www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

22. 04. 2014 19:27
Jo a k těm pověstem. Každý hrad je obklopen pověstmi, totéž platí o zámcích i zříceninách. Hrozně ráda navštěvuji hrady a zámky (i to patří ke správně prožitému létu :) ), kupuji si různé knížky s pověstmi, je to takové to pohodové skoro pohádkové čtení s nádechem tajemna - a pak prostě neodolám, abych takový motiv nezamontovala do románu :) Hodně zajímavých pověstí najdeš i v různých průvodcích po hradech a zámcích (bývají rozdělené většinou krajově, hrady a zámky na jižní Moravě apod).
22. 04. 2014 19:23
Milá Mary, děkuji za oba příspěvky, potěšily. A také za velikonoční přání - už je sice po svátcích a volnu, dostala jsem se k nětu až dnes, ale i tak to bylo fajn. Jen to rychle uteklo - jako vždycky všechno příjemné :). Co se týče Kapek rosy, ty patří mezi stále vyhledávané romány, což je skvělé. Karolínin příběh je pravý prázdninový, voní z něj léto a romantika a láska a také tajemno, bez toho by to nebylo ono :), takže super, že ti knížka zpříjemnila chvíle při čtení. A nejen tahle, ale i následující Náhradní princ. A ta jména, no jo, někdy je to jen shoda jmen, ono hlavně těch klukovských je v kalendáři nějak málo :)
22. 04. 2014 19:16
A do třetice - díky i za pochvalu Půlnočních snů, prima, že knížka zaujala, ačkoli patří mezi nejstarší romány, a že ti zpříjemnila stonání. Tak ať jsi brzy v pořádku - a do té doby přeji pěkné počteníčko i s dalšími mými knihami.
22. 04. 2014 19:15
Děkuji i za tenhle příspěvek, Naty, dlouhý a pěkný, potěšil mě. Prima, že tebe naopak potěšila Vůně deště :). Je to jarní román, ideální pro momentální roční dobu, krásně se hodí, a to, že ses u toho bavila, no to je úplně fajn. Knížka má bavit a pobavit, aby ten relax ze čtení byl ideální :). O různorodost se opravdu snažím, kdyby byly všechny romány na jedno brdo - o tom, jak krásná holka prožívá dokonalou lásku s krásným klukem, tak by to byla brzy nuda :). Každá dívka je pěkná, každá má svoje přednosti - stejně jako má každá samozřejmě také nedostatky, každá někdy udělá nějakou chybu, provede něco, za co se pak třeba stydí, co se jí vymstí, atd. Stejně jako v životě. Naprostá dokonalost neexistuje. Naštěstí :). Dík za přání k Velikonocům, uteklo to rychle, ale příjemně.
22. 04. 2014 19:08
Milá Natálie, děkuji za všechny příspěvky, potěšily. Super, že ti třídílný román o Radce a Pavlovi zpříjemnil chvíle při čtení a zanechal nějakou tu stopu, to je skvělé. Pavel byl fajn kluk, kterého provázela špatná pověst (i díky podmínkám, z kterých vyšel), co na něm prostě ulpěla a mnoho lidí ji bralo jako fakt (třeba právě Radčina maminka, která si pro svou dceru představovala někoho mnohem "lepšího"). Radka byla protivná namyšlená snobka a trvalo jí dost dlouho, než pochopila, že ne všechno se měří krásou, postavením, značkovým oblečením a podobně. Zamilovali se do sebe dva protikladní lidé, takže ten vztah nebyl jen tak jednoduchou procházkou růžovým sadem :). Pavel měl obavy, že když bude na vojně, Radka nevydrží čekat, protože znovu podlehne vlivu své matky, že zase vklouzne do starých kolejí - což se stalo, na druhou stranu kdyby Radka neprožila aférku s Erikem, nejspíš by si nikdy nevážila toho, co pak znovu horko těžko získávala, takže v tomhle případě určitě platí přísloví, že i to zlé je k něčemu dobré.
22. 04. 2014 18:58
Křeček Ted porodil křečíčky? :)) No jo, stane se leccos.
