www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

01. 07. 2015 21:37
Aha, taky koukám :-o ještě nedávno to tam ale bylo...
01. 07. 2015 19:04
Od: Simča
Tak jsem prohlížela profily čtenářů a kam se ztratily všechny informace?? To je z důvodu ochrany údajů? Je to škoda....někdy jsem to ráda pročítala...
29. 06. 2015 09:24
Od: Kvitka
Právě zvažuji jakou knížku od paní Lenky si pořídit na dovču?škoda,že nemá nějakou novinku....ale ráda na ní počkám...
26. 06. 2015 22:07
Milá Lenko,Vaše knížky čtu již více jak 15 let, zkrášlovaly mi mládí a dospívání. Knížku Lucky Luk jsem také dostala k dy jsem ji nepřečetla a snad ani neotebřela. Měla jsem před ní respekt, snad proto, že ji vypráví muž, možná, že je psána trochu jinak. Nyní jsem ji začala číst...a ten respekt mám pořád. Možná proto, že jsem vyrostla na Vašich knížkách, kde "Pavlové" a "Davidové" jsou charakterní kluci, samozřejmě s chybami, ale fér. U Lukáše nevím. Dočetla jsem jen do chvíle, kdy si užil románek s Lenkou a přiznám se, že se bojím číst dál. Ten kluk si hraje s city ostatních a vlastně i svými. Krásně popisujete jeho svědomí a myšlení. Škoda, že mnohdy vyhraje jeho sobecké ego. Knížka je krásně napsaná, jen pro mě asi jako pro citlivou romantičku má moc tvrdý děj :-)
26. 06. 2015 16:34
Dobrý den. Děkuji,že jste mi odpověděla. Dneska jsem konečně sehnala v knihovně knihu od vaší dcery Sandry. Mezi námi děvčaty,je úžasná kniha hned na začátku. Přijde mi vtipná. Jak Vaší dceru napadlo jméno Darja?
26. 06. 2015 12:37
Od: cullik
Tu sem vcera zahlidla v Chrudimi ve vyloze meli.
26. 06. 2015 12:17
Kvitko, až budu mluvit s nakladatelem, pozeptám se, jak to vypadá, snad nezapomenu :)
26. 06. 2015 12:14
Milá M., vítám tě na stránkách, jsem ráda, že jsi je našla a zaregistrovala se. Děkuji za krásnou pochvalu, je super, že se ti moje knihy líbí - a to natolik, že se k nim vracíš a čteš je opakovaně. To mohu jen doporučit, každé čtení je totiž jiné, příběh se vnímá jinak, záleží na okolnostech, náladě, atd. A navíc se to víc vychutná. A ta propletenost, jelikož se moje příběhy odehrávají ve stejných místech, stejná města, městečka, vesnice, musí se tu a tam některé postavy potkat, to by jinak nešlo :) Přeji krásné léto zpříjemněné právě mými knihami!
26. 06. 2015 12:11
Milá Lenko, dík za pochvalu, jsem ráda, že se ti moje knihy líbí, to je super. A k té chybičce - samozřejmě se stane, že nějakou chybku sem tam udělám, ale v tomhle případě nejde o chybu :). Je to tam schválně, Vojta byl z Andreiny jízdy tak rozrušený a mimo, že na ni pořvával i nesmyslné povely :), Andrea na tuhle poznámku reagovala úšklebkem, jako že dělá chytráka a přitom je vedle (ale nahlas to nekomentovala, tak je to asi trochu matoucí :) ).
26. 06. 2015 12:09
Milá Maty, děkuji za krásnou pochvalu novinky, to je super, že se ti líbila (a že na tebe knihovnice myslí :) ). A k té otázce, ano, ta hlavní linie - motiv - velká láska, těhotenství i to, že díky dramatické události náhle nebyl vlastně důvod k svatbě, je inspirována skutečným příběhem. Měj se krásně, přeji hezké letní dny.
25. 06. 2015 14:21
Bohužel se mi na Vašem profilu nezobrazuje e-mail :( Můj je pavlabrzezkova@seznam.cz , budu ráda, když se ozvete.
25. 06. 2015 14:08
Nedávno jsem začala číst Vaše knihy po druhé. A jak si to teď více uvědumuji, některé knížky jsou vzájemně hodně propletené. Nevšila jsem si asi všeho, ale dost mě zaujalo, že jsou propleteny knížky: Třináctá komnata, série Bratři Koubkovi, série Šeptej a kniha Zlodějka snů - Tomáš Koubek, kterýv Třinácté komnatě chodí s Karin, která je v Šeptej. V této sérii je i Gábina s Danielou Helerovou, která je naopak v knize Zlodějka snů. Dále v Třinácté komnatě je zmíněna Nela ze série BK. Snad jsem na nic zezapoměla, ale za toto vás obdivuji. Asi bych nedokázala to mít takto propletené :)

