www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

16. 04. 2014 20:52
Od: LL
Milá Lenko,
k nové knize jsem se dostala až teď, což se mi ještě nikdy nestalo :) Je mi 22 let, Vaše knihy čtu od 11. Když jsem se do knihy začetla, měla jsem po 10 stránkách chuť knihu odložit, Dita mě šíleně rozčilovala, říkala jsem si, že jsem na vcítění se do takovéhle rebelky asi už "stará". ale nakonec jsem se "donutila" pokračovat dál a nakonec jsem knížku přečetla za dnešek! Začala jsem ve tři hodiny a skončila teď v devět :) Prostě jsem se do Dity najednou zamilovala, přišlo mi, že poté odhalila svou lepší tvář a ne tu, kterou ukazovala spolužákům. A úplně si mě získala Čertem- to byl taky příběh, který mě úplně nejvíc dostal, protože miluju psy (je to divný, že ne ti kluci v knížce :D). A jsem moc ráda, že Dita skončila s Radkem, protože tyhle "frajery" mám v knížkách nejradši! (v reálném životě už tolik ne, ale od toho je fikce že?) Vždycky jsem fandila Rikovi nebo Tedovi, takže Radek se zařadil do této skupinky oblíbenců. Přeji hodně štěstí a doufám, že další novinka se už pomalu píše!
15. 04. 2014 18:54
Jájo, Pavel je také pěkné jméno (a také románové, jde o mého hodně oblíbeného hrdinu, možná ještě oblíbenějšího než byl Ondra :) ). Tak uvidíš, jak to se jmény dopadne, jestli to bude Nelinka nebo Pavel. A buď ráda, že prožíváš těhotenství takhle lážo plážo :), někdo to má tak, že ani neví, že je těhotný (že čekám Sandru, své druhé dítě, jsem zjistila až ve čtvrtém měsíci :), taky naprosto bez potíží), jiný si to prvních pár měsíců "užije" do dna. Měj se krásně, držím palce, ať všechno dobře dopadne.
15. 04. 2014 09:16
Od: Slunny
Děkuji :) Ondra byl taky jeden z návrhů, ale u partnera neprošel - projevilo se u něj totiž mužské ego :D Celých sedm let říká, že v žádném případě nechce dalšího Pavla do rodiny (on, oba tátové, bratr a švagr - Petr a v ten den mám já narozeniny), a když viděl první fotečku z ultrazvuku, tak z něj najednou vypadlo, že by chtěl, aby se syn jmenoval po něm :))) Souhlasila jsem, jelikož jeho druhý návrh (Dominik Nováček) se mi příliš nezamlouval :)
V úterý po Velikonocích se možná pohlaví dozvíme, tak jsem zvědavá, jestli to s našimi názory na jména nepohne, když už budeme vědět koho čekáme.
Musím jen říct, že takhle jsem si těhotenství nikdy nepředstavovala :D Čtvrtý měsíc a já si stále těhotně nepřipadám, bříško zatím neroste, špatně mi bývalo minimálně. Zatím je to takové "abstraktní" a už se těším, až ucítím pohyby a prcek se mi bude připomínat :)
Sbírka je objemná, ale bohužel ne kompletní - od roku 2000 jsem kupovala všechny knihy - od titulu Most do země lásky jsem dostávala všechny nové knihy ke všem možným příležitostem a postupně jsem doplňovala ty starší - aktuálně mi chybí pět knih, které postupně také doplním ;-)
Dospělé a vysokoškolské hrdinky mám velmi ráda a často se k nim vracím. Jenom přece je mi to bližší než patnáctileté hrdinky - k těm se vrátím asi až s dcerou :)
Přeji Ti krásný a snad slunečný den ;-)
14. 04. 2014 18:17
Od: Katka
Neříkám, že nestává, jen se ujišťuji :-)
14. 04. 2014 07:43
Milá Katko, nejspíš překlep, to se stává i v lepších rodinách :)
13. 04. 2014 17:36
Od: Katka
Dobré odpoledne Lenko,

právě dočítám Třináctou komnatu a narazila jsem na straně 282 na nesrovnalost.Píše se zde o Monice z Šeptaček a Karin, konkrétně: To už Karčina budoucí snacha nasedne do vozu..atd.Karin je sestra Mikiho, tudíž Moničina budoucí švagrová, nebo ne? :-). Snacha by byla vůči Mikiho mamince.

