www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

24. 10. 2014 22:32
Dobrý den ,
Chtěla jsem psát jak jsem se dočista zamilovala do trilogie o Radce , ale koukám , že mě Hanka předběhla :) .Měla jsem stejný pocit , když jsem dočítala poslední díl , bylo mi to líto , že ta knížka už končí ... Mějte se hezky :) , už se moc těším na další knížku.
Lucka
21. 10. 2014 20:12
Milá Hanko, vítám vás na stránkách a děkuji za krásný příspěvek, udělal mi velkou radost. Už to, že patříte mezi moje skalní čtenářky, tedy t, co s mými knihami vyrostly a zůstaly jim věrné celou dobu nebo se k nim po letech vrátily, je pochvala sama o sobě. Vážím si vaší přízně! Dík za pochvalu knížek, Blíženci i Radka patří mezi takové ty stálice, což je super, protože od jejich napsání už uběhla pořádná řádka let :). Co se týče Radky, tak malá zmínka, které si v knize všimnou jen ty hodně zdatné čtenářky, co mají moje knížky v malíčku, je v třetím díle příběhu o Monice (když je Monika v porodnici), jde o knihu Pošeptej do vlasů. Ale tenhle příběh by chtělo určitě číst od prvního, nejen ten třetí díl. Milá Hanko, mějte se krásně, ať se vám daří - a ať se vám moje knihy stále líbí!
16. 10. 2014 17:34
Milá Lenko,

Vím, že máte příspěvků hodně, ale já neodolám, abych Vám nenapsala a především nepochválila Vaše knihy. Jsou senzační. Na Vaše knihy mě přivedly kamarádky a já hned šla do knihkupectví a koupila si svoji první knihu od Vás. Tenkrát to byla Tajná láska. Moc se mi líbila a tak přišly další a další. Nyní moje knihovna čítá asi 40 titulů a věřím, že přibudou další  Jste skvělá spisovatelka a vaše knihy jsou opravdu moc krásné, ale asi jako většině čtenářek se mi nejvíce líbí trilogie Blíženců a Radky. Asi i proto, že jsem s nimi prožila své mládí a dospívání, vlastně se staly takovými „biblemi“ mého mládí. A to už je 19 let! Teď jsem po Vašich knihách sáhla znovu a ony se mi líbí snad ještě víc. Když uspávám děti, čtu si je při lampičce  Rozhodně si nemyslím, že je to čtení jen pro dívky. Manželovi jsem je půjčovala (známe se od 14 let) a moc se mu líbily. Vlastně jsme na nich vyrostly oba. On byl a je mým „Pavlem“ i „Davidem“. Ve Vašich knihách je pravda, kouzlo mládí, láska, přátelství, ale i všechny strasti, které k tomuto věku patří.
Teď jsem dočetla 3. díl Trilogie o Radce a je mi z toho smutno. Smutno, že kniha skončila. Je to nádherný román. Když jsem četla příspěvky, našla jsem zmínku o malé Johance coby holčičce Pavla a Radky. Je to pravda??? Prosím, napište mi, v jaké je to knize, hned zítra si ji jdu koupit!
Moc Vám přeji, ať se Vám stále daří. K Vašim knížkám se budu vždy ráda vracet.
Hanka
14. 10. 2014 21:30
Milá Madlenko, děkuji za příspěvek i za stálý zájem o moje knihy, potěšilo oboje! A k té otázce - chystám, chystám a jen doufám, že to stihnu do Vánoc (jsem nějak čím dál pomalejší... nebo to čím dál víc rychleji letí, nevím :) ).
14. 10. 2014 21:28
Díky moc, Simčo! Super, že ti Náhadní princ zpříjemnil podzimní dny, on ten návrat do léta, které letos ani moc horké nebylo, určitě neškodí, no a oddechovky jsou stále žádaným zbožím, to je jasné :) Měj se prima.
14. 10. 2014 21:27
Milá Radko, zdravím! Ráda tě tu zase vidím a těší mě, že se ti daří a moje knihy ti stále přináší ten správný relax (i u kojení :)) ). Super, že Dita zabodovala! I přes tu její prostořekost a trochu svérázný smysl pro humor (nebo třeba právě proto :) ). A švagra zdravím, sympatický člověk, takže komolení příjmení v takovém případě vůbec nevadí! :) Měj se skvěle, Radko, ty i celá tvoje rodinka.