PS: Máte nádherné knížky a nejvíc u mě vede asi série BK :D
25. 06. 2015 13:51
Od: Lenkas
Dobrý den, v první řadě bych Vám chtěla poděkovat za skvělé knížky které píšete. I když mi už dávno není -náct. čtu je pořád i dokola a kupuju si nové.
Teď jsme dočetla sběratelku polibků a všimla jsem si jedné malé chybky. Když Andrea s Vojtou vezou Kláru do nemocnice a Andrea řídí, Vojta jí říká : Spojka je ten pedál uprostřed. To mě rozesmálo, protože spojka je ten pedál vlevo. Tak by asi daleko nedojeli :-)
To jen tak spíš pro zasmání. Každopádně to na kráse a čtivosti knížky nic neubralo.
25. 06. 2015 10:17
Ahoj, napiš mi na mail. Dan
24. 06. 2015 14:18
Od: Kvitka
Dobrý den,nedaří se mi nikde sehnat tuto knihu,nevíte zda bude dotisk?
23. 06. 2015 23:49
Z jiných příspěvků vím, že teď už Vaše cesty naprosto oddělené, ale jde mi o to, co byl den, týden, měsíc,.. po tom napadení.
23. 06. 2015 23:40
Zdravím Dane :) Hříšná touha je mou nejoblíbenější, od doby vydání jsem ji četla tak 5x, je to nádherný příběh plný lásky a asi to, co mě na ní nejvíce upoutalo je to, že nekončí happyendem.. Kdysi dávno, možná rok po vydání, jsem psala paní Lence, zda na Vás nemá kontakt, protože by mě opravdu zajímalo jak se Váš příběh se Sárou vyvíjel dál. Zda jste spolu zůstali, nebo jste se rozdělili. Vím, že je to jen inspirováno, ale i tak :) nemohl byste mi odpovědět, klidně soukromě v e-mailu?

Děkuji, Pavla
23. 06. 2015 12:47
Děkuji moc za další knihu. Před chvílí jsem ji dočetla. V knihovně ji měla knihovnice zrovna nachystanou mezi novinkami, aby jí dala obal, tak na mě hned volala, že má novinku, tak mi ji dobalí - sama to nestihla ani prostudovat, takže jsem první, kdo to pořádně osahal :D A jsem nadšená, i když mi jako většině chybí určitější konec :( :)

Každopádně se chci zeptat, omlouvám se, pokud to tu zaznělo, zda je příběh vymyšlený, nebo je na základě skutečného příběhu? :)
23. 06. 2015 11:31
Milá Martino, vítám tě na stránkách, je super, že patříš mezi moje dlouholeté čtenářky! Ty skalní jsou prostě nejlepší, já to říkám pořád. Díky moc za pochvalu mých románů, potěšila (taky koho by netěšila chvála, že :) ). Stejně jako potěšila to, že novinka chytla a nepustila. Taktak, Veronice se to vyvíjelo všechno moc růžově... V každém románu musí být nějaké zvraty, aby to bylo dramatické, aby se něco dělo, no a tenhle zvrat byl hodně drsný, leč i takové věci se stávají. Vinu na vzájemném odcizení nesli oba, nejen Tibor, ten se s tím prostě jenom neuměl popasovat. Což mu zase tak za zlé nemám, protože si umím představit spoustu mužů, co by se zachovalo podobně. Veronika si neuvědomovala, že ke všemu jsou třeba dva, stále čekala na první krok z jeho strany, nedokázali se domluvit... A s tím otevřeným koncem máš naprostou pravdu, takhle to právě vidím a radši nechám prostor pro vlastní fantazii, než abych to napsala černé na bílém a polovinu čtenářek naštvala :) Dík za přání, přeji pěkné léto (snad už třeba i bude) i tobě!
23. 06. 2015 11:27
Milá Knihomolíno, vítám tě na stránkách, jsem ráda, že patříš mezi moje čtenářky a že se ti líbila trilogie o Radce. Doufám, že ne jen tyhle knížky, ale i moje další :) Nevím, ke komu bych Radku přirovnala, ke které herečce nebo modelce... Honem si tak nějak nevybavím, kdo by k ní seděl nejvíc. Každopádně by určitě modelku dělat mohla z fleku :) Zkusím popřemýšlet.
23. 06. 2015 11:22
Milá Pájino, vítám tě na svých stránkách a moc děkuji za krásný a dlouhatánský příspěvek! Dík za pochvalu, udělala mi obrovskou radost. Cením si toho, že patřím mezi tvé nejoblíbenější autory, to je super! Co se týče inspirace, něco je tam také osobního, ale spíš jednotlivé zážitky, ne celé náměty. Inspirují mě příběhy ze života, spousta z toho se skutečně stalo, i když samozřejmě ne takhle přesně, ne jedné osobě, atd. No a inspirují mě hlavně čtenářky a sám život, příběhy kolem, co se stávají a staly a stávat budou. Nějakou tu lásku (a ne jednu) prožije každý, dalo by se říct tisíckrát a pokaždé jinak, takže je pořád o čem psát :) Když klikneš nahoře v liště na odkaz ČASTÉ DOTAZY, najdeš tam odpovědi jak o té inspiraci, tak o místech, kde se romány odehrávají, ať to tu nemusím znovu vypisovat. Měj se krásně, přeji příjemné prázdniny a sobě si budu přát, aby se ti moje knihy líbily i nadále a ty prázdniny ti zpříjemnily :)
23. 06. 2015 11:18
Milá Leejloo, děkuji! Moc potěšilo, přímo zahřálo. K Lukovi mám takový trochu osobní vztah, navíc jde o jeden z mých nejstarších románů, napsala jsem ho těsně po revoluci, takže fakt dávno, tím víc mě těší, že se líbí dodnes, to je paráda. Zmínka o nich v žádné další knize není, bohužel, on jak byl Luk v té době trošku starší než ostatní moje hrdinky, tak jsem to tehdy ani nijak neprovázala.
23. 06. 2015 11:15
Milá Chiarlotto, teď jsem chtěla znovu odpovědět na tvůj příspěvek, načež jsem si všimla, že už tu odpověď mám, no jsem nějaká zmatená :)
23. 06. 2015 11:11
Milá Terezo, vítám vás na svých stránkách, moc mě těší, že jste je objevila a zaregistrovala se, no a to, že patříte mezi moje skalní čtenářky, prostě ty, co s mými romány vyrostly a zůstaly jim věrné (nebo se k nim po letech zase vrátily), je skvělé! Dík za pochvalu románu o Monice i novinky Život na ostro, vážím si toho! Opakované čtení vůbec není na škodu, navíc přesně jak píšete - v každém věku se příběh vnímá jinak, jinýma očima, vychutná se zase z jiného pohledu. Mějte se moc fajn, ať se vám i dětem daří! A z dcerky ať jednou vyroste ta správná čtenářka :)
23. 06. 2015 11:08
Milá Nicol, díky moc za krásnou pochvalu, přímo zahřála! Také mám pro tyhle dva hrdiny slabost, takže mě tím víc těší, že přirostli k srdci i dalším. A je vidět podle počtu přečtení každého dílu, že fakt přirostli :). Což je super. Měj se moc hezky a ať se ti líbí i další moje knihy!
23. 06. 2015 11:06
Milá Jitko, díky za pochvalu druhého dílu Radčina příběhu. No jo, jak mohla být tak hloupá... Mohla. Prostě v té konkrétní situaci (a taky pod vlivem své matky) to viděla jinak, Pavel byl daleko a Erik se snažil. Krom toho Radka byla hodně mladá a nezkušená. A hlavně, kdyby si tím neprošla, nevěděla by, o co přišla - a čeho si pak o to víc vážila! Určitě má motýlka, vždyť ještě nemůže být tak stará :)
23. 06. 2015 11:03
Milá Knihomolko, dík za zájem o moje knihy, pochvala potěšila! Co se týče těch míst, spousta míst je pravých, jen "schovaných" pod tzv. "krycími názvy", jako třeba Mokrá louka = kemp Zvůle, atd. klikni nahoře v liště na odkaz ČASTÉ DOTAZY, tam o tom píši víc.
22. 06. 2015 23:16
Milá Lenko,