22. 04. 2014 18:00
Zdravím, Lenko ;-)
Nejspíš jsem šílenec, jak mi ostatně mí přátelé tvrdí :D, ale přelouskala jsem další Vaši knihu. Nepřekvapila, byla skvělá jako všechny ;-)
Z Davida se teda vyklubal pěkný hajzlík... A naopak, Rik byl fajn kluk. Martina se podle mne s tou operací rozhodla správně - Richard měl pravdu, byla tím jedinečná.
Taky nechápu způsob výchovy. No, možná je to tím, že já jsem se v té době asitak narodila, že, tak tomu nerozumím. S Martinou souhlasím, ona jim lhát musela. Možná nemám pravdu, stejně jako ji možná neměla ona, přesto ji chápu.
Vašich knih mám teď kopu, a vzhledem k tomu, že moje nemoc nehodlá ustoupit, přečíst jich stihnu jistě mnoho :-)
Příjemný zbytek dne ;-)
Natálie
20. 04. 2014 23:35
Dodatečně: Beru svou zbytečnou otázku zpět. Po dočtení NP si říkám: to rozhodně nemohl být tentýž Jakub. Rozhodně mě zase začalo vrtat hlavou, jestli kromě Matěje, hrdinů z NPH a částečně Kazima tam náhodou "nepřicestovala" ještě jiná postava. Třeba Ivetin Honza...Jako první při tomto jméně se mi vždy vybaví Honza ze Srdcového kluka a nebyl on vlastně taky hasič? Už je to nějaký ten rok, kdy jsem četla SK, takže podrobnosti jako jsou místa dění si už moc nepamatuju, což vysvětluje, že si občas spojím a vidím něco co není. Taky Zuzana Klímová, hlavně to příjmení teda, mi zní povědomě. Já vím, na světě je více Klímů i Zuzan Klímových, ale asi jediná ze všech vašich knih, co má bratra Libora, a objevuje se jen v NP a já se zase sekla, že? :D
Jinak... U této knížky jsem stěží ovládala svůj smích, či lépe řehot. Musela jsem se (jinak to nešlo) válet smíchy pokaždé, když Jakub něco slovně adresoval Janě či spíš, když už jenom promluvil jsem se chytala za břicho. Ze všech úhlu se mi to moc líbilo. Pozorovat, jak se hrdinové zamilovávají až na další pohledy...Jakub byl, jak už jsem naznačila, perfektní, ale Jana svými nedostatky ještě dokonalejší - tyto typy hrdinek jsou mi daleko sympatičtější než třeba taková Daniela či příliš "dokonalá" Dita. Když je hrdinka příjemná, přeci se to čte líp :) Dobře vím, že všechny postavy nemůžou být milé Popelky. Ale zase třeba u kluků více vítám tu špatnou stránku :D, i když ve skutečném životě, ne v tom románovém, se takovým vyhýbám, leč vždy se nepodaří... Upřímně, když jsem četla anotaci, pomyslela jsem si, že co se týče toho "náhradního prince" bude to blbost, protože jsem se s tím ještě nesetkala, a tudíž má hlava nepobírala, co člověka k takovým absurdním výmyslům vede. Nakonec mi to přišlo na celé knize nejlepší. Akorát ta Nina měla ideální příležitost si ulevit, která si myslím ji stejně nemine (doufám tedy).
20. 04. 2014 17:47
Dobrý podvečer, Lenko.
Psala jsem už včera do debaty (k Radce), nejspíš jsem divná a proto píšu i dnes. Divná nebo rychlá, jak se to vezme :D Takže, teď jsem dočetla Vůni deště a divím se, kde přicházíte na taková témata! :-) Mě by totiž nikdy nenapadlo (ani bych to nesvedla :D) napsat knížku o lásce dá se říct nevlastních sourozenců :D Už jak Marian Pavle pomáhal, tak mi bylo nějak jasné, že půjde o něco víc. A když za ním jela do Brna, bylo to tutové... To s tou kofolou bylo moc pěkné ;-) Naopak nepěkné bylo to s těmi fotkami :-( Hlavně vůči Pavle, která z toho vyvázla s důtkou, zatímco jedničkářka Sabina s pokáráním.
