www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

22. 08. 2014 17:47
Dobře, děkuji za odpověď.
20. 08. 2014 22:59
Dobrý den,pani Lenko,take bych chtela podekovat za tuto dalsi peknou a ctivou knizku,me chytla hned od zacatku Dita se chovala vcelku normalne kdyz s ni srovnam dnesni mladez byl to slaby odvar.Tesim se na dalsi krasnou knizku verna ctenarka Lucka
20. 08. 2014 07:03
Milá Chatwenno, vítám vás na svých stránkách a hned na úvod se omlouvám, při mazání spamů, co se mi jakoby přihlašují na stránky, jsem smázla i dva účty, co mi na pohled přišly taky spamové (cizí nick :) ), jeden z nich byl váš. Tak se, prosím, zaregistrujte ještě jednou. Dík za pochopení. Já na oplátku moc děkuji za krásnou pochvalu, Hříšná touha je takový ten osudový příběh, který chytne za srdce, ale je jen jednorázový - pokračování nechystám. Kdyby se totiž znovu dali dohromady, tak by to nebylo moc věrohodné, no a kdyby byl každý s někým jiným, tak to jsou vlastně úplně nové romány. Jen podotknu, že příběh byl inspirován skutečností a že oba jsou šťastní (i když právě každý s někým jiným).
20. 08. 2014 07:00
Děkuji i za tento příspěvek, udělal mi radost, že i ty starší titul mají dodnes svoje čtenáře. A to i přes to, že v tomhle případě jde o hodně smutný příběh. Vlastně ne o smutný příběh, ale o příběh se smutným a pro Denisu tragickým koncem, to je rozdíl. Nějaká zmínka o nich by být mohla, to je fakt, uvidíme, jestli se to bude někam hodit.
A technická poznámka - při mazání spamových robotů, co mi ve velkém útočí na stránky, jsem omylem smazala i tvůj účet, tak se, prosím, zaregistruj znovu. Omlouvám se.
20. 08. 2014 06:57
Děkuji za pěkný příspěvek, moc potěšil. Tomáš Koubek je jedním z mých velkých oblíbenců, taky proto se objevil v tolika knížkách :), a jsem ráda, že nejen mým oblíbencem :) Ovšem jsou samozřejmě i jeho odpůrci, i tak prý už je "překoubkováno", takže pokračování, no, to už by bylo asi moc :)
20. 08. 2014 06:55
Milá Sabino, určitě letos nějaké budou, ale netuším, jaké :) Je to čistě v režii nakladatele. Při nejbližší příležitosti se zeptám a napíšu to na stránky.
17. 08. 2014 22:55
Vazena Lenko,

kdyz jsem si koupila tuhle knihu, bylo mi 17. Dnes uz mi tahne na 26, v posteli spi muj dvoulety syn a je to asi tak podvacate, co jsem knihu znovu precetla. A ten pocit, ktery jsem mela tehdy poprve, se dneska zopakoval. Znovu jsem sla na vase webovky a znovu procitam diskuzi a znovu hledam "NECO"... Aspon naznak toho, ze tohle prece nemuze byt konec. Moc vas prosim, napiste jeste o nich. Ja vim, ze happyendy jsou nuda :)), ale nechte je, prosim, jeste jednou se nadechnout. Hrozne rada bych si to precetla.
Mejte se krasne...

A diky.