jsem Vaší čtenářkou už spoustu let, až se mi tomu nechce uvěřit, jak rychle to utíká.
K Vašim knížkám a příběhům se neustále a ráda vracím a troufám si říct, že každou Vaši knížku, co mám doma, mám přečtenou alespoň třikrát. :-) (a Radky a Šeptačky alespoň desetkrát. :-) )

Po dlouhé době, jsem si konečně přečetla nějakou Vaši novější knihu a bezvadně jsem si u ní zarelaxovala - pozvolný začátek, dávná školní láska a pak idylka, něco, co by si přála každá z nás. :-) :-D. Až jsem si říkala, že není možné, aby nenastal žádný zvrat. Ale on nastal a Vy jste mi tím až tragickým zvratem vzala vítr z plachet.

Nečekala jsem, že se Tibor zachová tak, jak se zachoval..
Ale možná to tak trošku byla i Verčina chyba, dávala mu všechno za vinu..
Ale Tibor se moc nezachoval jako chlap, když v tom Verču nechal a odjel.

A proto bych byla radši, kdyby byla Verča s Matyášem, byl to chlap a choval se jako chlap. :-)

A proto chápu, že se Vám nechce do pokračování, zavděčit se nemůžete všem. Na jednu stranu Vám rozumím, otevřené konce jsou fajn, každá si může domyslet svůj ideální konec, svůj "happy end", ale my bychom to chtěly černé na bílém, ať už to dopadne tak, či onak! :-D

P.S. jak jsem se tak koukala, od vydání Potížistky uběhlo už sedm let. Máte stále pocit, že to není na pokračování? Protože po tom já prahnu že všech Vašich knih snad nejvíc! :-)