Děkuji a klidný pracovní týden

Katka
11. 04. 2014 14:35
Snad :) Ale po předešlých zkušenostech to radši nechci zakřiknout, proto to říkám tak zeširoka - letos :)
11. 04. 2014 14:01
Lenko a "letos" by mohlo být ještě v létě???
11. 04. 2014 07:46
Milá Jájo, vítám tě zase zpátky! Jistěže si na tebe vzpomínám, patříš mezi ty skalní čtenářky a navíc mezi ty, které se přihlásily hned na první webovky po jejich vzniku a živě jsme komunikovaly :) Je super, že se ti daří dobře a k Nelince moc gratuluji, ať už to bude Nela anebo třeba Ondra :) Držím palce, ať je všechno v pořádku a jsi stále šťastná a v pohodě. A když zůstaneš i nadále věrná mým knížkám, tak to nebude mít vůbec chybu :) Sbírka knih se za ty roky rozrostla do úctyhodných rozměrů, pokud máš všechny, tak jich je 59 - a to už je co říct :) Krom knížek s dívčími hrdinkami tam jsou i tři pro "velké holky" a doufám, že se nic nepokazí a letos vyjde román s pořadovým číslem 60.
Měj se moc hezky.
11. 04. 2014 07:42
Díky za příspěvek a názor, Reny. Popřemýšlím o tom :)
10. 04. 2014 17:40
Od: RenyN
Přidávám se ke Katarině, příběh Karolíny - už starší, bych si moc ráda přečetla. Taky jsem si ji ve třetím díle oblíbila.
Myslím, že by bylo zajímavé sledovat ji ve věku tak kolem třicítky. A nosným námětem by pochopitelně mohla být její touha po miminku...

Musím říct, že tímhle "pokračováním" by jste mi (a zejvně i Kataríně :D) udělala ještě větší radost, než příběhem anety z Blíženců :).
10. 04. 2014 13:51
Od: Slunny
Krásný den všem ;-)

Milá Lenko,
Tvé knihy čtu už hodně dlouho a i když poslední roky není moc času chodit na web a sledovat co se zde děje, tak novou knihu vždy koupím a hned přečtu, stejně jako kdysi :) Před několila lety jsem si s Tebou vyměnila i několik emailu a dodnes si jich cením, stejně tak si cením Tebou poslaných knih a věnování ;-)
Jen jsem Ti chtěla napsat, že i když se zde přispívající kolektiv mění, tak je určitě více holek (žen?) jako jsem já, které jsou Ti věrné a k Tvým knihám se vracejí, i když nejsou už náctileté ;-)
Dnes čekám svého prvního potomka, zatím se nechtěl ukázat, tak nevím pohlaví, ale já tvrdím, že čekám Nelinku :)
Nela je krásné jméno, a mám ve svém okolí jednoho anděla s tímto jménem, ale dodnes mám živě v paměti Tvou Nelu Fišerovou, kterou jsem si kdysi velmi oblíbila. Ačkoli mám ještě pět měsíců čas (ono to uteče :) ), tak už dnes patrám, která porodnice v mém okolí praktikuje porody do vody - již před lety mě ta možnost zaujala a teď když je to pro mě aktuální, tak se mi to vrátilo :)
Jen bych chtěla, abys věděla, že i jako máma budu číst Tvé knihy (i o náctiletých) a těším se, až jednou sbírku předám své dceři ;-)

Děkuji Ti za mnoho příjemných chvil u Tvých knih a také přeji mnoho budoucích úspěchů a splněných snů (nejen spisovatelských) :-*

Jája al. Slunny :)
10. 04. 2014 08:02
Ne hodit za hlavu, to mě teda ani nenapadlo. Stačí, když se prostě nebude hlásit na vysokou nebo se na ni nedostane a bude hledat práci nebo tak něco :-)
10. 04. 2014 07:37
Milá Vendy, vítám tě na svých stránkách, mám dojem, že jsem tě tu ještě neviděla. Jsem ráda, že patříš mezi moje čtenářky a moc děkuji za pochvalu knížek! Knížka je ideální společník ke stonání, natož ty letní, kdy se člověk naladí na tu správnou prázdninovou notu (a to i v případě, že už se ho prázdniny třeba ani netýkají :-) ). Měj se prima, brzy se uzdrav a ať ti moje knihy přináší ten správný relax pořád, nejen při stonání :)
10. 04. 2014 07:33
Inspirace je jen v popisu školy a internátu, nic víc :) Vicky na rozdíl od Sandry neměla ambice na uměleckou školu a nezkoušela přijetí napodruhé, když napoprvé umělecká nevyšla. Vicky prostě měla jasno, chtěla na zdravotku a šla na zdravotku - a určitě ji i vystudovala.
