www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

09. 02. 2016 18:57
Ahoj Lenko, někdy si říkám, že i tyhle starší knížky mají něco do sebe a když je beru takhle postupně, tak v nich vidím i určitý vývoj :). Žanetu jako hrdinku jsem si velmi oblíbila už dávno, byť na mě knížka působila maličko negativně. Měla jsem pocit, že ji nemá nikdo rád. Když ji vlastní máma řekla, že se neměla raději narodit, ouvej, to muselo dost zabolet!! I ten její pravý táta k ní mohl projevovat víc citu. Nevím,jestli to tak bylo napsáno schválně, ale já to tak z těch stránek cítila.
Až s Petrem to dostalo úplně jiné kouzlo. Snad jen v této knize byl vidět ten rozdíl dívka/muž. Nebylo řečeno o kolik byl Petr starší, ale bylo milé a svým způsobem přitažlivé, jak si zpočátku vykali ;).
09. 02. 2016 11:15
Milá Carolinne, i tobě děkuji za pěkný příspěvek, udělal mi radost. Je super, že se ti Život na ostro líbil. Oni ti kluci oba dva měli svoje plusy, to ne že ne, konec je otevřený, ale v každém případě dobrý. A jestli bude pokračování, to fakt netuším. Třeba by to bylo k horšímu, kdyby bylo napsané černé na bílém, s kým Veronika zůstane, tak druhá polovina čtenářek bude zklamaná, ať to bude X nebo Y. No, uvidíme. Měj se krásně, užívej předjarní dny.
09. 02. 2016 11:11
Milá Derry, děkuji za pochvalu Potížistky, je super, že se ti knížka líbila! Je to vidět už z té rychlosti, v jaké jsi ji stihla přečíst :). Iggy v žádném jiném románu není, aspoň zatím ne, a jestli bude, netuším, uvidíme :) Měj se moc hezky a ať se ti líbí i další moje knihy.
09. 02. 2016 11:09
Ahoj, Jitko, dík za pěkný příspěvek, prima, že jsi sáhla po starším titulu a zopakovala sis taneční, byť jen v knížce :) Jasněže se mi líbili krasavci, aby ne :) A vždycky bylo lepší, když před školou (vyloženě dívčí) čekal fešák a navíc ještě s autem (nebo s motorkou), co si budeme povídat :) Zážitky z tanečních jsou vesměs pravé, moje i manželovy, ovšem dnes už jsme líní a na plesy se nám nechce, radši něco klidnějšího, třeba divadlo (teď v nejbližší době nás čekají dvě divadla a jeden muzikál, už se těším). Měj se prima a užívej (nejen) plesovou sezonu!
06. 02. 2016 13:49
prosím ať skončí s Matyášem je mnohem sympatičtější než Tibor.Podle mě je Matyáš mnohem spolehlivější a hodnější než Tibor.Být Veronikou vybrala bych si Matese.No ale je je to jen můj názor takže to nechám na Vás.Už se těším na pokračování.
02. 02. 2016 19:51
Od: derry
Ahoj Lenko,
dostala se ke mně potížistka, kterou jsem přelouskala za noc. Chci se zeptat, jestli v některé z dalších knížek vystupuje Iggy, protože ten mi z celé knihy přirostl k srdci nejvíc - děvkař sice nehorázný, ale když šlo do tuhého, tak spoleh maximální. Nebo plánujete do budoucna nějakou knihu s ním?
Díky za odpověď, krásný večer
D.
01. 02. 2016 14:10
Ahoj Leni,
tak, přečtena i tanhle starší kousek a pěkné jako před těmi x lety :). Ze začátku mě jen na Šarlotě štvalo, že se má pořád potřebu ukazovat s těmi největšími krasavci! I Tebe přitahovali? ;) Při tanečních jsem se pobavila, to byla nejspíš ta humorná vložka :).A jak vlastně praktikuješ Ty ty své taneční? Chodíš s manželem na plesy, když je teď ta jejich sezóna. No a závěrem podotknu, že mě maličko mrzí, že jsi Šarlotě nedopřála lovestory s nějakým mladým celníkem - škoda toho skoro ženátého Kryštofa :).
21. 01. 2016 12:04
No to bys koukala :) Nikdy jsme se tam nenudili. Nikdy. Prožili jsme tam spoustu správných příhod, v nižším věku dobrodružných a strašidelných, později i letních lásek. Tábor byl kousek za chatou, ale (dokonce dva tábory, stálé, každé léto na stejném místě) nebyly až tak důležité. Sjížděla se nás tam každoročně celá parta stejných dětí (a později puberťáků) z těch pár chat kolem rybníka. Válení na dece... No tak to bylo na tom nejposlednějším místečku :) Naproti tomu tři románové sestřenky byly v tom "nejhloupějším" věku, kdy s nimi třískala puberta, navíc Dita už preferovala jiné zážitky, Hana jí záviděla, Julka se tím pádem nudila, a když se všechny zamilovaly do jednoho kluka, tak už to prostě nemohla být ta správná trojka jako v předešlých letech :)
21. 01. 2016 11:58
Děkuji za odpověď :) a i vy jste tam narazili na skautský tábor? Nějakého takového Dana nebo Honzu? Protože jinak mě nenapadá, co by jste tam mohli jinak dělat :D. Holky se krom tábora válely jenom na dece :).