V budoucnosti tohoto příběhu si představuji, že spolu Maio a Pavla budou, možná dokonce i její mamka s Lubošem, když se o ni zajímal, nemůže mu být lhostejná! :-)
Ještě obecně k vašim knihám - těch pět dní, kdy mi zpříjemňují prázdniny jsou fajn ;-) A s těmi tématy opravdu žasnu :-) Třeba Petra s naslouchátkem, Monika jakožto neprosazená modelka, divná Šárka, namyšlená Radka a Sára, Radka se jistě srovnala, Sára nejspíš moc ne...
Taky se mi na vašich románech líbí ta skutečnost. Romány o krásných, chytrých a dokonalých dívkách, které najdu krásné, chytré a dokonalé kluky, hrozně se milují, vezmou se, budou mít dítě, blabla. Doufám, že chápete, co myslím. Jistě, proč by tam nebyla láska, ale ta dokonalost... Dobře, krásné i chytré dívky jistě také jsou, ale prostě... Snad víte ;-)
Takže abych to shrnula, děkuji za další knížku a pěkně strávený den s ní, už se těším, až se vrhnu na další! :D
Veselé Velikonoce! ;-)
P.S. Ty trapasy byly skvělé!! :D Takhle už jsem se dlouho nenasmála! :D
Naty
19. 04. 2014 22:23
Milá paní Lenko, miluji konce knížek s příslibem věčnosti, ty se čtou nejlépe. Tady se vám to pohádkově povedlo :) Teď se chystám číst Náhradního prince, tak ať jsem v obraze. V debatě jsem se dočetla, že Jakub, který vystupuje v NP, by mohl být Jakubem z Kapek ros. Ráda bych věděla, jestli je to shoda jmen, nebo jste to tak zamýšlela. Jak jednou prohlásil náš profesor němčiny: nejhorší je žít v nejistotě, ve které bohužel žijeme.
Mimochodem, neznáte nějakou zajímavou zříceninu (popř. podzemní chodbu), nejlépe v Brně, podobné Puštíku, který mě naprosto okouzlil i s pověstí. Tajemnou atmosféru jste totiž navodila dokonale!
Krásné velikonoční svátky Vám přeje,
čtenářka Mary :)
19. 04. 2014 15:27
Zdravím, Lenko :-)
Takže jsem přečetla už i trilogii o Radce a Pavlovi. Musím teda říct, že ve mně zanechala nějakou stopu, ostatně jako všechny Vaše knihy. Nevím, ale vždycky se z Vašich knížek nějak poučím... Podle toho, jaké hlouposti hrdinky dělají, a tak.
Ke knížce: Na začátku mi Pavel přišel špatný, přesně jak ho všichni popisovali... Jenže příjemná mi nebyla ani Radka, přiznejme si, byla vážně nafoukaná :D A na rovinu, Karolína byla hloupá. O to víc se mi líbily jejich změny. Radka se změnila díky Pavlovi, Kája díky Petrovi, nebo s kým to vlastně měla. A obě k lepšímu, samozřejmě! Karolíny mi bylo líto, asi to bylo pro ni těžké, tím víc si u mne šplhl Ondra, který to přijal bez řečí ;-) A Radka se nezměnila pořádně. V druhém díle, když Pavel odešel na vojnu, se trošičku vrátila do těch svých kolejí, no. Především v tom líčení, když jela do Tachova za Pavlem a on si ji tak divně měřil, myslím, že to bylo kvůli tomu, že byla perfektně nalíčená, přestože Pavlovi se líbila přirozená... (Snad jsem správně pochopila Vaši myšlenku! :D) A ve trojce mi bylo jasné, že se na té dovolené dají dohromady! :D Erik byl úlet, Ivoš taky, Radka si to sama myslela, nějaký ten Michal či kdo v létě taky nebyl ten pravý, no a Matěj byl trouba :D
Mimochodem, docela by mě zajímala reakce paní Stachové, když Radka přišla i s Pájou :D Věřím, že ji stejně jako Tomáše pochopila a nakonec si na Pavla zvykla, přece špatný nebyl!