14. 10. 2014 21:24
Milá Toriko, vítám tě na svých stránkách, moc mě těší, že patříš mezi čtenářky a moje knihy patří mezi tvou oblíbenou četbu, to je super! A to, že se každá další líbí víc a víc, je ještě lepší. Jen tak dál :)) Děkuji za pochvalu knihy Půlnoční sny, věřím, že jsi s Martinou cítila, když jsi sama některé popisované věci také prožila. Měj se moc fajn a přeji pěkné chvíle při čtení i u dalších mých románů!
(Omlouvám se za pozdní odpověď, teď jsem byla pár dní mimo - na Slovensku v Tatrách a termálech a nemělo to chybu :) ).
14. 10. 2014 20:25
Dobrý den Lenko,

ráda bych se zeptala, kdy vyjde nová kniha, jestli už něco chystáte a připravujete nebo zatím jen uvažujete?
Přeji Vám krásný den a děkuji za odpověď. :-)
14. 10. 2014 19:41
Milá paní Lenko, včera jsem dočetla Náhradního prince (sice jsem knihu četla skoro tři týdny - nevídané, ale je toho pořád moc a moc - ale i tak jsem si to čtení moc užila. Do knihy jsem se totiž začetla po skoro čtyřech měsících. Náhradní princ byl moc fajn oddechovka, jen víc takových :)
09. 10. 2014 17:47
Od: Radula
Jee, Lenko, zdravím Vás tedy především, ale musím se pochlubit, konečně jsem si pořídila vlastní Dvakrát dospělou, předtím jsem ji měla půjčenou z knihovny a jak už je to dlouho, co jsem ji četla, tak to bylo skoro jako poprvé :) A nemám co vytknout, je to legrace, příběh super, moc se mi líbí. Určitě bude patřit mezi moje oblíbené.
Nejdřív jsem se snažila ji šetřit, ale nakonec jsem četla jako drak, u vaření, u jídla, u kojení :D hrůza.
Jdu se vrhnout na Náhradního prince. Jo a teď jsem si uvědomila, to jsem Vám určitě nikdy nepsala, velký fanda Vašich knížek je i můj švagr (letos 53), pokaždé, když přijede, tak se hlásí o nášup nových lančovek - promíjím mu i to komolení Vašeho jména, protože vždy chválí, jak se mu ty knížky minule líbily.
Mějte se moc pěkně a jestli píšete, tak ať Vám to jde od ruky :) Radka
05. 10. 2014 19:32
Od:
Dobrý deň, vaše knihy sa mi strašne páčia. Čítam ich niekedy až do noci. A čudujem sa že som na vaše knihy natrafila len tento rok a to úplnou náhodou. Vždy keď si myslím že už lepšia kniha ako tá ktorú som zrovna prečítala nebude prekvapí ma ďalšia od ktorej sa neviem odtrhnúť. Sama rada píšem ale skôr básničky pretože aj keď mám v hlave nejaký príbeh na papier ho proste dať nedokážem . Na túto knihu som bola strašne zvedavá keďže ja sama som z učiteľskej rodiny. Ocko riaditeľ mama učiteľka ktorá ma dva roky učila čo nebolo príjemné pre mňa ani pre ňu a som rada že niesu ako rodičia z tejto knihy. Martinu som ľutovala pri niektorých situáciach aj chápala ako sa cíti. Mysleli si že viem obsah písomiek alebo že pôjdem žalovať :D Nemali sme najlepšie vzťahy takže som bola rada keď som odtiaľ vypadla.
05. 10. 2014 19:16
Děkuji za odpověd. Bohužel to tak je :-)
05. 10. 2014 19:05
Zdravím, Michalo, a vítám na stránkách! Děkuji za zájem o moje knihy, potěšil. Co se týče Lucky Luka, z velké části je v něm mnoho skutečného, co se opravdu stalo. Ostatně, to v mnoha knihách :) Dokonce i to, co se zdá nejméně uvěřitelné, tak to bývá stopro pravé, všeobecně platí že to, co život připraví, si spisovatel nevymyslí, natolik mu fantazie nestačí :).