16. 08. 2014 10:02
Hezký den,
přestože jsem příběh Hanky, Denisy a Marka četla již dávno a znovu jej "oprášila" tak zhruba před měsícem, často si na děj vzpomenu a přemýšlím o něm... nevěra je to jediné, co bych asi nikdy nedokázala odpustit, tak pořád přemýšlím nad Hankou - je mi jí opravdu líto, přišla jak o nejlepší kamarádku, tak o všechny iluze spojené jak s domovem, tak právě s přátelstvím a láskou... opravdu hodně silný příběh, bylo by fajn se o Hance někde dočíst nějakou zmínku...jak to s ní bylo dál, jak se z toho dostala a kde je jí konec... :)
16. 08. 2014 09:25
Myslím, že se k sobě Tom s Lindou opravdu hodí... podle mě už Linda u Tomáše opravdu dávno přeskočila Karin - zřejmě si to uvědomil, když za ní přišel (kdyby se Ke Karin na horách vrátil, nepřišel by na Silvestra za Lindou - Tomáš je charakterní). Nela je sice na vrcholu a vždycky bude ta první velká láska, ale i tohle by mohlo časem vyblednout... Linda neměla za tak krátký čas vlastně ani žádnou pořádnou příležitost dokázat, že je ta osudová... pro Tomáše ta nejlepší... škoda... myslím, že by si oba zasloužili pokračování s několika zvraty, ve kterém by se ta osudovost potvrdila... :)
13. 08. 2014 19:08
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli se neplánuje dotisk nějaké z vašich knih v bližší době?
11. 08. 2014 23:26
Od: Paja87
ahoj, je to právě Ćas něhy...Petra hlavní hrdinka nosí naslouchátko..
11. 08. 2014 21:16
Prosím, nemohu si vzpomenout ve kterém románu je hlavní představitelka spuchově postižená??
Děkuji
08. 08. 2014 12:50
No jo, Terko, jenže to je jen jedna stránka věci. Kdyby to místo Marka Šárce udělal někdo neznámý, někdo mimo rodinu, vypadalo by všechno jinak. Takhle je to mnohem složitější, protože Šárčini rodiče budou vidět na jedné straně Šárku a na druhé Štěpánku a ještě k tomu malého Marečka. Obávám se, že to budou brát tak, že co se stalo, nedá se odestát, že tím Šárce stejně nepomohou (ta by potřebovala odbornou pomoc), kvůli tomu, že se to "zveřejní", se nevyléčí, "jenom" oni pochopí její chování, proč to všechno bylo, zatímco kdyby to řešili nějak radikálněji, měli by nešťastné dvě dcery místo jedné a ještě vnoučka bez táty. Neříkám, že za to budou mít Marka rádi, to rozhodně ne, ale nejspíš to budou "omlouvat" tím, že to byl ojedinělý úlet, vliv alkoholu, atd, atd. Jistěže to může časem prasknout stejně, určitě se i tak leccos změní. Znásilnění je problém sám o sobě, natož když je to v rámci rodiny, to je pak problém, který žádné dobré řešení nemá.
07. 08. 2014 23:47
Od: tercaa
Já nevím, ale nějak si nedokáži představit, že by na Markův čin rodiče nijak nereagovali. Kdyby se něco takového dozvěděl můj tatá, že mě někdo znásilnil, udělal mi miminko, potom mě deptal a já z toho měla psychycký blok..... tak věřím, že by si to ted dotyčný za rámeček nedal........ natož aby si s neší rodinou nadále společně sedal ke stejnému stolu.......
06. 08. 2014 07:03
Díky moc, Ivuš, super, že se ti Ditin příběh líbil a zpříjemnil volné chvilky (a že jich na mateřské moc není, o tom žádná :) ). Novinka měla být do léta, jako poslední dobou tradičně jsem to nestihla :),takže bude do Vánoc, prostě letos :)
06. 08. 2014 07:01
Milá Anno, děkuji i za tenhle příspěvek, je fajn, že jste se u knížky bavila. A tak to má být, Náhradní princ je letní román se vším, co k létu patří. Kazim to stihnout mohl celkem snadno, Náhradní princ se odehrává na samém začátku prázdnin a Letní něžnosti prakticky hned navazují (zhruba v půlce července). Se Simonou to byla jen krátká rychlovka, z její strany jen úlet. Kamila byla v tak zoufalé situaci (aspoň ona si myslela, že se zboří svět), že jí Kazimův zájem musel připadat jako zázrak, spása, takže když chtěl (a to on chtěl, o nic jiného mu nešlo), tak souhlasila, tam žádné chození předem a pomalé sbližování nebylo. Z její strany to bylo až patologické upnutí se na něj, z jeho jen cílená pomsta, která však nevyšla, doplatil na to jak on sám, tak hlavně nic netušící Kamča, zatímco Simony se to nijak nedotklo. Jana s Jakubem na tom jsou rozhodně lépe, asi právě tou přirozenou spontánností, se kterou se to seběhlo. Mějte se krásně, užívejte letní dny a pokud máte dovolenou teprve před sebou, tak ať se vydaří!