Takže Vám děkuji za další skvělou přečtenou knížku (vlastně tři, čtu je od čtvrtka a před chvilkou jsem dočetla poslední :D), pochlubím se, je jich už osmnáct a já nehodlám se čtením přestat, zvláště když marodím a nic jiného dělat nemůžu :D
Chtěla jsem Vás ještě oslovit, jestli by se nešlo nějakou zmínečkou zmínit o tom, jak se Radka, Pavel a s nimi i Johanka mají teď. Podle Vaší ankety bych řekla, že si připravujete nový román... Ale to je čistě na Vás, že. Alespoň ta zmínka v Pošeptej po větru. (Zase doufám, že jsem správně pochopila, že se jedná o Radku Stachovou... Tedy Královou :D)
Pěkné odpoledne, přeji.
Natálie
19. 04. 2014 10:26
Taky většinou fandím ,,záporákům'' :) <3 Takovej Ted, po něm jsem měla pojmenovaného i křečka (ehm nakonec se zjistilo, že je to křečice :D )
18. 04. 2014 07:53
Milá Lucko, děkuji za dlouhý a pěkný příspěvek, moc mě potěšil! Je super, že sis k Ditě přece jen našla cestu a oblíbila sis ji :) Nebyl to žádný andílek a rozhodně nepatřila mezi nesmělé stydlivky, byla drzá a ráda provokovala a utahovala si z lidí tím svým způsobem, na druhou stranu se tím prostě jen bavila, nebyla to špatná holka. No a pejsci, pomáhám psím útulkům, jenže těch opuštěných a týraných pejsků je tolik... A tak se jim snažím pomoci i přes knížky, kdyby díky nim si aspoň jedna čtenářka vzala pejska z útulku a změnila mu život, tak by to byl úspěch. Krom toho jsem psí máma a na pejsky prostě nedám dopustit, většinou v každém románu se nějaký objevuje :) A co se týče Radka, tak to byl sympaťák, i když velký frajer - na druhou stranu si neměli s Ditou co vyčítat :) Na novince pracuji, uvidíme, jak to půjde a kdy vyjde. Měj se krásně, Lucko.
18. 04. 2014 07:42
To je fakt :) Díky.
17. 04. 2014 12:38
Však nás nějaké to čekání nezabije :) Plus čekání je to nejlepší, ač je každý netrpělivý :D Potom už je za chvíli po všem, když čekání skončí, jak u čtení knihy tak například i u prázdnin a člověk se má alespoň na co těšit :)
16. 04. 2014 20:52
Od: LL
Milá Lenko,
k nové knize jsem se dostala až teď, což se mi ještě nikdy nestalo :) Je mi 22 let, Vaše knihy čtu od 11. Když jsem se do knihy začetla, měla jsem po 10 stránkách chuť knihu odložit, Dita mě šíleně rozčilovala, říkala jsem si, že jsem na vcítění se do takovéhle rebelky asi už "stará". ale nakonec jsem se "donutila" pokračovat dál a nakonec jsem knížku přečetla za dnešek! Začala jsem ve tři hodiny a skončila teď v devět :) Prostě jsem se do Dity najednou zamilovala, přišlo mi, že poté odhalila svou lepší tvář a ne tu, kterou ukazovala spolužákům. A úplně si mě získala Čertem- to byl taky příběh, který mě úplně nejvíc dostal, protože miluju psy (je to divný, že ne ti kluci v knížce :D). A jsem moc ráda, že Dita skončila s Radkem, protože tyhle "frajery" mám v knížkách nejradši! (v reálném životě už tolik ne, ale od toho je fikce že?) Vždycky jsem fandila Rikovi nebo Tedovi, takže Radek se zařadil do této skupinky oblíbenců. Přeji hodně štěstí a doufám, že další novinka se už pomalu píše!
15. 04. 2014 18:54
Jájo, Pavel je také pěkné jméno (a také románové, jde o mého hodně oblíbeného hrdinu, možná ještě oblíbenějšího než byl Ondra :) ). Tak uvidíš, jak to se jmény dopadne, jestli to bude Nelinka nebo Pavel. A buď ráda, že prožíváš těhotenství takhle lážo plážo :), někdo to má tak, že ani neví, že je těhotný (že čekám Sandru, své druhé dítě, jsem zjistila až ve čtvrtém měsíci :), taky naprosto bez potíží), jiný si to prvních pár měsíců "užije" do dna. Měj se krásně, držím palce, ať všechno dobře dopadne.