05. 10. 2014 19:03
Milá Eliško, děkuji za dlouhatánský příspěvek, potěšil. Jsem ráda, že Náhradní princ patří i u tebe k těm TOP knihám, ke kterým se vracíš. Je to takový ten letní román se vším, co k prázdninám a létu patří - což je nejen romantika a různé zážitky, ale hlavně správná voňavá letní láska. V tomhle případě jde o lásku až na ten "druhý" pohled, ale zase tím spíš by mohla vydržet, když to není žádná "rychlokvaška" jen tak z letního poblouznění. Prima, že knížka zpříjemnila cestu z Řecka, jojo, autobusem je to dlouhé (taky jsem to před lety absolvovala a poučilo mě to tak, že pak už jsem souhlasila s letadlem :)). Měj se skvěle, přeji příjemné podzimní dny, Eli.
05. 10. 2014 18:59
Milá Anno, vítám tě na svých stránkách, jsem ráda, že jsi je našla a zaregistrovala se, no a to, že patříš mezi moje dobré čtenářky, tak to je úplně super, mám z toho velkou radost! Paráda, že se ti moje romány líbí a k těm nejoblíbenějším se vracíš, tak je to správné :). Do Vánoc snad bude novinka, v pořadí už šedesátá, takže výběr je opravdu velký. Měj semoc hezky, ať se ti daří - a ať ti moje knihy i nadále přináší tu správnou pohodu při čtení.
05. 10. 2014 18:57
Super, potěšilo :)
04. 10. 2014 18:12
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli tato knížka byla inspirována skutečností? Pokud ano je mi to moc líto :-(

Děkuji za odpověď a ať se Vám daří M.Kašparová
02. 10. 2014 00:37
Zdravím,
musím přiznat, že tato kniha patří k jedné z mých nejoblíbenějších (ano je jich více :-)). Je vtipná a hlavně má jisté kouzlo. Někdo by řekl, že kluk, co může mít každou a doposud i měl, nebude kvůli jednomu týdnu sekat latinu. Nesouhlasím. Podle mě je to v lidech. Popravdě tenhle příběh se mi líbí nejvíc, protože hlavní hrdina mi strašně připomíná jednoho mého kamaráda. Byl to taky takový ,,lovec". Říkalo se mu Komár a dodnes mu to zůstalo. Hodně holek, co mu nalítlo, časem pochopilo proč zrovna Komár. Většinou je infikoval láskou něco málo vysál, a pak prostě odlétl jinam. Taky narazil. Dodnes se mu směji. Jednou jedinkrát nenalítla ona ale on. A to jen z toho důvodu, že náš milý Komár se s ní začal tehdy bavit naprosto upřímně. Nebyla jeho typ a tak neměl důvod si hrát na někoho jiného nebo se přetvařovat. Choval se přirozeně a bavil se s ní přirozeně. Jenže zjistil, shodou okolností jak tady náš Náhradní princ, že vlastně je jeho typ a dokonce až moc. Zamotal se do toho pořádně a naštěstí pro něj ona mu uvěřila a věří dodnes. Z Komára máme Klíště, jak jednou pronesl jeden známý, čemuž se smějeme dodnes.
Pointou však zůstává to, že se nezměnil kvůli ní ani kvůli tomu, že by to tak mělo být, on se v podstatě nezměnil vůbec, on se ,,jen" zamiloval. To je celé. Proč by člověk, který miluje, opravdu miluje, podváděl? Však ten citát: kdo miluje, nikdy nepodvede. Kdo podvede, nikdy nemiloval naprosto sedí. Naopak z těch holkařů bývají nejlepší manžílci. Však můj otec byl taky proutník a už 17 let seká latinu, protože jak sám řekl, v mládi se vyblbnul dost a na ,,stará" kolena chce klid. Mě taky sám naváděl ať to pěkně střídám dokud o nic nejde. Bohužel v tomhle jsem nezdědila jeho geny.
