víc se všemi emocemi - od smíchu až po pláč... Naprosto strhující příběh, který mě bude bavit určitě i za dalších 20let :) Jenom mě tak napadlo, když jsem dnes dočetla poslední díl blíženců, jestli jste nepřemýšlela nad nějakým volným pokračováním po téměř 20-ti letech, jestli jejich láska vydržela, jestli se David opravdu dostal na FAMU, jestli Eva odolala Derimu... i když možná by to už po těch letech nebylo ono a takhle si může každý domýšlet konec jaký chce :) Ale bylo by to fajn.
Ještě jednou děkuji za všechny Vaše knihy a přeji hodně úspěchů a hlavně plno dalších nápadů a inspirace pro další knihy.
28. 06. 2014 18:53
Niki, tak to zní úžasně vychytaně! :)
Až se k tomu jednou dostaneš a budeš-li ochotná, ráda se na tabulku juknu, takové věci mě baví, ovšem na jejich tvorby jsem příliš.... no, nebudu říkat zaneprázdněná, ale líná. :D
26. 06. 2014 11:27
Ahoj Nikol, to by mě nenapadlo, dobrý nápad!!! Mám pár knížek, co čtu pořád dokola, tak ty jsou v pohodě, ale ty co jsem četla jednou nebo dvakrát a nemají je v knihovně, tak tam mám mezery. Zveřejníš potom tabulku?:)
24. 06. 2014 21:37
Od: Nikol
Přesně jsem to říkala - že ta Mirky Carevna byla nejvtipnější v tom, jak Vás na chvíli zmátla :-D
Ale teď jsem si zopakovala Letní něžnosti a objevila se tam kočka Kleopatra, takže se zase o tolik nespletla :-D :-D
Tabulku jsem si založila dávno, určitě předtím, než jsem jela do Irska a postupně do ní přidavám další knížky. Původně jsem si jen chtěla psát jména rodičů, sourozenců a kamarádek, teď jsem to rozšířila právě o mazlíčky :-D dokonce dávám pozor na to, kdy hrdinka slaví narozeniny nebo jaké je znamení, kde v Bakově bydlí (sídliště, činžák a tak) a zapisuju už i jména dětí ;-) už se mi to do sešitu přestává vejít, tak to asi budu muset přepsat do excelu :-D
24. 06. 2014 20:10
Zdravím, Nikol! Společná práce, no jo, jako písemky ve škole, když se objevily stejné chyby u více lidí :D Náhodou, výsledky jsou úžasné, říkala jsem si, jakou jsem vymyslela fikanou soutěž, která mi nedala práci na přípravu - načež jsem zjistila, že jsem si na sebe upletla pěkný bič :D S tolika odpověďmi jsem fakt nepočítala a musím říct, že máte, holky, úžasnou paměť, bylo tam toho tolik! A někdy i víc než mělo (viď, Mirko? :D), navíc jak se tatáž odpověď objevila na více papírech, tak jsem sama začala pochybovat... Pejsky a kočičky jsem tam musela zařadit, když to byl sraz spojený se sbírkou, to bez toho nešlo. Původně jsem chtěla dát otázky jen na zvířátka, pak jsem si říkala, že to by bylo moc rychle hotové a přidala ten zbytek :) A jak jsi psala o té tabulce, ty jo, to je dobré :)
24. 06. 2014 20:03
Milá Jitko, ráda tě tu zase po delší době vidím, jen tak dál :) Děkuji za pochvalu, moc potěšila. Past na kočku patří mezi ty trošku opomíjené romány, není to žádná letní oddechovka, naopak, řeší se v ní hodně vážné problémy, tak asi proto. Měj se fajn a díky!
24. 06. 2014 20:02
Milá Madlenko, děkuji za krásnou pochvalu, jsem ráda, že se ti příběh Romany a její party líbil. Inspirace je jako u většiny mých knih (jen některé jsou celé inspirovány konkrétním příběhem), kdy jsou v knize skutečné jednotlivé příhody, zážitky, motivy. Třeba to s tím úletem s klukem kamarádky, který zapříčiní rozpad celé party, se stalo (a jistě ne jen v jednom případě :) ). Romana se s tím popasovala především díky tomu, že se jí do cesty připletl Pařez a čerstvá zamilovanost zastíní všechno ostatní. To se jí rozleží až později :). Měj se fajn, užij si zasloužené prázdniny!
24. 06. 2014 19:54
Milá Kláro, vítám tě na svých stránkách a děkuji jak za registraci, tak za stálou přízeň, kterou věnuješ mým knihám! Skalní čtenářky jsou ty nejlepší, já to říkám pořád :) S Potížistkou máš pravdu, určitě by to tak bylo - někdo by byl spokojený, někdo naopak ne a byl by radši, kdyby pokračování nevzniklo :) On to totiž je reálný příběh, byť jej neprožila jedna hrdinka tak, jak popisuji, ale skutečné věci v něm jsou - a asi proto jde o román, který budí v čtenářích silné emoce. Tak uvidíme... ale neslibuji ani to, ani ono :) Měj se moc hezky, užívej letní dny.
24. 06. 2014 19:47
Milá Mio, děkuji i za druhý a přemýšlivý příspěvek, je vidět, že jen knížky nehltáš, ale dumáš o nich - což je super, chválím! No jo, je jiná doba, to základní zůstává, to kolem se mění pořád a pořád... a strašně rychle. Každá doba má svoje pro i proti, třeba za dvacet let bude tvoje generace říkat, jo, když nám bylo čtrnáct, bylo to přece jen jiné a možná i lepší než teď. To tak asi bylo a bude vždycky. Co se týče elektronické podoby knih, nejspíš na ně také dojde, ačkoli jak jsem z té staré doby, tak nedám dopustit na papírovou knížku :) I když je mi jasné, že třeba na cestování jsou čtečky určitě praktičtější. Ale zase listovat papírovou knížkou, která ještě voní tiskařskou černí a "lupne", když se prvně otevře, to je jiné kafe :)
24. 06. 2014 13:30
Od: Nikol
Leni já měla hromadnou práci s Verčou a Bárou :-D
Je pravda, že si pamatuju téměř všechny hrdinky, s hrdiny je to slabší a kamarádky většinou jen křestní jména ;-)
No a ty zvířata, to byla zvlášť záludná otázka ;-)
Mám doma takovou tabulku, před pár lety jsem si ji vytvořila právě kvůli přehledu - hrdinka, jména rodičů, sourozenců, hlavní hrdina, kamarádka, bydliště, škola...
Ale co mi to bylo platné, když se mi při soutěži nic nevybavilo ;-)
Každopádně díky za zpestření srazu a těším se, co na nás vymyslíte příště :-)
23. 06. 2014 11:26
..a super :). I když byly na ní roky znát, nicméně jsem si znovu připomněla jaký je Dominik bezcharakterní bídák a Johana silná osobnost! Škoda, že tady není více příspěvků, knížka by si to zasloužila! No, alespoň jsem navýšila počet příspěvků :).
Krásný zbytek června, Lenko.
23. 06. 2014 00:46
Dobrý den Lenko,