Přeji Vám krásné léto a hodně inspirace! :-)
22. 06. 2015 21:17
Dobrý večer, měla bych kromě chvály a radosti z toho, že se za sebe dostali ( protože ten Matěj mi byl otřesně odpornej) jednu otázku, nebo takový podnět k fantazírování. Mě by zajímalo, zda byste našla na internetu dívku nebo herečku ( záleží dle koho jste postavu "tvořila, nebo zda to byl jen soupis klasických znaků krásy), která by Radce odpovídala.. ať už vašima tehdejšíma očima, nebo nynějšíma. Někdy, když byste měla čas a chuť přiblížit ji, můžete dát odkaz nebo jméno, na koho se "podobá".
Mně totiž vždy ta vidina autora, který tu postavu "oživí", moc a moc zajímá :) Takže díky za dobrý konec, třetí kniha byla asi nej i co se týče zápletek ( i když matku a sousedku bych vystřelila na Mars) a za to, pokud na hru přistoupíte :)
19. 06. 2015 17:22
Dobrý den, Lenko. Velmi dlouho jsem váhala, jestli vám napsat. Nakonec jsem se přemohla a rozhodla se vypovědět vám všechny mé doojmy z vaší tvorby. Jen nevím, odkud začít :)
Tak nejprve. Jste moje nejoblíbenější spisovatelka společně s Johnem Greenem.
Nechci se před vámi nějak vytahovat, ale jsem velmi náročný čtenář. Jelikož, když mě nenadchne kniha do 5-10 stránek, okamžitě ji zahodím. Proto jsem do doby, než jsem narazila na vás moc nečetla. Jednou v knihovně jsem si půjčila knihu od Sandry Lanczové - Kluky neřeším a Moje druhé já. No knížky jsem přečetla jedním dechem - tenkrát, ni mě ještě tak nezaujalo, když jsem se sháněla po dalších knihách od ní, řekla mi knihovnice, že žádnou Sandru tam už nemá jenom knihy od Lenky Lanczové. 5ekla jsem si, že to zkusím, ale že to nebude nic moc. No od té doby jsem přečetla asi 15 vašich knížek a čtu dále. Teď když se ohížím dozadu, musím se smát. Vaše knížky jsou psané každá originálně, tak krásně, že to ani popsat nelze. V knihách popisujete lásku jako něco úžasného, do té doby jsem si myslela, že je to něco trapného a je to záležitost pro dospělé (bylo mi asi 14 let) :). Vaše knihy by se měly zadávat jako povinná četba na základních školách, třeba by dnešní děti pochopily lásku, jako krásnou věc, ne jen jako nezávazný sex. Bohužel to takto je.
No, zřejmě jsem vypověděla vše, co jsem chtěla, je mi teprve 17 let, takže s četbou vašich knih budu rozhodně pokračovat a pokud budu mít jednou dceru, byla bych moc ráda, kdyby vaše knihy četla také. :) Děkuji, že stále tvoříte
No, omlouvá se, že píšu takový sáhodlouhý román, jen jsem se ještě chtěla pozeptat, zda osoby ve vašich románech mají propojitost mezi jednotlivými knihami, jestli mě chápete :) . Vždy nad knihou přemýšlím zda jsem toho, či onoho nezaregistrovala v jiné vaší knize :) Dále jsem se chtěla zeptat, kde čerpáte inspiraci? Tvoří ji z většiny rodina? ... (to nemyslím naprosto vůbec ve zlém a nemusíte odpovídat, pokud vám to přijde moc osobní)
No a nakonec mám ještě jednu otázku. Místa jako Bakov, Račice, Chválovice jste si smyslela, či opravdu existují? :) Mám na vás tolik otázek... jen si na spoustu vzpomenu až tento text dopíšu a taky bych se asi upsala a taky celé to číst... :) Jednu dobu jsem také chtěla psát knihu, ale nějak mi chybí ta inspirace, napíšu příběh na 20 stránek a konec :) Obdivuji vás :)
S pozdravem Pája
19. 06. 2015 13:45
Dobrý den Lenko,
posílám Vám velkou pochvalu za Vaše knihy, které mě už provází pěknou řadu let. Začala jsem je číst, dalo by se říct jedním dechem, už na základce ve 13-ti letech a letos už to bude 17 roků. Juj, to letí.
Nejvíc, které mě "dostaly" je Vaše trilogie o Monice a Život na ostro. Nyní mám už doma 2 malé prcky a děj jsem prožívala úplně jinak než v době když jsem je neměla. To jak jste popsala Moničino prohlížení a sžívání s dvojčaty, mě vrátilo v čase a já zavzpomínala na sebe a ukápla mi i slzička.
Už nyní všechny Vaše knihy schovávám pro dcerku, aby i ona mohla jednou poznat a duchem prožívat, to co její máma.
Děkuji a doufám, že ještě hodně nových knih přečtu. :-)
17. 06. 2015 13:51
Dobrý den,