Ovšem musím se přiznat, že by mě opravdu hodně zajímalo, jak to s nimi dopadlo. Vzhledem ke své optimistické povaze doufám, že dobře, ačkoliv nevidím v tom tak silné pouto jako třeba u Pavla s Radkou, kde to byl jednoduše osud (myslím si, že každý člověk má svůj osudový protějšek, který mu je souzen, prostě, když spolu mají být tak spolu budou). Nechystáte se o nich zmínit alespoň v nějaké další knížce? Ptát se na pokračování nebudu, jak už jste sama vícekrát psala, kdyby bylo, musel by být nějaký zvrat. Což u tohoto pěkného, vtipného, letního románku nemá jaksi...nemělo by to tu správnou šťávu už by z toho bylo totiž drama.
Každopádně opět děkuji, že jsem již podruhé mohla strávit aspoň pár pěkný chvil cestou z Řecka (autobusem nic extra).
01. 10. 2014 19:42
Jako třináctiletá holka s nesplněnými sny jsem poprvé v knihovně našla vaší knížku ( Čas něhy) a zabalila si jí na dovolenou k moři. Moc jsem českým autorům nedůvěřovala a nerozuměla jim ale vy jste mi vytřela zrak! Nejen že jsem bez přestávky zhltla tu knížku ale po příjezdu domů jsem si běžela půjčit dalších deset.A navíc jsem díky vám našla svojí nejlepší kámošku, Lenka Lanczová byla uplně prvním tématem. Od té doby se pár věcí změnilo ale to že jsem knihomol a že mě vaše knížky hrozně baví a některé přímo miluju, zůstalo stejné. S radostí jsem přečetla všechny knihy kromě dvou a čtu je pořád dokola. Nejradši mám asi Radku a to díky Pavlovi protože takhle si představuji svého vysněného prince. To co mě na vašich knihách tak baví je asi to, že je každá jiná a není to žádná přihlouplá limonáda ale skutečné příběhy ze života. Obdivuji že dokážete vyprávět děj tolika různými povahami! Máte úžasný smysl pro humor, romantiku i napínavé pasáže. Jste můj vzor a nejoblíbenější spisovatel a doufám že strávím ještě mnoho krásných chvil nad vašimi starými ale hlavně novými příběhy. Vaše věrná Čtenářka
01. 10. 2014 09:40
Od: PH2007
Pravdupovediac, aj ja už netrpezlivo očakávam novú knižku a čas si krátim čítaním mojich najobľúbenejších kúskov, v mojom prípade je to konkrétne séria Radka a hneď v závese za ňou Lucky Luk.
30. 09. 2014 22:27
Milá Mary, dík za náměty k přemýšlení. S Potížistkou je to prostě zapeklitá věc, která se táhne už roky... a zatím žádný výsledek :). To "nechme to tak, jak to je" se mi upřímně řečeno zamlouvá nejvíc z více důvodů. A přesně jak píšeš, variant a možností je mnoho a platí tu totéž co všude - není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Ne doslova, ale lze to napasovat i na příběh. A v tomhle případě ani tak nějak nelze odhadnout, která pěšinka, po níž by se měla Šárka vydat, by byla ta pravá a správná. Obávám se, že ideální varianta snad ani neexistuje, no a ty ostatní by byly přivítány různorodě, to je jasné. Měj se krásně!
30. 09. 2014 22:20
Taktak, opáčka schvaluji :) Aspoň zkrátí čekání na novou knížku, kterou jsem už (tradičně) do léta nestihla, takže by měla být (taky tradičně :) ) do Vánoc.
30. 09. 2014 22:19
Milá Eliško, děkuji za dlouhatánský a pěkný příspěvek, udělal mi radost. Je super, že se čtenářky vrací i k těm nejstarším knížkám, no a právě Radka i Blíženci patří nejen k nejstarším titulům, ale taky právě k těm stálicím. Nebo možná právě proto :) Těší mě, že ti Radka zpříjemnila letní dovolenou a to, že se líbí pořád, je úplně skvělé! Pavel měl předobraz v jednom skutečném klukovi, ale jen předobraz, ne že by to bylo přesně tak nebo že by byl popsaný navlas. Držím ti palce, Eli, ať se to s tvým "Pavlem" vyvine nějak pozitivně ;) Měj se moc hezky, ať se ti daří (i v lásce, bez té to není ono).