15. 04. 2014 09:16
Od: Slunny
Děkuji :) Ondra byl taky jeden z návrhů, ale u partnera neprošel - projevilo se u něj totiž mužské ego :D Celých sedm let říká, že v žádném případě nechce dalšího Pavla do rodiny (on, oba tátové, bratr a švagr - Petr a v ten den mám já narozeniny), a když viděl první fotečku z ultrazvuku, tak z něj najednou vypadlo, že by chtěl, aby se syn jmenoval po něm :))) Souhlasila jsem, jelikož jeho druhý návrh (Dominik Nováček) se mi příliš nezamlouval :)
V úterý po Velikonocích se možná pohlaví dozvíme, tak jsem zvědavá, jestli to s našimi názory na jména nepohne, když už budeme vědět koho čekáme.
Musím jen říct, že takhle jsem si těhotenství nikdy nepředstavovala :D Čtvrtý měsíc a já si stále těhotně nepřipadám, bříško zatím neroste, špatně mi bývalo minimálně. Zatím je to takové "abstraktní" a už se těším, až ucítím pohyby a prcek se mi bude připomínat :)
Sbírka je objemná, ale bohužel ne kompletní - od roku 2000 jsem kupovala všechny knihy - od titulu Most do země lásky jsem dostávala všechny nové knihy ke všem možným příležitostem a postupně jsem doplňovala ty starší - aktuálně mi chybí pět knih, které postupně také doplním ;-)
Dospělé a vysokoškolské hrdinky mám velmi ráda a často se k nim vracím. Jenom přece je mi to bližší než patnáctileté hrdinky - k těm se vrátím asi až s dcerou :)
Přeji Ti krásný a snad slunečný den ;-)
14. 04. 2014 18:17
Od: Katka
Neříkám, že nestává, jen se ujišťuji :-)
14. 04. 2014 07:43
Milá Katko, nejspíš překlep, to se stává i v lepších rodinách :)
13. 04. 2014 17:36
Od: Katka
Dobré odpoledne Lenko,

právě dočítám Třináctou komnatu a narazila jsem na straně 282 na nesrovnalost.Píše se zde o Monice z Šeptaček a Karin, konkrétně: To už Karčina budoucí snacha nasedne do vozu..atd.Karin je sestra Mikiho, tudíž Moničina budoucí švagrová, nebo ne? :-). Snacha by byla vůči Mikiho mamince.

Děkuji a klidný pracovní týden

Katka
11. 04. 2014 14:35
Snad :) Ale po předešlých zkušenostech to radši nechci zakřiknout, proto to říkám tak zeširoka - letos :)
11. 04. 2014 14:01
Lenko a "letos" by mohlo být ještě v létě???
11. 04. 2014 07:46
Milá Jájo, vítám tě zase zpátky! Jistěže si na tebe vzpomínám, patříš mezi ty skalní čtenářky a navíc mezi ty, které se přihlásily hned na první webovky po jejich vzniku a živě jsme komunikovaly :) Je super, že se ti daří dobře a k Nelince moc gratuluji, ať už to bude Nela anebo třeba Ondra :) Držím palce, ať je všechno v pořádku a jsi stále šťastná a v pohodě. A když zůstaneš i nadále věrná mým knížkám, tak to nebude mít vůbec chybu :) Sbírka knih se za ty roky rozrostla do úctyhodných rozměrů, pokud máš všechny, tak jich je 59 - a to už je co říct :) Krom knížek s dívčími hrdinkami tam jsou i tři pro "velké holky" a doufám, že se nic nepokazí a letos vyjde román s pořadovým číslem 60.
Měj se moc hezky.
11. 04. 2014 07:42
Díky za příspěvek a názor, Reny. Popřemýšlím o tom :)
10. 04. 2014 17:40
Od: RenyN
Přidávám se ke Katarině, příběh Karolíny - už starší, bych si moc ráda přečetla. Taky jsem si ji ve třetím díle oblíbila.