10. 04. 2014 07:32
Trilogie ne, to by trvalo moc dlouho :)) A jinak neprozradím, nechte se překvapit ;)
09. 04. 2014 21:28
Jo, souhlasím s tebou, Luci, to by bylo fajn, kdyby už hrdinka pracovala. Ale i tak si novinku přečtu moc ráda, ať už bude o komkoliv :)
09. 04. 2014 17:38
Jakože školu hodit za hlavu a pracovat? :D A co takhle kompromis? :) Napsat nejdříve o mladší hrdince a třeba by se z toho nakonec vyklubala trilogie? Jinak také se hrozně těším na novinku :)
09. 04. 2014 15:34
a zhodncoení po letech? po absolvopvání? :-))
09. 04. 2014 14:45
aha, jeslti je to inspirovaný Sandrou tak jak se tu někdo ptal, zda Vicky, odmaturovala, tak tuším že ne :-))
Ale azse ji chválili jak je na tu praktivckou část dobrá a zručná a šikovná, to jsem si říkal, že by to měla dokončit :-))
09. 04. 2014 12:42
Dobrý den, zúčastnila jsem se (jako pokaždé:) nové ankety. Měla bych prosbu, aby nová hlavní hrdinka nestudovla vysokou školu, mohla by už pracovat :-) Nechám se překvapit a už teď se na novinku těším:-)
09. 04. 2014 09:14
Od: veenyy
Dobrý den paní Lenko :)
tuhe knížku jsem četla naposledy tak rok zpět a naprosto mě učarovala :) jenže pak jsem jí půjčila a už se mi nevrátila. Teď jsem nemocná a krátím si čas čtením za dva dny jsem stihla Nebe plné hvězd a Š jako Šarlota pak jsem se dostala na Kapky rosy, které mi půjčila kamarádka. :D je to neuvěřitelné ale můj přítel žárlí na knižní postavu, protože Matěj je poravdu neuvěřitelný. Nikdy jsem si ho nedokázala překvapit, ale i tak se mi hrozně líbí :D jen doufám že takových knížek s podobným tématem prázdnin bude víc, protože ty se čtou nejlíp. Stejně tak Čas něhy nebo Náhradní princ :) moc krásné
07. 04. 2014 07:32
Milá Gabčo, Potížistka je hodně emotivní příběh, chytil u srdce spoustu čtenářek. Ne vždycky všechno dopadne tak, jak by si člověk přál. S druhým dílem si stále (a že je to už let!) nejsem jistá, také si myslím, že je lepší, když si pokračování domyslí čtenářky samy ve své fantazii, tak uvidíme, no :)
04. 04. 2014 18:15
Tak u této knížky jsem opravdu brečela. Skončila sice opravdu špatně, ale happyendy se vždy nekonají... Možná bych chtěla druhý díl, ale takhle si to všechno můžu domyslet..:)
04. 04. 2014 07:50
Milá Jitko, děkuji ti za dlouhý a krásný příspěvek, zahřál! Super, že se ti Oranžové blues líbilo a za pochvalu vlastně všech mých knih moc děkuji. Doufám, že zaujme i Potížistka a Zlodějka snů a budeš mít přečtené všechno :-) Co se týče Střípků mých lásek, tenhle román je inspirovaný skutečným příběhem co se týče hlavní hrdinky a jejího hubnutí, přesně takto to probíhalo. Ostatní postavy jsou buď smyšlené, anebo mají předobraz v reálných lidech, ale to je spíš inspirace, ne že by byl popsaný přesně nějaký konkrétní do všech podrobností (jen něco). Měj se moc hezky, přeji pěkné jarní dny a ať tu bilance oblíbených knížek nezkazí ani ty dvě poslední :-)
03. 04. 2014 13:37
Zdravim,
Tahle knížka se vám moc povedla. Vlastně všechny knížky se vám povedli stačí abych se vrhla ještě na poslední dvě Potížistku a Zlodějku snů a mám vše od vás přečtené. Marcelin příběh mi přijde smutný ale moc pěkný jak se k ní Kryštof zachoval (rozešel) bylo férový natož Darek to bylo od něj hnusný.A docela mě dojalo jak na konci řekla tetě, že jí má ráda to bylo pěkný. Snad to Marcele vyjde s jinym klukem. Bylo by pěkný kdyby ste se o ní zmínila někde v jiný knížce po letech, popřemýšlela byste o tom prosím? :-) Ale stejně by bylo pěkný kdyby byla s tim Kryštofem slušelo by jim to.