30. 09. 2014 22:15
Díky moc, Gabrielo! Rádo se stalo :) Dokud budu mít tak prima čtenářky, bude mě bavit psát a budou vycházet nové knížky, takže budou další čtenářské zážitky... No prostě je to kruh :)
29. 09. 2014 21:06
Dobrý večer, Lenko,
hledala jsem odpověď na jednu podzimní kvízovou otázku a místo toho jsem opět narazila na zajímavou debatu k Potížistce, která mě donutila opět přemýšlet a nakonec změnit názor ohledně pokračování a vůbec všeho kolem této emočně vyčerpávající knihy.
Co bylo dál bych na jednu stranu z vašeho pohledu stále vědět chtěla, ale po dnešním dni se víc přikláním na stranu "nechme to, jak to je" - tj. bez pokračování. Asi by to nebylo to pravé ořechové (jak často píšete :)), kdybyste se do psaní nutila, když tím, jak stále váháte, dáváte tak trochu najevo, že nejlepší řešení shledáte v otevřeném konci. Abyste většinu uspokojila, musela byste vydat minimálně dvě rozdílná pokračování, nebo vymyslet postavu (nejlépe novou, popř. "vykreslit" tu starou do "dokonalosti" pro dívčí oči), která by uspokojila nejen čtenářky s přehnaně romantickou duší, které stále vidí Bena (jako dříve já) coby jediného Šárčina partnera, ale i těm, kterým jde o celkové rozuzlení - následky Šárčina přiznání atd., by nevadilo malé zpestření v podobě lásky. :) Toť můj názor. Snad se brzy rozhodnete, jak s příběhem definitivně naložit, ráda bych totiž věděla, jestli už je načase pustit Potížistku z hlavy. :)
Mějte se krásně! :)
29. 09. 2014 15:12
Dobrý den,
Leni dočkáme se letos nové knížky? Přes prázdniny jsem si zopákla tituly které mám nejradši,ale chtělo by to už něco nového :) Krásný den :)
29. 09. 2014 12:12
Krásný den přeji,
byť létu už v podstatě odzvonilo, já jsem se rozhodla, že si na dovolenou k moři vezmu Vaše knížky. Vzala jsem si právě trilogii o Radce. Jsem mírně řečeno překvapena, že se mi to líbí pořád a vlastně teď ještě více. Vážně skvělé knížky. Musím Vám ze srdce poděkovat, že jste je napsala. Jen tak okrajově, Pavel je ,,skutečný"? Má předlohu v někom koho znáte či je to jakýsi ,,vymyšlený" kluk tj. nemá nikde žádný předobraz.
Jinak dříve se mi více líbila trilogie o Blížencích, která je stále mou oblíbenou ale popravdě teď vítězí Radka. Eva a Dick jsou prostě moc...až moc super. Těžko vysvětlovat asi je to tím, že Dick byl v podstatě můj první kluk, moje první láska, která mě taky spousty věcí naučila a byl až moc dokonalý a sice stále je ale jak už Dick měl v knížce některé negativní vlastnosti tak David je má taky a s těmi já se prostě, narozdíl od Evy, nesmířím a tudíž je tomu už pasé.
Každopádně Pavel, jsem v šoku, neboť jsem zjistila, že kluk, který mě už delší dobu zajímá je mu dost podobný. Co se týče vzhledu (respektive popisu) tak jsem ho v něm viděla. On také není krasavec ale něco na něm je, co vás prostě okouzlí a to tak, že na první pohled se zděsíte (málem) ale podruhé musíte uznat, že je to svým způsobem krásný muž. V podstatě jediné co se vylučuje s knížkou je, že Jakub není mladý ale už 27 letý muž a navíc mě nechce, respektive on chtěl ale já nemohla nebo spíš nejevila zájem. Každopádně teď se to otočilo jenže vzhledem k tomu, že on lidem nevěří težko se k němu dostat. Hrozně mi ho Pavel připomíná je totiž stejně zarytý. Byť ten můj ,,Pavel" nemá takovou strašnou pověst je jen děvkař (bohužel údajně) a je to taky člověk zraněn životem či spíš jak říká on, lidmi. Dle něj se nikomu nedá věřit a lidi jsou sv*. Popravdě jsem prostě překvapená jak se Vám některá knížka může tak moc zalíbit jen proto, že ta postava, která v ní je, Vám připomíná postavu reálnou. Zajímavé.