06. 08. 2014 06:54
To jsou právě ty neuvážené věci (Markův přečin), co tak či onak zasáhnou a ovlivní životy víc lidí.
03. 08. 2014 22:30
Dobrý večer,
chtěla bych jen pro začátek pochválit poslední knižku Dvakrát dospělá ,udělala mi velkou radost ,sice jsem jí dočetla až teď ale máme prcka a s tím už tolik času není na čtení :-) a chtěla bych se vás zeptat jestli letos výjde nová Lanczovka a kdy?Omlouvám se jestli se už tu někdo ptal ale nenašla jsem žádný takový dotaz s pozdravem Ivka a Kubíček
03. 08. 2014 17:48
Tak došlo i na tuhle knížku, která mě ze začátku nelákala. Ale zasmála jsem se. Jen je mi divné, jak to ten Kazim mohl stihnout, tohle je asi koncem června, pak v Něžnostech jede na festival, tam se zamiluje do Simony, pak spolu chvilku chodí, pak ho Simona opustí, chvíli trvá, než se jí pomstí, zase chvíli musí trvat, než s ním Kamila něco má, pak než otěhotní, to vyjde najevo když to dobře jde, tak za tři týdny až měsíc, a koncem srpna už míří do Svateb na klíč, jak to stihl? Jinak Janě a Jakubovi to vyšlo asi proto, že to nebylo cílem, ta láska, asi se chovali nějak přirozeněji.
01. 08. 2014 17:49
Jestli se to rodiče dozvědí a dále už budou mlčet, stejně Marek pocítí, že se na něj nějak jinak dívají, že se něco děje. A Štěpánka to pocítí asi taky.
31. 07. 2014 20:28
Milá Terčo, děkuji za příspěvek a přímluvu za Kazima :) On to byl sympatický kluk, ne že ne, akorát se k těm kopačkám od Simony postavil naprosto špatně, vzal to za hloupý konec - a doplatil nejen on, ale časem nejspíš doplatí i Kamila, protože předpokládám, že si ji pod tlakem událostí a okolí vzal za manželku, nicméně těžko by jim to mohlo vydržet. Třeba se někde objeví, uvidíme :)
31. 07. 2014 20:24
Milá Anno, velice děkuji za krásný příspěvek a rozbor! Kdepak hloupý, naopak, vystihla jste to přesně tak, jak to cítím také. Je to zapeklitá situace, která nemá žádné dobré řešení, ať tak či onak, vždycky na tom někdo doplatí, to je to, neexistuje žádná zlatá střední cesta. Co se týče Šárčiných rodičů, nejspíš jí uvěří, pochopí, proč se stalo to či ono a proč se Šárka chovala tak, jak se chovala, nicméně stejně jako vy se domnívám, že tím to také skončí, protože nebudou chtít zničit Štěpánce manželství a potažmo vzít malému tátu. Na Marka, kterého měli doteď rádi, si sice udělají jiný názor, ale tím se pro Šárku nic nevyřeší (a je otázka, jestli a co by se vyřešilo, kdyby se o tom dozvěděla Štěpánka a skutečně k rozpadu jejího manželství došlo).
31. 07. 2014 20:21
Díky, pochvala potěšila!