Potom sem ještě před touto knížkou četla Střípky mých lásek páni tahle knížka byla taky skvělá, že a podle pravdy. Jak tak rychle schazovala ty kila. A ješte to její cvičení měla silnou vůli. Ale docela mě tam zarazilo jak se k ní chovala maminka jak na ní řikala že je tlustá ať nejí to muselo být blbý a kecy lidí spolužáku ten Tomáš a tak ona to ještě jakž takž snášela ale já bych to určitě neunesla. A můžu se ještě zeptat ten Adam je podle vaší fantazie nebo je to úplně celý pravdivý. Jak jsem četla předešlé příspěvky tak ta pani se s toho dostala tak to je pěkný. :-) S pozdravem Jitka
01. 04. 2014 07:45
Milá Petro, zdravím a děkuji za krásný příspěvek, zahřál! Blíženci patří spolu s Radkou dodnes mezi stálice, to je super, moc mě to těší a jsem ráda, že sis čtení po letech znovu pěkně užila. Nebo dokonce ještě víc, super :)
31. 03. 2014 20:16
Tak jsem asi po 15 letech přečetla znovu Blížence a mužu říct užasný.
Myslím že snad ani takový skvělý kluk jako Dick nemohl existovat a ten projev citu jak jste popsala v třetím dílu užané.Prožívala jsem to ted více než před 15letý.
Určitě by stálo za to napsat pokráčování.
Děkuji
30. 03. 2014 18:10
Děkuji moc za odpovědi a doporučení. :)
29. 03. 2014 21:12
Já na jednom diskuzním fóru používala přezdívku Létem políbená :) Knihu miluji a dá se říct, že i létem políbená jsem :)
28. 03. 2014 12:31
Od: Ila
:-) To je pravda, i já používala přezdívku Dee všude možně na chatu, před pár lety, právě dle knihy Kde končí svět, přišlo mi to fajn, a to se ani nejmenuju nijak podobně.Bylo to fajn.:-)
28. 03. 2014 07:40
Milá Natálie, moc děkuji za krásnou pochvalu! To je super, že se ti líbí všechny příběhy a ještě čím dál víc, paráda :) Faust je sympaťák, o tom není sporu, Alce chvíli trvalo, než jí došlo, že by si takovou příležitost neměla nechat ujít. Na druhou stranu je fakt, že dokud byl zadaný, tak ji to ani nenapadlo, ale pak se to vystříbřilo :-) Jen je škoda koukat hned zkraje na konec, to pak přijdeš o ten správný požitek, když víš, jak to dopadne :-)
28. 03. 2014 07:36
Uvidíme... (To říkám pořád, co? :) )
27. 03. 2014 17:24
Milá Lenko, já nevím jak to, že se mi každá každá Vaše kniha zdá ta nejlepší! :D Alka byla taková... Trošku naivní, řekla bych. To s tím Adamem, no nevím. Řítila se z jednoho průšvihu do druhého :D A se Štěpánem to bylo snad ještě horší, hlavně kvůli Johaně :-( Nakonec to dopadlo nejlíp jak mohlo, podle mě tedy :D Faust, podle popisu těch vlasů, musel vypadat opravdu „švihle" :D Už na začátku knížky jsem znala konec, protože jsem se jaksi neudržela a první si nalistovala konec :D Knížku jsem si opravdu užila, tak jako každou a myslím, že u téhle snad ani není potřeba pokračování, protože je jasné jak to bude dál :-)