včera jsem dočetla tento úžasný příběh, moc moc se mi líbil a na konci jsem brečela dojetím. Takový nervy, jak to dopadne!!! Už jsem se vážně bála, že zůstane ve vězení, a Sandra bude s dětmi zase sama :( uff to se mi ulevilo :D Ráda bych se zeptala, jestli je o Lukášovi a Sandře zmínka v dalších knihách (to propletení mě hrozně moc baví :)) nebo o jejich dětech Lukáškovi a druhého v knížce nenarozeného :) To bych si jí totiž musela přečíst. Okamžitě :) a kdyby ne, mohla by být zmínka třeba v nějaké, co ještě neexistuje, ale bude :)) Díky moc a přeju krásný letní den :)
16. 06. 2015 17:09
Zdravím Lenko i všechny ostatní.
typu vynachválit trilogii o Monice a Mikim. Je to nejkrásnější knížka, kterou jsem kdy četla. Pochvaly typu je to krasné atd... nepíši jelikož to píše každý, ale je to pravda pravdoucí. Já prosím (a doufám, že ne sama) o další díl Monči a Mikiho. Knížky, co píšete vypadají ze života, životní lekce atd.. U knížek jsem brečela dojetím jak je to krásné tím, jak si píší SMS: NENECHAS ME VENKU MRZNOUT, ZE NE?:-) na to vzpomínám, a strašne bych si přála dalši díl(y). Knížky (všechny 3) jsem četla každou snad 100x. Děkuji s velkým díky, že mě (i ostatním) se splní sen:) a děkuji za úžasnou knížku, lepší jsem NIKDY NIKDY nečetla. <3
16. 06. 2015 13:40
Ahoj Leni,
takl už mám za sebou i opáčko dvojky - Podej mi ruku, Radko. A nevím čím to bylo, ale při tomhle čtení mě nerozčilovala míšenka Samanta (jako vždycky ) ani ten blbec Erik. Vždycky mě štvalo, jak Radka mohla být tak pitomá a Pavla zradit zrovna s ním! Možná že jsem byla pozitivně naladěná, možná věkem, kdo ví :). Nebo už jsem se těšila na jejich pokračování, že jsem si říkala, na co to hrotit, když vím, jak to dopadne :)).
A malý dotázek na závěr - myslíš, že má Radka pořád motýla? :)
16. 06. 2015 12:43
Dobrý den. Lenko. Mohu se zeptat,jestli ty města,vesnice doopravdy jsou a kde bych je našla?A také bych se chtěla zeptat. Také jste trávila čas Na Žabáku,v kempu Mokrá louka atd?
Děkuji za odpověď. Máte úžasné knihy. :)
16. 06. 2015 11:25
Milá Soni, děkuji za dlouhatánský a krásný příspěvek, udělal mi velkou radost! To je super, že se ti Ditin příběh tolik líbil, přímo nadchl! Prima už proto, že jsem také hokejový fanoušek a vlastně mnohé přímo z hokeje je pravé, stejně jako Dita, která měla předobraz v jedné skutečné dívce. Díky za její hodnocení, také si myslím, že to byla správná holka, hodně sebevědomá, trochu drzá a se svérázným smyslem pro humor. Radek byl frajírek a floutek, na druhou stranu něco uměl a dobře vypadal, což spolu dohromady zajišťuje stálý dostatek obdivovatelek a ochotných dívčin, takže není divu, že byl drobátko "rozmazlený" :) A k jakému typu jsem patřila já...? Hm, něco ze mě má Karolína z Kapek rosy, v šestnácti jsem byla podobně romantická, nebo třeba se Žanetou ze Schodů do nebe mám zase společný koníček, jak psaní prožívala Žaneta včetně pocitů s dopsaným rukopisem atd, tak to také znám :) Soni, měj se moc hezky, užívej letní dny a když ti je budou i nadále zpříjemňovat moje knihy, nebude to mít vůbec chybu!
16. 06. 2015 11:16
Milá Žirafko, děkuji za dlouhý a pěkný příspěvek, potěšil! Je prima, že se ti moje knihy stále líbí, no a to, že se k nim vracíš, tak to je úplně super. Já to říkám pořád, opakované čtení vůbec není na závadu, ba naopak, protože se příběh víc vychutná a ke všemu se v každém období čte "jinýma očima". O pokračování ano či ne jsem dlouho přemýšlela /a je fakt, že mnohé čtenářky by si jej přály dodnes/, ale pořád jsem tak nějak přesvědčená, že je lepší nechat to být, myslím si, že dalším dílem by se prostě zákonitě smazal silný dojem, co zůstane po přečtení knihy - a pak by to byl jen obyčejný příběh, zatímco takto je výjimečný tím, jak velké emoce vyvolává. To případné zakomponování jinam je také dobrá varianta. Měj se moc hezky, užívej zasloužené volno a k úspěšným státnicím gratuluji!!
16. 06. 2015 11:12
Milá Lauro, vítám vás na svých stránkách, těší mě, že patříte mezi moje čtenářky a moje knihy vám přináší ten správný relax i daleko v Itálii, to je super. V knížce je popsané skutečné místo přesně tak, jak to tam je, a to včetně tábora, akorát že ten není stálý, prostě si skautíci každý rok na témže místě postaví stany a na konci tábora je zase sbalí a odvezou. Je to vlastně totéž prostředí jako z Blíženců (rodina Veselých tam koupila chatu, na rozdíl od chaty Julčiny tety to byla první chata hned u rybníka). A co se týče Julky, z těch tří byla určitě nejsympatičtější, no a že by i ona někdy zasloužila pár facek, tak to už je druhá věc :) Ale zase k jejímu věku to lze tolerovat :). Mějte se krásně!
16. 06. 2015 11:07
No, já se toho vážně bojím a ono se to čím dál přiostřuje... a ještě si myslím, že tohle zdaleka není konečná.
16. 06. 2015 11:05
Zdravím, Kvitko, a děkuji za zájem o moje knihy. Novinku plánuji tak nějak na podzim. Doby, kdy jsem stíhala dvě ročně, jednu před prázdninami, druhou na Vánoce, jsou pryč, letí to nějak čím dál rychleji :)
16. 06. 2015 11:04
Pěkný zážitek :D :D Pobavil mě. Věřím, že tebe v tu chvíli ne, ale takhle zpětně se tomu určitě směješ také. A ten malý kluk měl aspoň pěkný příběh do slohovky :D :D
15. 06. 2015 12:19
Milá Lenko!
Tentokrát název knížky opravdu sedí jak vyšitý, vystihuje celý příběh. Knížku jsem četla snad měsíc. Pěkně jsem si ji vychutnávala?cestou z práce domů, když byl čas o víkendu u vody?Navzdory tomu, že je to zimní období (a je to tam skvěle popsáno, ne že ne! &#61514;), tak ji budu mít navždy spojenou s létem, horkem ? protože jsem ji četla teď. ?Ani sem nečekala, že se mi bude tolik líbit, nemůžu tomu uvěřit, co jste zase vymyslela za příběh &#61514; Opravdu můžu říct, že je u mě asi na prvním místě a předčila všechny ostatní!! Bude to i tím, že jsem v ní našla tak trochu kousek sebe ? nedávno jsem se seznámila s podobným typem, jako je Radek a začala kvůli němu sledovat hokej :p
Hlavní hrdinka Dita mi byla sympatická, nepřipadá mi namyšlená, jenom dost sebevědomá (co já bych za její povahu dala &#61514;) Komu připadá namyšlená, tak si myslím, že jenom závidí. Ráda bych se zeptala, byl tento příběh inspirovaný skutečností? A jestli to není osobní, ve kterých hlavních hrdinkách se typově vidíte vy? Je to úžasné, jak dokážete popsat různé typy postav.
Ještě jsem Vám chtěla říct, že než jsem knihu začala číst ? jsem si říkala, jestli už nejsu na Lanczovky stará (je mi 25), že bych uvítala, kdyby hrdinky byly taky trochu starší a měly už jiné starosti. Ale pak jsem začala číst a uvědomila si, že tohle je ONO, že ještě chvíli chci být jako ony holky v těch knížkách, zavzpomínat na staré dobré a bezstarostné časy jenom ve škole?
Co se týče Pamely, tak ta se nakonec projevila jako falešná kamarádka, typický závistiveček, když Ditu dokázala podrazit a musela si léčit komplexy pomstou. Naopak u Zoji se nakonec potvrdila skutečnost, že ten kdo je spokojený sám se sebou nemá potřebu strefovat se do druhých. A nakonec, Radek byl opravdu namyšlený floutek a děvkař, ale tak jak už bylo zmíněno ? všechno nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. A myslím si, že většina holek kdyby měla tu možnost jít do vztahu s takovým borcem, tak neváhá. Lidi se scházejí a rozcházejí a ?žijeme okamžikem. Ale opravdu jsem si skoro do poslední chvíle myslela, že s ním nezůstane.