31. 07. 2014 20:20
Milá Aleno, vítám tě na svých stránkách a děkuji za dlouhý a pěkný příspěvek, vážím si ho tím víc, že ses ke knížce vrátila a vychutnala si Editin příběh mnohem lépe než ve čtrnácti letech. Je to prostě tak, v každém věku se vnímá každá knížka jinak, ovlivňuje to spousta faktorů, mimo jiné právě i ty zkušenosti a "styčné body", se kterými ses tenkrát ještě nesetkala na vlastní kůži, nebo jak to přesněji popsat :) Platí to samozřejmě u všech témat, dokud nemá člověk nic "odžito", odzkoušeno, ničím neprošel, myslí si o lecčems, že by to řešil šmahem (a samozřejmě správně :) ) a nechápe, proč je hrdinka tak hloupá a dělá to či ono :). Jenže pak, když nastane podobná situace, je to zase o něčem jiném. Takže moc děkuji za pochvalu! Jsem ráda, že jsi knížce dala druhou šanci a že se líbila.
30. 07. 2014 19:44
Od: Alli
Ze vseho nejdriv se omlouvam za chybejici diakritiku, nepisu z ceske klavesnice, uz par let ziju v zahranici. Nicmene po letech jsem se znovu pustila do tehle knizky a libila se mi mnohem vic nez kdysi, snad i proto, ze jsem podobny typ holky jako Edita (velka statna perfekcionalistka) a castecne i rozumim tomu, jak to mohla nechat zajit tak daleko. Nejdriv jsem se rozcilovala nad jeji pocatecni vahou - 73kg na 180cm neni nijak prehnane moc (ja mam 75 na stejnou vysku a tlusta si rozhodne neprijdu). Pak jsem se zacetla do diskuze, kde jste odpovidala, ze jste se inspirovala skutecnym pribehem ctenarky, coz me primnelo se zamyslet. Ano, ted, v sedmadvaceti, mi to moc neprijde a nikdo poznamky ohledne me postavy nema. Ale kdyz mi bylo sestnact, mela jsem priblizne 70kg a poznamek jsem si vyslechla taky spoustu - vcetne te nepriemne volby miss, kde jsem skoncila jeste o jedno misto hur nez Edita. Pres to, nebo mozna prave proto, ze jsem odmala sportovala, v tech 16 opravdu denne a na slusne urovni, takze jsem rozhodne nebyla nijak extra spekata. I tak jsem diky nekolika pitomym poznamkam (a urazu, diky kteremu jsem musela na par mesicu vypadnout z treninku, coz mamka komentovala slovy 'ted uvidis, jak priberes, kdyz nebudes mit najednou pohyb') zacala hubnout. Dotahla jsem to 'jen' na 59 kilo. Uz i to znamenalo ztratu mensesu a par podobnych problemu. Ale hlavne, i s temi 59 kily jsem si pripadala hrozne tlusta...mnohem vic, nez driv s temi 70ti...Diky bohu jsem nikdy nejedla tak hrozne malo jako Edita a kdyz jsem zacala po ctyrech mesicich znovu trenovat, zacala jsem se tak nejak pomalu a prirozene i vracet k puvodni vaze, i kdyz to trvalo dalsi dva roky. Nicmene ji chapu az moc dobre, jak v jeji touze byt ve vsem nejlepsi (nestaci byt druha nejlepsi ve tride, musim proste vynikat...), tak ve spouste myslenek co se tyce hubnuti, moc dobre jsem je na sobe taky pozorovala. Proste vyborna knizka. I kdyz kdyz jsem ji cetla poprve (ve ctrnacti), tak se mi popravde skoro vubec nelibila.