Takže přeji pěkný den ;-)
Natálie
27. 03. 2014 17:15
Přidám se k doporučování dalších knih na čtení ;-) Podle mě jsou bezkonkurenční trilogie Blíženci, Radka a Šeptačky, můžu doporučit :-) Třeba Potížistka je hodně emotivní, ale pěkná i když končí celkem špatně... A nebo super je Náhradní princ s Časem něhy :D Ale oni jsou super vlastně všechny, takže ať vybereš cokoliv, přejí přijemné počteníčko! :D
26. 03. 2014 19:44
taky souhlasím s pokračováním, zrovna jsem knihu po xté dočetla a stále přemýšlím nad tím, jak to mohlo pokračovat, co se se všemi stalo, zda Jarek přežil a jak dopadl Benji, zda se konečně Šárka zbavila svých nočních můr a zda jí rodiče uvěřili...... vím, že spousta knížek si zaslouží pokračování, ale u téhle bych ho uvítala na více než 200% :)
26. 03. 2014 12:02
Od: Katka
Také se moc těším :-)
25. 03. 2014 07:40
Pokusím se, Simčo :-)
25. 03. 2014 07:39
Taktak, člověk si to vždycky představuje mnohem snáz, než to pak v reálu je :). Měj se, Simčo.
25. 03. 2014 07:39
Díky, Jarčo. Snad to stihnu a novinka nezklame :) Mějte se.
25. 03. 2014 07:38
Milá Pavlo, děkuji za příspěvek a stálou přízeň, moc mě to těší! Natož když jde o skalní čtenářku, to je úplně super. Děkuji za krásnou pochvalu! Radost mi udělala i ta kompletní sbírka, svědčí to samo o sobě, díky. Pokusím se splnit slib a novinku do prázdnin stihnout.
25. 03. 2014 07:36
Milá Kiadoro, vítám tě na svých stránkách, moc mě těší, že ses zaregistrovala a že se ti novinka Dvakrát dospělá tolik líbila. A to, že jinak knihy nečteš a přesto tě Ditin příběh tak chytl, je úplně super a pochvala jako hrom :-). Děkuji. Měj se moc hezky a když tě podobně chytne (nebo třeba ještě víc :) ) i nějaký další můj titul - a že je na výběr, knih je pořádná hromada, mrkni do sekce KNIHY, tam je jejich seznam, kliknutím na jednotlivé tituly se dozvíš krátkou anotaci a můžeš si tak vybrat podle chuti, jestli třeba prázdninový román nebo něco vážnějšího atd, tak to nebude mít vůbec chybu :). Doporučuji třeba román Potížistka, Mokrá náruč léta, Náhradní princ... No prostě je jich fůra, celkem 59 :) Přeji pěkné počteníčko.