Musela jsem vám napsat, protože moje radost z knížky nezná mezí! Miluju všechny Lanczovky, některé jsem četla už i víckrát., avšak nejlepší je, když je to ?nové? a člověk se může nechat překvapit. Proto pište dál a přeji hodně úspěchů i v osobním životě.
Soňa
11. 06. 2015 23:42
Dobry vecer Lenko ... Nemuzu sem proste nenapsat ... Statnice uspesne za mnou a tak jsem nemohla mezi zaslouzeny oddych nesahnout po nekolika knizkach od vas :-) vzala jsem to od od urciteho roku postupne nektere uz znam skoro zpameti a presto se po kazdem precteni divam na knihy jinak nez kdyz sem cetla drive ... Za vsechny velke + Potizistka spolu s Septej špice (y) vim ze zde se o pokracovani vedou jiz roky dlouheeee dizkuze ;-) uz ani v pokracovani neverim ikdyz bych byla hrozne rada (osobne sem pro nejake po letech - nebo hlavni hrdina nekdo z party a Sarka vedlejsi role....) pokud ne tak aspon zminka nekde byt hooodne mala by byt mohla stacilo by ze Sarka (vedlejsi kamaradka - spoluzacka) se ma nyni po letech fajn ;-) nebo jarek ze zije.... ;-) prosiiim ... jak sem cetla knizky ruzne na preskacku zminky jednotlivych v jinych jsem tolik nevnimala jako nyni kdy jsem v rychlem sledu precetla nekolik ktere jdou za sebou a zminky nasla a timto vam za ne moooc dekuju ;-) pokud by do noveho romanu sla nejaka o hrdinech o kterych zatim neni jeste zakomponovat bylo by to super ;-) (sberatelka polibku, vune deste, nahradni princ, letni neznosti...) to jen namatka z par poslednich co jsem cetla ale nikde dal zminku neobjevila... Mejte se kraaasne hezke leto a diky za vase romany ktere ani po Xtem precteni neomrzi ;-)
11. 06. 2015 11:46
Paní Lenko Já bydlim v jižní Itálii a nemusíte Mít strach ono se toho napíše hodně zrovna v neděli jsme byly u moře a vse ok .novináři kolikrát přehánějí a papír snese všechno
11. 06. 2015 11:42
Dobrý den
tato kniha přímo evokuje léto a čtenář má nejen pocit ze ten příběh sám proziva a ze stránek knihy jde přímo cítit to léto a vune lesa
Mé se strasne u vás líbi ten detailní popis přírody a tadyto mmá výhodu že se jedna o skutečné místo .nedalo mi to a musela jsem si to prostředí najít jak na internetu tak na Google earth vidět ten ostrůvek hráz a možná i tu chatu jenom ten tábor jsem nenašla .
jinak na přebalu se pise , že příběh vypráví nejsympatičtější ze sestřenic a musím říct že i Julie byla kolikrát trošku ne sympatický ale v porovnání i ditou opravdu nejsympatičtější .
jinak jestli máme ještě nějakou zajimavost k teto knize nebo prostredi tak pište. ....:-D Děkuji a přeji hezký den
11. 06. 2015 08:51
Od: Kvitka
kdy plánujete novou knihu?
08. 06. 2015 23:27
Ono to bylo i v tv? :-) Doufám, že ne zrovna můj hysterický jekot a probouzení celého toho sídliště... :D
Já jsem teda už před venčením slyšela zvenku nějaký "poprask", ale něco takového by mě nenapadlo.. pak vyjdu s psíky (naštěstí zrovna byli na vodítku, normálně jsem je do té doby pouštěla do prostoru vyběhat) a vidím prase a za ním další... Už byla skoro tma a vím, že mi problesklo hlavou: "jé, ovečka.." a vzápětí jsem si vzpomněla na jednu obrázkovou knížku se zvířaty a hned: "to je určitě praséééé..", a poté hysterák a couvačka, divočák hned před klukama a za ním další, do toho samozřejmě začali štěkat i kluci (na prase ne, oni takhle reagovali na můj ječák :D) a vydrželo jim to skoro až do bytu - bydlím ve druhém patře... :D Takže sousedé fakt radost ze mě asi.. :D Další dny jsem na potkání všechny oslovovala a k mé velké nelibosti se "ujišťovala", že je to tady normální... A nejvíc mě dostal jeden takový soused pohodář, asi šedesátiletý chlapík, který tu věčně seká trávu a stará se o to, aby to tu vypadalo pěkně a říká mi: "no víte že jo, pašíkům se tady líbí, vždyť tu mají kytičky na pasení, u Habráku (nedalekého rybníku) to už mají všechno pryč.. Příště jim místo toho řevu raději popřejte dobrou noc..." :D :D :D A ještě jak jsem toho pozdního večera ječela, tak jen slyším ze tmy: "Klid, nekřičte, neutíkejte..." Noooo, to zrovna, haha. I klíče mi v té panice spadly a nemohla jsem se trefit do zámku, jak už jsem jasně viděla, že jsou přede mnou poslední chvilky života... :D Hysterka hadr, fakt... Ale zase, kdyby přede mnou letěla vosa, možná bych ječela ještě víc, kdo ví... :D Jo, ještě si ze mě dělá srandu kamarádka a svému synovi poradila můj "příběh" napsat do slohovky, kterou psal na téma Zpočátku se to zdá být jako horor, ale pak... Pche, takhle si mě dobírat, snad alespoň jedničku dostal... :D