21. 01. 2016 11:54
Milá Jitko, dík za pochvalu jednoho z mých nejstarších románů. Věřím, že současné počasí vůbec nevadí, aspoň si člověk zavzpomíná na horké letní dny :) A že mohly být holky samy na chatě - no jistě, mohly, je to román složený ze spousty osobních příběhů a zážitků :), a to včetně toho, jak jsem trávila prázdniny :). Pravda, nebyly jsme tři sestřenky, ale byli jsme také tři - já, moje o rok starší sestřenice a o rok mladší bratránek. A užiívali jsme si rok co rok na chatě u Stálkova (i to prostředí včetně nedalekého tábora je pravé) a ani našim, ani strýci a tetě nepřišlo divné nechat nás tam vegetit samotné :) Dokonce i v nižším věku. Jasně, možná by se dalo namítnout, že byla jiná doba, ale i v té dnešní mnozí rodiče dopřejí svým potomkům volnost tohoto typu. Nevím, jestli tyhle tři holky společně prožily další prázdniny, spíš ne, nebo přinejmenším ne hned ty další, ale až nějaké další. My si je užívali každoročně a dodnes na ně se sestřenkou i bratránkem vzpomínáme jako na nejlepší části prázdnin.
21. 01. 2016 11:47
Milá Lucky, je to tak, jak píše Hitholka. Jde o trilogii o Monice, 1. Šeptej do ticha, 2. Zašeptej do vlasů, 3. Pošeptej po větru. Přeji příjemné počteníčko, zvlášť když jde o podobnou situaci, a hlavně hodně zdraví a lásky!
21. 01. 2016 11:45
Milá Ivo, děkuji za příspěvek i za přání do nového roku, oboje potěšilo! Je super, že patříte mezi moje skalní čtenářky, prostě ty, co mým knížkám zůstaly věrné a vrací se k nim. Díky moc za pochvalu Života na ostro, udělala mi velkou radost. Mějte se krásně, ať se vám daří - a ať se vám moje knihy stále líbí a přináší to správné odreagování a pohodu.
21. 01. 2016 11:42
Je to přesně tak, jak píšeš, že je svět plný špatných věcí a že většina lidí chce tomu aspoň v knížkách (i ve filmech) utéct, ale zase kdyby to bylo jen růžové, tak by to nebyly knihy ze života, to je to. U náctiletých hrdinek je to všechno ve fázi očekávání a nic fatálního tam takřka ani být nemůže, nakonec ani rozchod není v tomhle věku žádná tragédie, po první lásce přijde druhá, třetí... Ovšem čím jsou hrdinky starší, tím je to pesimističtější, co si budeme povídat. Ne že by bylo všechno patné a nikomu nic nevyšlo, to rozhodně ne, jen už je člověk (a tedy i hrdinky) víc "otlučený" životem. Ale tak je výběr, stačí vzít kteroukoli knížku s mladšími hrdinkami a prožít s nimi nějaký ten voňavý veselý příběh. Je super, že tě kamarádka k mým knížkám přivedla :) Měj se moc hezky.
21. 01. 2016 11:36
Je to tak, nikdo není svatoušek, vždycky by se něco našlo i na těch kladných postavách, a soužití sourozenců... Klasika :) Nebývá to jednoduché.
20. 01. 2016 10:45
Ahoj Lenko,
tak jsem v těchto dnech zvládla opáčko a vůbec mi nevadilo, že za okny je mráz a sníh :). Naopak, bylo to velmi rychlé a osvěžující čtení :).
Jen mě zarazilo, že holky mohly ve svém věku zůstat samy na chatě, ale to jen tak můj malý postřeh :). A docela jsem přemýšlela nad tím, jestli ještě spolu prožily další prázdniny? :) Asi ne :).
18. 01. 2016 21:17
Díky, díky a ještě jednou díky. Asi bych to nikdy nenašla, protože jsem netušila, že jsou tři díly. Knížky jsem četla všechny, ale v rozmezí zřejmě několika let a vůbec mi nedošlo, že to k sobě vlastně patří. Super, moc děkuji.
18. 01. 2016 18:44
zašeptej do vlasů a pak pošeptej po větru :)
18. 01. 2016 16:06
Dobrý den, kdysi dávno, jako pubertální holka jsem četla knihu od Lenky Lanczové. Vůbec netuším, jak se jmenovala, ale vím, že příběh byl o tom, že hlavní hrdinka "omylem" otěhotněla, čeká dvočata, musí ležet v nemocnici. Nakonec všechno dopadne dobře, hrdinka porodí, děti i ona jsou v pořádku a otec dětí se začne starat. Nyní podobnou situaci prožívám...potřebovala bych znát název knihy. Když jsem pročítala ukázky z knih, nikde jsem nenarazila na nic, co se mohlo být ono. Nevíte? Děkuju moc.www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

..Barča.., Bikinka7, Dayli, dádís, Denulik2, kik, kikina1102, Krobotova, Lenka Kantorová, michalka, terisek, Verushka, Zuz, Zuzz91, ?aneta123

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 9921854
Počet registrovaných: 12875homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006