29. 07. 2014 20:24
Od: me
Bola to skvelá kniha. Síce je pravda,že to bol naozaj blbý fór. Aj tak takú krásnu lásku (bez toho fóru) by som chcela zažiť :)
28. 07. 2014 16:22
Tak jsem si Potížistku zase připomněla a zajímá mě, jak to pokračovalo v tom autě. No, každý si to může domýšlet. Ale zdá se mi ta situace tak zapeklitá, že žádné řešení nebude dobré. Šárka se asi teď odváží říct pravdu o Markovi, jenže ti její rodiče jsou tak zabednění a tak milují Štěpánčinu rodinu, že se bojím, že by jí třeba ani teď nevěřili. Když uvěří, aspoň se vysvětlí, proč je taková (není nadšená z Marečka, bude na internátě místo u Štěpánky), ale nemusejí ještě Štěpánce ničit štěstí, pokud to byl úlet v opilosti. Jenže to nejspíš nebyl, Marek měl i potom stále nějaké sexuální narážky. Pak by tedy měli Štěpánce říct, koho že to má za manžela. Hloupá situace, když milují Marečka a Štěpánku a Marka doteď taky měli rádi.
Omlouvám se za dlouhé a možná hloupé rozebírání.
25. 07. 2014 22:28
Od: tercaa
Je to sice už pár, let , co byl jeho osud v knihách završen....., ale chybí mi.
Jak ráda bych si opět početla o Kazimovi, sice udělal chyby, vzor cnosti to také nebyl, ale četlo se mi o něm dobře, on je postavou, která se nějak vymazat z hlavy nedá.
Ale mám pocit, že už se asi v nějaké další knize neobjeví, nebo snad ano :) - leda tehky, kdyby opustil svoji potencionální manželku, nebo se v jejich rodině stal nějaký malér , ale Kamile to nepřeji.


Tak možná někdy ;)
25. 07. 2014 07:02
Milá Dášo, děkuji za pochvalu Blíženců, těší mě, že ses u knížky bavila a nenudila se. Tábory byly vždycky fajn, sama jsem jich absolvovala šest, takže je tam plno skutečných zážitků :). Měj se krásně, ať se ti líbí i další dva díly.
25. 07. 2014 07:01
Milá Reny, zdravím a dkěuji za dlouhý a pěkný příspěvek. Prima, že jsi našla některé shodné body :). Používám tzv. krycí názvy, prostě pod vymyšleným názvem se skrývají skutečná místa, nicméně nesedí to do puntíku - to abych měla prostor pro to, co do románu potřebuji :). Proto nepíšu o konkrétních městech a místech. Moravské Budějovice jsou městečko s počtem obyvatel do deseti tisíc, takže žádná vesnice, ale ani město na úrovni okresního. Popsala jsem je přesně tak, jak ve skutečnosti :). Mají koupaliště, kino, sídliště, hokejový stadion, atd. Jsou o něco větší než Dačice (= Račice :) ). Měj se krásně, přeji spoustu prázdninových výletů a zážitků!
25. 07. 2014 06:55
Samozřejmě jsem pro Vicky, jak jinak :)
25. 07. 2014 06:54
Super, díky moc!
25. 07. 2014 06:53
Je jich spousta, třeba Mokrá náruč léta, Letní něžnosti, Náhradní princ, Nebe plné hvězd... spousta čtení vonícího létem a prázdninami :)
25. 07. 2014 06:52
Díky, Zuzko, potěšilo! I to druhé místo za Potížistkou je fajn :))
25. 07. 2014 06:51
Milá Lucko, děkuji za krásný příspěvek! Jsem moc ráda, že moje knihy přináší ten správný relax i pohodu při čtení. Lucky Luk je taková moje srdeční záležitost, proto mě tím víc těší, že se líbí dodnes, byť byl napsaný před více než dvaceti lety (ten čas tak letí... hrůza :) ).
25. 07. 2014 06:49
Milá Adélo, zdravím ještě jednou a omlouvám se za předešlé tykání! Jsem ráda, že patříte mezi moje stálé a dlouholeté čtenářky, to je super, stejně jako je skvělý počet knih ve sbírce :). Moc děkuji za krásnou pochvalu knih, udělala mi velkou radost. Některé postavy prolínají z jedné knihy do druhé, nakonec, proč ne, když se příběhy odehrávají ve stejných městech a vesničkách, tak není divu, že se tu a tam musí nějaké postavy potkat :). Tomáš Koubek je můj oblíbenec, proto je tam tolikrát :). Dík za přání, přeji krásné letní dny!