dnes jsem dočetla tuto knihu a musím říct, že jsem nadšená, miluji Vaše knihy s letní tématikou. Už si ani neumím představit prázdniny bez čtení těchto přímo dokonalých příběhů.
Tento můj příspěvek není první a pravděpodobně nebude ani poslední. Dnes bych se chtěla zeptat, jestli je konkrétně tento příběh inspirován nějakou skutečnou událostí. Mám na mysli hlavně konec knihy, kdy Romana ztratí téměř všechny své přátele ze střední. Nějak mi přišlo, že se s touto skutečností velice rychle sžila a nelámala si s tím moc hlavu. Když jsem se vžila do její situace, asi bych to velice těžce nesla, právě jsem ukončila 4. semestr na vysoké škole a sice se s bývalými spolužáky ze střední vídám mnohem méně než dřív, nicméně je mám moc ráda a nerada bych o ně přišla.

Děkuji za odpověď a přeji Vám hezké prázdniny!

S pozdravem
Madlenkawww.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   inzerce
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

Agness8, aide.aja, ARTEP, barunda94, Cherlen2, ganik, klaspa, mamina3, Mimi, Mišutka97, Petronela, pitriska

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 7051767
Počet registrovaných: 12096homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   inzerce  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006 Tvorbawww  |  HTML valid!