Jinak, zmatená bachyně o týden nebo dva dřív vlítla přímo do městské polikliniky, to jsem si ještě říkala, jak je to jenom možný, že to má daleko... No jo, Ústí, nezdáme se, ale máme tu kopečky, přírodu a lesy všude, no.. :( :D
08. 06. 2015 18:20
Od: Hanča
Raduno, mluvíte mi z duše.
Letos už konečně nemám zkouškové. Tak jsem si řekla, že přečtu co nejvíce knih od Lenky (řekla jsme si to cca v půlce května a už mám 3 přečtené) kdyby bylo více času možná i více :)
08. 06. 2015 17:48
Od: Hanča
ok děkuji za odpověd :)
08. 06. 2015 12:59
Milá Radko, moc zdravím a děkuji za přání! Přiznám se, že teď zrovna lenoším a relaxuji u puzzlíků, ale podzim to jistí :). Aspoň doufám. Děkuji za pochvalu Života na ostro, je super, že novinka chytla a nepustila (a je jedno, že už potřetí, vlastně naopak, tím lépe, že i potřetí se tak líbila!!). S tím pokračováním bych to viděla podobně, jsem zastánce takových těch otevřených konců, kde si může každý dosadit to svoje. Měj se báječně, užívej s rodinkou letní dny!
08. 06. 2015 12:56
Milá Jitko, dík za krásnou pochvalu, tak to má být, knížka se má pěkně vychutnat, prožít spolu s hrdiny - a je jedno, jestli se čte poprvé nebo po x-té, hlavní věc, že sis při ní krásně zarelaxovala. A tak to má být.
08. 06. 2015 12:55
Jojo, to jsem viděla v tv, reportáž o sídlišti v Ústí, kde v křoví vyvedla bachyně hned několik mladých :) a divočáci se tam procházejí jak v nejhlubším lese :)) Tak to musí být dobrodružné bydlení! Každopádně mi napiš mailem novou adresu, to víš, vánoční přání se musí dodržovat (a než se člověk naděje, už tu budou Vánoce :) ).
08. 06. 2015 12:53
Simčo, letos to tak nějak s dovolenou zrovna růžově nevidím... Každoročně jsme jezdili (už od revoluce) do Itálie, posledních deset let až tam dolů do jižní Itálie, ale letos nějak nemám chuť díky politické situaci v Evropě a ve světě vůbec... Tak snad nám vyjde aspoň chata s nějakým příjemným počasím (minulý týden a hlavně víkend byl luxusní, leč to jsem dovolenou neměla :) ). Adršpach znám dost dobře, můj manžel pochází kousek odtud :) Ať se ti dovča vydaří - tam či onam, hlavně ať je pěkná!
08. 06. 2015 12:51
Milá Katko, vítám tě na svých stránkách a jsem moc ráda, že stále patříš mezi moje čtenářky. Respektive ty, co se k nim zase vrátily. Takových mám spoustu a je to moc fajn. A přesně jak píšeš, každá knížka se čte v určitou dobu "jinýma očima", prostě se jinak vychutná. Moc mě těší, že sis novinku Život na ostro vychutnala tak, jak má, a že přítel se vyznamenal a ukázal, že vlastně zná tvoje oblíbené autory hodně dobře :). Měj se moc hezky, ať se ti daří, jsi šťastná a chlapeček pěkně roste. No a ať se ti líbí moje knihy i nadále!
08. 06. 2015 12:47
Milá Hančo, děkuji za jedničku s hvězdičkou, moc potěšila! Jde o takový ten pravý voňavý prázdninový román, ve kterém nechybí ani dobrodružství, ani romantika - a už vůbec ne láska :). Matěj je tam opravdu jen velmi okrajově, spíš jen jméno, Jakub se o něm zmiňuje coby o spolužákovi z VŠ, když popisuje návštěvu nočního klubu.
08. 06. 2015 12:45
Milá Lenko, dík za upozornění, už jsem to opravila. Chyba vznikla právě proto, že jsem fanda do hokeje :), tak se mi to prostě spojilo :) Ještě když jsem připravovala román, říkala jsem si, že musím vybrat nějaké krátké a podobné jméno jako David (jednak Davida už mám a jednak aby neměl stejné jméno jako skutečný hokejista :) ), takže přišel na svět Radek Výborný. A vidíš, stejně se mi tam pořád David plete :D
08. 06. 2015 12:09
Milá Lenko, cvičně jsem si zkusila zodpovědět Váš kvíz a narazila jsem na chybu, kterou jste mi ale paradoxně udělala radost :-) V možnostech u otázky s hokejem máte jméno hokejisty David Výborný - to je ale skutečný hráč, který hraje za Mladou Boleslav a jeho jménem jste se asi při psaní inspirovala. Hrdina knížky se jmenuje jinak. Nicméně David Výborný je opravdu výborný hokejista a vždycky jsem jemu i jeho otci moc fandila, takže děkuju za zmínku o něm, byť nechtěnou ;-) Pěkný den! Lenka
07. 06. 2015 18:54
Od: Radula
Lenko, moc Vás zdravím, pustila jsem se zase do repete Vašich knížek, což ostatně dělám několikrát ročně :), vlastně je to kontinuální proces. No ale přitom čtení jsem si uvědomila, že jsem Vám nepsala o Životu na ostro. Zrovna jsem ji znova dočetla a moc se Vám povedla! Ostatně jak jinak.
Už potřetí jsem se zdravě naštvala při otevřeném konci, nicméně po pročtení pár předešlých příspěvků na toto téma se kloním k tomu, že pokračování by být nemělo, každá si v tom vybereme to svoje, Jediné, co bych Veronice přála, je mimino, ale to by stačila zmínka v nějaké jiné knize.