25. 07. 2014 06:45
Milá Adélo, jde to, ale mohu to udělat jen já (nebo administrátor). Takže mi napiš nepoužívané jméno a já ho jedním kliknutím smažu a bude to :)
24. 07. 2014 22:21
Dobry den,pani Lenko, myslim si,ze kdyz jste poslechla kamaradku udelala jste velice dobre.Vase knizky zboznuju a Lucky Luk je proste nej uprimne Vas moc obdivuji jak jste dokazala popsat veskere pocity uplne presne za to muzske pohlavi - je to vazne verohodne. Vsechny vase knihy jsou skvele a kazda necim jinym stejne jako pribehy o Radce,Monice a Eve. Pokazde se tesim na dalsi novou knizku a rada si nekterou znovu prectu.Mejte se krasne Vase ctenarka Lucka
24. 07. 2014 20:51
Od: me
Milá Lenka,
táto kniha bola naprosto perfektná. Strašne som sa do nej začítala a mala som ju prečítanú za 5 hodín. :) Patrí medzi moje obľúbené,ale prvá je Potížistka :)
24. 07. 2014 15:55
Dobrý den, mám dotaz, jak zruším svůj bývalý neaktivní účet na těchto stránkách, když už si nepamatuji heslo, se kterým jsem se k tomuto účtu přihlašovala?? Jde mi totiž o to, že jsem se tu před lety zaregistrovala a pak tu nějakou dobu nebyla, jenže jsem za tu dobu zapoměla svoje heslo při přihlašování, takže ted je mi ten účet na nic. A tak zůstal můj starý účet neaktivní. Nakonec jsem se zaregistrovala znova pod jiným uživatelským jménem, ale abych tady v tom nedělala jiným lidem nepořádek, ráda bych ten svůj starý, nepoužívaný účet zrušila. Jde to vůbec? A to i přesto že si nepamatuju heslo? Děkuji předem za jakoukoliv a hlavně brzkou odpověď. S pozdravem Alionka.
24. 07. 2014 15:43
Dobrý den paní Lenko, jsem dlouholetá čtenářka vašich knížek, pokaždé je hltám s radostí a s napětím, ikdyž už je mi 35let a knížek od Vás mám doma asi 36, myslím tedy.. (celá jedna řada v knihovničce!).. :-) Ale do téhle debaty píšu vlastně úplně poprvý! :-) Dohnalo mě k tomu přečtení několik článků k debatě. Někde bylo napsáno že Tomáš Koubek se ve Vašich knížkách objevil už po čtvrtý, ale teprve teď mi to došlo, že to tak opravdu je! A to jsem všechny ty čtyři knížky četla! :-) Oba Neliny příběhy si ještě pamatuji, četla jsem je nedávno, Třináctou komnatu jsem dočetla dneska.. :-) Ale že se objevil i v Pošeptej po větru? Tak to už mi nějak vypadlo z hlavy... :-) Inu, budu si jí muset po nějaké době taky přečíst znovu! :-) Jinak vaše knížky jsou vážně super, a taky mám ráda, když se některé postavy proplétají ve více knížkách, je to po tom takový napínavý a až dobrodružný..! :-D ..Až Vás někdy obdivuju jak musíte mít velkou hlavu z propletence postav, míst, děje a událostí všech těch knížek.. :-D Je to paráda, fakt!Tak Vám přeji ať Vám to psaní těchto knížek ještě dlouho vydrží! Hezký den a děkuji za super knížky! :-)www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   inzerce
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

aktak, Baruš :-*, drewik, Evca015, failur, Hope89, Kytiskaaaa, LaLiNkA, Libika :o), lucinka.jurinka, Meesha, Minnie.Mouse, MiskaMiclova, moniika, Tazmaniak238

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 7164031
Počet registrovaných: 12034homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   inzerce  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006 Tvorbawww  |  HTML valid!