25. 03. 2014 07:32
Milá Ivko, s tou sbírkou oblíbených knih naprosto souhlasím, člověk se může ke knížkám kdykoli vrátit podle chuti a nálady a nemusí čekat, až se ten či onen titul v knihovně vrátí. Děkuji moc za pochvalu a přání, pokusím se :-)
24. 03. 2014 20:11
Od: MakyBb
Tak zkus určitě i jiné knížky, já mám nejoblíbenější: Kde končí svět, Potížístka, Létem políbená, Hořká chuť lásky (k tomu potom Postel plná růží)
Podle toho, jak moc se tí líbila dvakrát dospělá, tak z těchhle budeš nadšená :-). Asi jako já, můj rekord je knížka na 2 dny a to jsem také četla za pochodu... do školy, ze školy, v autobuse... :-D
22. 03. 2014 20:18
Milá Leničko,
moc Vás zdravím a také se již nesmírně těším na novinku,protože téma zní lákavě a ráda zavzpomínám na tu dobu, kdy jsem takhle začínala i já :-)
Mějte se moc krásně a i kdyby to nevyšlo do prázdnin,nic se neděje...ráda počkám, třeba do vánoc :-)
Jarča
22. 03. 2014 19:11
zdravim vas Lenko jsem rada ze pisete dalsi knihu uz se nemuzu dockat a pokud to stihnete do prazdnin bude to super.Mam od vas vsechny knihy ctu je od roku 1993 a stale me bavi jste ta nejlepci spisovatelka protoze vase knizky muzu cist treba 100x a pokazde me znova dostanou jsem hrda ze moje knihovna ma vase knihy vsechny moc vam preju hodne uspechu z dalsi knihou a hlavne nikdy psat neprestante to by me fakt znicilo .Vase verna ctenarka Pavla
22. 03. 2014 17:48
Od: Simča
taky jsem rada za tenhle namet a starsi hrdinku, moc rada si knizku prectu, protoze je to pro me taky aktualni tema jiz nekolik let :) a ne vzdy je to jednoduche...
21. 03. 2014 21:46
Zdravím vás, paní Lenko.
Nedalo mi to, abych se nepřihlásila :) Námět chystané knihy zní více než slibně! Pro mě je to momentálně docela aktuální téma, tak doufám, že kniha skončí happy endem, ať se mám nač těšit :)
Mějte se krásně!
21. 03. 2014 18:37
Zdravím. :) Je mi 15 let, a mamka mi tuto knihu koupila před čtyřmi dny. Dnes jsem jí dočetla, a musím sklonit velkou poklonu autorce, protože to, co předvedla, bylo famózní!!! Během večera téhož dne, kdy byla kniha zakoupena, jsem přečetla 50 stran. A pak to šlo tempem 100 stran za den. Četla jsem v autobuse cestou do školy, ve škole (Samozřejmě o přestávce... Možná. :D), a nakonec pochopitelně i doma. Dnes jsem dokonce i při "dochůzce" do školy poslouchala hudbu, a četla za pochodu. :D Věděla jsem, že tímto tempem budu mít knihu přečtenou rychle. A také, že ano!!! Přečíst (asi) 349-ti stranovou knihu za 4 dny je můj dosavadní rekord. Přičemž se musím přiznat, že knihy VŮBEC, ale opravdu VŮBEC nečtu. Maximálně ve škole, nebo si přečtu časopis, ale rozhodně nejsem žádná knihomolka. Přiznám se, že i při koupi této knihy jsem měla obavy, jestli jsme jí nekoupily s mamkou zbytečně, protože jsem v podstatě ještě nenarazila na knihu, která by mě opravdu chytla... Moje obavy byly naprosto zbytečné. Ta kniha je opravdu famózní!!! Všude ji budu doporučovat!!! :) A už se připravuji na koupi další knihy. Popravdě: Celkem mě mrzelo, že jsem tu knihu dočetla, protože pak už nikdy v životě nebudu překvapená z událostí, které se Ditě stanou... No... Poprvé je vždycky jenom jedou (bez dvojsmyslu). Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc.... Byla tato kniha napsána podle skutečnosti ???!!! FAMÓZNÍ !!!