Koukám, zase jde o dost dlouhý příspěvek ale bohužel...nějak neumím psát krátce, když už se rozhodnu napsat.
Ještě závěrem: Vážně jste skvělá autorka románů a stále jediná, od které romány čtu, jinak čtu zásadně sci-fi (King atd.). Ať Vás nápady neomrzí a doufám, že někdy vzejde i kniha o starších vysokoskolačkách atd. To by se mi teď hodilo, nějáká vysokoškolačka co sice měla krásnou první lásku ale od té doby ani ťuk. :D
27. 09. 2014 10:17
Měla jsem to úplně stejně. V knihovně jsem se knížce vyhýbala,.. A přitom jsem neměla sebemenší důvod. Knížka překonala i Čas něhy, dosud mou nejoblíbenější "Lanczovku" a to už je co říct. . Na příběhu mě zaujalo to, že hlavním hrdinou byl muž a hlavně to, že si uvědomoval lásku.. (Kdyby nebyl druhý díl, asi by mi příběh ležel hodně dlouho v hlavě a přesvědčovala se, že spolu určitě žili jako v pohádkách.) Díky za další nádherný zážitek! :)
27. 09. 2014 10:16
Měla jsem to úplně stejně. V knihovně jsem se knížce vyhýbala,.. A přitom jsem sebemenší neměla důvod. Knížka překonala i Čas něhy, dosud mou nejoblíbenější "Lanczovku" a to už je co říct. . Na příběhu mě zaujalo to, že hlavním hrdinou byl muž a hlavně to, že si uvědomoval lásku.. (Kdyby nebyl druhý díl, asi by mi příběh ležel hodně dlouho v hlavě a přesvědčovala se, že spolu určitě žili jako v pohádkách.) Díky za další nádherný zážitek! :)
26. 09. 2014 07:05
Milá Edito, velice děkuji i za tento příspěvek, jsem moc ráda, že Zlodějka snů zabodovala - navzdory tomu, že nejde o žádnou kladnou hrdinku, s kterou by se šlo snadno ztotožnit :). Ale ona by to byla nuda, kdyby všechny postavy byly na jedno brdo, tím spíš, že ani v životě se nenarazí jen na "Mirky Dušíny" a že těch podrazáků je tak nějak čím dál víc. Mějte se moc hezky - a s láskou je to vždycky krásnější! Za tím si také stojím :).
26. 09. 2014 07:02
Milá Savanah, děkuji za dlouhatánský příspěvek, je prima, že máš přečtenou celou sbírku. To se cení :). A to, že některé tituly víckrát, až patnáctkrát!!!, no tak to úplně. Je jasné, že když je knih taková hromada, vždycky musí být nějaké na předních místech TOP žebříčku a jiné na těch dalších (a je super, že zase jiné čtenářky mají to rozložení jinak), prostě z tolika různých titulů si každý vybere to "svoje". Určitě neskončím, aspoň doufám :) Do konce roku by měla vyjít další novinka, v pořadí už šedesátý román (a to je fakt halda knih :)) ).
26. 09. 2014 06:59
Děkuji za krásný příspěvek, moc potěšil. Monika je můj oblíbenec, takže super, že nejen můj :). S těmi kluky to tak je, někteří borci časem dospějí (a jiným ta frajeřina vydrží celý život a doplácí na to ti kolem). Mějte se moc hezky, ať se vám daří a jste šťastná (a z dcery ať je jednou také čtenářka :) ).
26. 09. 2014 06:58
Milá Edito, vítám vás na stránkách a jsem ráda, že jste se odhodlala :). Moc děkuji za vaši přízeň, je super, že jste zůstala mým knížkám věrná!