Ať tak nebo tak, těším se na další knížky, s novými i "starými" hrdinkami :) Mějte krásné léto a jestli píšete, ať Vám to jde od ruky :)
06. 06. 2015 20:06
Od: Hanča
on existuje pavouk vztahů? můžu poprosit odkaz děkuji
06. 06. 2015 20:03
Od: Hanča
tak jsem po delší době přečetla tuto knihu (ne teda jenom tutu) a musím dát 1* ¨
jen mám dotaz v poznámce píšete,že se v této knížce objeví Matej z Kapky rosy tak mam dotaz kde se objeví nějak jsem na něj nepřišla :) díky
05. 06. 2015 22:39
Od: Evav
Vytisknu si to jako tahak na pristi lanczcon a zadna otazka me neprekvapi :DDD
05. 06. 2015 22:37
Od: Evav
Holky, odkaz mi normalne funguje. Zkuste jiny prohlizec (treba mozillu)...
05. 06. 2015 08:59
odkaz mi nejde otrevrit :'( nelze dat novy odkaz?? Moc dekuji
04. 06. 2015 13:38
Zdravím,
jsem maminka na mateřské dovolené, která opět objevila kouzlo Vašich knížek. Po náročném týdnu, kdy mému chlapečkovi rostl první zub, jsem dostala od přítele za odměnu tuto knížku. Musim říct, že Vaše knížky jsem četla nějaký rok zpátky. A když se přítel vytasil s Vaší knihou, říkala jsem si: " Ajejej, teda po tolika letech ani nezná moje oblíbený autory". Měsíc ležela bez po všimnutí, až mi to nedalo a otevřela jsem ji. Přiznávám se, že jsem si ji užila mnohem víc než, když jsem Vaše knížky četla. Nevím, jestli to je tím, že hrdinka je stejnýho věku a nebo tím, že jsem knížku nezhltla za pár hodin, ale kradla si chvilky mezi staráním se o mýho kloučka. Byl to pro mě fakt relax od denních starostí a určitě to není poslední knížka od vás, už pokukuju, jakou si koupim dál.
03. 06. 2015 12:31
Ahoj Leni,
po dlouhé době se mi stalo, abych měla "Lanczovku" přečtenou za jeden den :). Ale tak krásně se mi to četlo, že to nešlo jinak :). Málem bych zapomněla, jak je "Radka" prima knížka. Oživila jsem si děj, včetně všech detailů. A musím přiznat, že mě naprosto "dostal" hrdina - Pavel. Svou pevnou vůlí, čestností, upřímnosti, mužností...
A celou dobu jsem čekala na to, až si ti dva dají konečně pusu :-).
03. 06. 2015 08:53
Od: Kvitka
Holky,nemůžu se ne pavouka dostat,co dělám špatně?
02. 06. 2015 23:27
Též jsem se divila, když jsem vyrůstala a věděla, že až budu mít jednou dcerku a bude se jmenovat Antonie, žila jsem s tím, že jí budu říkat buď jen Antonie, Tony (to je teď nepředstavitelné) a v pubertě Tondo, to mi přišlo strašně vtipné... Zdrobněliny jsem v hlavě tak nějak vůbec neměla. :D Tak alespoň, že té Toničce stále ještě nejsem přípustná a už asi nikdy nebudu. :D
Děkujeme za přání, my máme za sebou další stěhování, už měsíc bydlíme na lepším místě v lepší čtvrti (až na divočáky kolem skoro paneláku, co tu poletují, lumpové :D), takže je nám fajn.. :)) Z psíků jsem teď teda poprvé udělala trošku magůrky, kamarádka na ně vzala holicí strojek místo efilačních nůžek, ale oni to snad ještě ocenili, bobani. :)
Doufám, že i vy všichni se máte více než dobře, pohodově a trávíte moře času na chatě! :)
02. 06. 2015 18:53
Od: Simča
to chápu, jak je venku krásně, je lepší být venku než na PC :) Stačí mi to takhle. Omrknu na internetu. Nejspíš, ale povedou Adršpašsko-teplické skály v našich tipech, kam na dovolenou. A chystáte se taky vy na dovolenou letos?
02. 06. 2015 11:09
Zdravím, Jarčulko! No vidíš to, kolik variant lze vymyslet a použít u jména Antonie! A to jsem si dosud myslela, že "nejtvárnější" je z tohoto pohledu jméno Veronika. Vida, vida, člověk se pořád učí :) Měj se ty i malá skvěle!! A samozřejmě i psí kluci, to je jasné.
02. 06. 2015 11:08
Milá Lenko, děkuji za příspěvek a zájem o moje knihy. Proč se žádná hrdinka nejmenuje Alena, no protože knih je prozatím 60 (z toho některé jsou dvoj či třídílné), tudíž se ještě zdaleka nedostalo na všechna dívčí jména :) Takže třeba taky někdy bude Ája či Hela.
02. 06. 2015 11:06
No teda, je to fakt vymakané!!
02. 06. 2015 11:06
Milá Simčo, omlouvám se za několikadenní zpoždění, nedostávám se k netu každý den. V románu Tři na lásku trávila Klára s bráchou prázdniny v kempu Brčálník (v reálu Olšovec v Jedovnicích, Moravský kras), v knize Stopa v mém srdci šlo o kemp v JČ kraji u rybníka Bezdrev. Myslíš jen tyhle dvě knihy (a místa), nebo i nějaké další?
02. 06. 2015 11:03
Tak to fakt netuším :) Názvy skoro vždycky vymýšlím až na poslední chvíli, ty mě prostě samy od sebe nenapadají :)www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

chantiz, jana1ruzickova, krissie27, Luculaa, oxi23, Pajinka92, princes87, sisi87_87, sissi, Terkaa, Veru

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 8745121
Počet registrovaných: 12497homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006