21. 03. 2014 16:55
Zdravím. Musím se přidat s názorem, že je úžasné mít vaše knížky v knihovně. Já sice nepotřebuji mít s bílým hřbetem, ale postupně si doplňuji sbírku, abych ji měla kompletní :-) Jste jediná autorka, která mě drží už od "mala" a vůbec mi nevadí je číst znovu a znovu. Člověk se u některých fakt zasměje, až se manžel vždy diví, co to vlastně čtu :-) Tak ať máte pořád to správnou spisovatelskou "slinu" a těším se na další knížky :-)
21. 03. 2014 07:57
Milá Aneto, děkuji za dlouhý a pěkný příspěvek, udělal mi velkou radost. Prima, že se Vůně deště i Půlnoční sny líbí. A ještě lepší, že máš dobrý vztah a jsi šťatsná. I bez slovíček vyznání lásky (které něžným duším někdy chybí, i kdyby si byl každý stoprocentně s láskou partnera jistý, nějaké to pěkné slovíčko by určitě neuškodilo). Muži většinou tohle berou jako samozřejmost (většinou, ne vždycky) a považují za jasné jako facku, že to stačí cítit. Není to že by to v knížkách bylo jinak než v realitě, jen to někdo vyjádřit slovy umí a chce a jiný to nevyjadřuje slovy, ale chováním, činy. A neplatí to jen pro muže, některé dívky to mají také tak (třeba Dita z Dvakrát dospělé by si radši jazyk ukousla, než by ze sebe něco takového dostala :-) - a nebylo to tím, že by nebyla zamilovaná). Hlavní je ta jistota, kterou člověk ve vztahu cítí. Ta je nejdůležitější.
Měj se moc fajn, ať jsi stále šťastná a daří se ti!
21. 03. 2014 07:51
Milá Josefíno, vítám tě na stránkách a jsem ráda, že jsi Potížistce přece jen dala šanci a nenechala se názvem odradit navždy :) On ten příběh není skončený, což o to, bylo by rozhodně o čem psát, ale problém vidím ve dvou hlavních aspektech, a to 1) v časovém posunu, kdy si myslím, že by pokračování nutně muselo být až po nějaké době, aby se k něčemu vůbec dospělo, protože Šárčiny problémy jsou dlouhodobého rázu, a za 2) ve směru, kterým by se měl příběh ubírat. Těch variant je několik a ani jedna cesta není, aspoň podle mého mínění, ta pravá ořechová... A jelikož jsem přístupná všemu, přivítám seznam průšvihů :), ale prosím na mail, ne sem na stránky. Díky a měj se!
21. 03. 2014 07:46
Milá Míšo, děkuji za pochvalu, jsem moc ráda, že se ti nejnovější knížka Dvakrát dospělá líbila, to je super! Na novince pracuji a když to půjde dobře, mohla by vyjít do letních prázdnin, ale pro jistotu neslibuji na sto procent, to už mě vypeklo :) Bude o dívce, která po škole nastoupí do zaměstnání a začíná žít za sebe, mimo ochranná křídla rodičů :)
20. 03. 2014 22:39
Milá paní Lenko,
patřím mezi Vaše pravidelné čtenářky od svých cca jedenácti let a nikdy se nemůžu dočkat nové knihy. Ale to není hlavní důvod, proč nyní píšu.
Schválně píšu ke knize Vůně deště (ta druhá "silná" je Půlnoční sny). V době, kdy kniha Vůně deště vyšla, jsem ji přelouskala rychle, stejně jako všechny ostatní. Tentokrát jsem si ji ale pěkně vychutnala a za poslední týden si obzvláště některé pasáže pročítám znovu a znovu, jak strašlivě se mi líbí zalíbení Pavly a Mariana.
Já osobně mám už devátý rok přítele, posledních několik týdnů konečně i žijeme spolu a jsem nejšťastnější tvor na světě. Můj přítel je milý, pozorný a vím (a také velmi cítím), že mě má hodně rád. Nikdy ale nebyl na žádné větší projevování citů třeba v takové podobě, jak Vy píšete. Jelikož jsem realista, vím, že v životě je to vždy trochu jinak než v knihách a na druhou stranu - já jsem ráda, že to je z jeho chování poznat, slovíčka nepotřebuju.
Tím spíš se ale ráda ocitám mimo realitu ve Vašich příbězích a představuju si sebe na místě některé z hrdinek, jaké by to asi bylo, kdyby mi kluk říkal něco takového, no jo zkrátka románoví idolové...
Děkuji za ty bezpochybné úniky z reality!
Nakonec bych Vám ráda popřála hodně sil do dalšího tvoření. Tuším, že je těžké držet laťku stále tak vysoko, ale snad Vás ženou kupředu i povzbuzující komentáře nás čtenářek, které chceme pořád víc, víc, víííc :)
A kdybyste někdy potřebovala inspiraci - moje fantazie občas vykouzlí neuvěřitelné kousky, ze kterých by se možná dalo čerpat :)
Good luck přeje Aneta
20. 03. 2014 12:24
Potížistku jsem četla až skoro jako poslední, protože mě trochu odrazoval ten název. Měla jsem proč se jí vyhýbat. Přijde mi jak variace na mě.