25. 09. 2014 23:15
I když už nejsem nejmladší, jsem tu nová. Vaše knížky mě provází životem už hodně let. Začínala jsem je číst jako sedmnáctiletá bezstarostná holka a čtu je dodnes jako máma dvou dětí, z toho jedné čtrnáctileté puberťačky jako vystřižené z vašeho románu. Komentář jsem hodila zrovna k této knize, protože je u mne nejčerstvější, četla jsem ji tento týden (už asi potřetí) a Daniela je přesně ten vzorek namyšlené, vzhledem posedlé holky, která si přes vlastní frňák nahoru nevidí pod nohy a taky na to dojede. líbí se mi, že dokážete popsat a vžít se i do takových antihrdinek, protože ony existují. A když jsem o Daniele četla v mých milovaných Šeptačkách, vůbec mě nepřekvapilo, že se má dobře. V jejím sebestředném světě jí asi tento způsob života vyhovoval, ale co si budeme povídat, není to s láskou krásnější???
25. 09. 2014 09:04
Milá Lenko,
konečně KONEČNĚ ve svých dvaceti letech jsem dočetla všechny vaše knížky (až na dvě nejnovější) a prostě mi to nedá, abych se k nim tak nějak souhrně nevyjádřila :) (Musím podotknout, že některé vaše knihy jsem četla třeba i 15x, proto mi to možná trvalo tolik let :D )
Mám důvod, proč to píšu právě ke knížce Zlodějka snů. Ta se mi totiž ze všech knih líbila nejvíc. Hlavní hrdinka byla tak zlá, mstivá a závistivá, že to z celé knížky udělalo napínavý, čtivý příběh, ve kterém jsem do posledního řádku nevěděla, jak to dopadne. (A když jsem se to dozvěděla, tak jsem byla celkem spokojená, ano, Daniele jsem to za její chování přála. O to víc jsem byla spokojená s tím, jak to dopadlo s Gábinou a Soňou) .
Mezi další knížky, které můžu číst pořád dokola bych zařadila i Schody do nebe nebo Doteky noci a Sběratelka polibků (V posledních dvou zmíněných románech byly hrdinky přesně takové, jaká já jsem nikdy nebyla. Hrozně toužily buď po ztrátě panenství nebo se navázaly na každého kluka, který se na ně jen usmál. O to zajímavější bylo sledovat, jak jim to zkrátka nevychází a příběhy byly neskutečně zajímavé). Několikrát jsem četla i Dva kroky od ráje, zde musím taky pochválit děj i postavu Natálie, se kterou se bohužel také nemůžu ztotožnit, ale možná právě proto se mi to tak líbí. Kde končí svět a Půlnoční sny - další dvě naprosto perfektní knížky, plné napětí. Mimochodem Martina z knížky Půlnoční sny mi byla asi tak nejbližší a nejsympatičtější a protože jsem si až do konce nebyla jistá, jak to vlastně s ní a Rikem bude, musela jsem tu knížku číst zkrátka pořád a všude.
Jsou ale i knížky, které bych už znova číst nemusela, ačkoliv na první přečtení nebyly úplně špatné. Například knížka Letní něžnosti mě nijak zvlášť nezaujala, možná by příběh z pohledu Kamily byl napínavější než denní popisy Simoniny práce v baru :) A stejně tak trilogie Pošeptej ... V tomhle případě by možná stačily díly dva, z těch věčných milujeme se-nemilujeme se problémů Moniky a Mikuláše jsem už byla docela unavená :D
Ostatní knížky není třeba zmiňovat, přečetla jsem je a přečetla jsem je opravdu ráda :) Nemusím asi ani dodávat, že čím horší hrdinka, tím lepší čtení :) Děkuji za příjemné chvíle s vašimi knížkami, a doufám, že se svou prací neskončíte, byla by to škoda :) Přeji hezký denwww.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

Bar.us.hka, Jeminnka, Jitanem, Lenďula, Nelinka:o), Nikča.Ch, S.Zviratko, Sumera, xyxandílek, zuzka.2510, Šudlinka

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 7436467
Počet registrovaných: 12049homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006 Tvorbawww  |  HTML valid!