V debatě jsem četla, že se vyhýbáte pokračování, protože považujete příběh za skončený. Z mojí zkušenosti - já jsem problémy nepřestala přitahovat ani ve třiceti, a mám dojem, že ještě zdaleka nejsem u konce. Snažím se, fakt se snažím jim předcházet, ale stejně s tím nic nenadělám.

Takže já bych pokračování brala, klidně můžu dodat seznam průšvihů :D
20. 03. 2014 12:08
Dobrý den paní Lenko,
v první řadě bych Vám chtěla moc moc pochválit Vaši poslední novinku, která vyšla před Vánoci, moc mne zaujal nový námět, který jste ještě ve svých knihách nepoužila, a to stalking. Chtěla bych se 'Vás zeptat zda již pracujete na další nové knize a jestli ano..pro jakou věkovou skupinu. Děkuji mockrát za odpověď
Vaše čtenářka Míša :)
20. 03. 2014 07:57
Milá Májko, vítám tě na svých stránkách, těší mě, že patříš mezi moje čtenářky, to je super. Čas něhy a Kapky rosy jsou takovou tou prázdninovou klasikou, pokud jsi nečetla romány Náhradní princ, Mokrá náruč léta, Stopa v mém srdci, Znamení Blíženců, Potížistka atd, doporučuji, jsou to také letní příběhy. O dívce beznadějně zamilované do homosexuála jsem skutečně ještě nenapsala a můj názor, no, myslím si, že to slovo "beznadějně" je tam na místě, hrdinka by takovou situaci musela vyřešit jedině tím, že by se spokojila s přátelstvím. Pokud by jí to nestačilo, protože doufala, že ho "předělá" a budou spolu šťastní jako pár, byla by hodně zklamaná a rozhodně by takový příběh nekončil happyendem :) Tedy pro ni.
19. 03. 2014 16:57
Dobrý den,
ve Vašich knížkách nejsem nějak moc zběhlá, tak mám takový hloupý dotaz. :) Čtu Vaše knížky asi tak dva , tři roky, některé mě zaujmou víc, některé míň (nejvíc zatím Čas něhy a Kapky rosy - a ty čtu někdy i pořád dokola) o některých ani nevím, protože bohužel na čtení nemám moc času, tak se k Vašim románům dostanu jen o prázdniny, což mě mrzí, protože vůbec nemám přehled.
Chtěla jsem se zeptat, jetsli jste někdy napsala knížku o holce, která se beznadějně zamilovana do homosexuála . Zajímal by mě totiž Váš názor a jak byste tuto situaci prostřednictvím nějaké hrdinky vyřešila :) Pokud taková kniha již existuje, ráda bych si jí přečetla, a když ne, touto cesotu bych alespoň chtěla přihodit nápad, jetsli Vás nějak výrazně zaujme :) Děkuji za odpověď.
19. 03. 2014 07:44
Díky, Petro, za pochvalu, mám z ní radost. No jo, Laura si ty problémy zavařila sama, tak si tu kaši musí vylízat :)
19. 03. 2014 07:42
Milá Terko, děkuji za krásnou pochvalu, super, že se ti Náhradní princ líbil. Opakované čtení vůbec není na závadu, naopak, vždycky ho doporučuji, při dalším čtení se příběh víc vychutná, protože se čte pomaleji, vnímají se detaily. Co mě inspirovalo k napsání? Ani nevím, prostě je to další z řady letních románů :) Novinka by měla být, uvidíme, jestli ji stihnu do letních prázdnin. Měj se krásně.www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   inzerce
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

fleurinka, ivee, kacule20, Luciik.174, makyyy, Martasek89, Marthina, Maty1989, ovecka17, pustinka, starrdust, Strawberrynka, vercicek, veronika.174, Verulink@

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 6671647
Počet registrovaných: 12374homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   inzerce  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006 Tvorbawww  |  HTML valid!