Myslím, že by bylo zajímavé sledovat ji ve věku tak kolem třicítky. A nosným námětem by pochopitelně mohla být její touha po miminku...

Musím říct, že tímhle "pokračováním" by jste mi (a zejvně i Kataríně :D) udělala ještě větší radost, než příběhem anety z Blíženců :).
10. 04. 2014 13:51
Od: Slunny
Krásný den všem ;-)

Milá Lenko,
Tvé knihy čtu už hodně dlouho a i když poslední roky není moc času chodit na web a sledovat co se zde děje, tak novou knihu vždy koupím a hned přečtu, stejně jako kdysi :) Před několila lety jsem si s Tebou vyměnila i několik emailu a dodnes si jich cením, stejně tak si cením Tebou poslaných knih a věnování ;-)
Jen jsem Ti chtěla napsat, že i když se zde přispívající kolektiv mění, tak je určitě více holek (žen?) jako jsem já, které jsou Ti věrné a k Tvým knihám se vracejí, i když nejsou už náctileté ;-)
Dnes čekám svého prvního potomka, zatím se nechtěl ukázat, tak nevím pohlaví, ale já tvrdím, že čekám Nelinku :)
Nela je krásné jméno, a mám ve svém okolí jednoho anděla s tímto jménem, ale dodnes mám živě v paměti Tvou Nelu Fišerovou, kterou jsem si kdysi velmi oblíbila. Ačkoli mám ještě pět měsíců čas (ono to uteče :) ), tak už dnes patrám, která porodnice v mém okolí praktikuje porody do vody - již před lety mě ta možnost zaujala a teď když je to pro mě aktuální, tak se mi to vrátilo :)
Jen bych chtěla, abys věděla, že i jako máma budu číst Tvé knihy (i o náctiletých) a těším se, až jednou sbírku předám své dceři ;-)

Děkuji Ti za mnoho příjemných chvil u Tvých knih a také přeji mnoho budoucích úspěchů a splněných snů (nejen spisovatelských) :-*

Jája al. Slunny :)
10. 04. 2014 08:02
Ne hodit za hlavu, to mě teda ani nenapadlo. Stačí, když se prostě nebude hlásit na vysokou nebo se na ni nedostane a bude hledat práci nebo tak něco :-)
10. 04. 2014 07:37
Milá Vendy, vítám tě na svých stránkách, mám dojem, že jsem tě tu ještě neviděla. Jsem ráda, že patříš mezi moje čtenářky a moc děkuji za pochvalu knížek! Knížka je ideální společník ke stonání, natož ty letní, kdy se člověk naladí na tu správnou prázdninovou notu (a to i v případě, že už se ho prázdniny třeba ani netýkají :-) ). Měj se prima, brzy se uzdrav a ať ti moje knihy přináší ten správný relax pořád, nejen při stonání :)
10. 04. 2014 07:33
Inspirace je jen v popisu školy a internátu, nic víc :) Vicky na rozdíl od Sandry neměla ambice na uměleckou školu a nezkoušela přijetí napodruhé, když napoprvé umělecká nevyšla. Vicky prostě měla jasno, chtěla na zdravotku a šla na zdravotku - a určitě ji i vystudovala.
10. 04. 2014 07:32
Trilogie ne, to by trvalo moc dlouho :)) A jinak neprozradím, nechte se překvapit ;)
09. 04. 2014 21:28
Jo, souhlasím s tebou, Luci, to by bylo fajn, kdyby už hrdinka pracovala. Ale i tak si novinku přečtu moc ráda, ať už bude o komkoliv :)
09. 04. 2014 17:38
Jakože školu hodit za hlavu a pracovat? :D A co takhle kompromis? :) Napsat nejdříve o mladší hrdince a třeba by se z toho nakonec vyklubala trilogie? Jinak také se hrozně těším na novinku :)
09. 04. 2014 15:34
a zhodncoení po letech? po absolvopvání? :-))
09. 04. 2014 14:45
aha, jeslti je to inspirovaný Sandrou tak jak se tu někdo ptal, zda Vicky, odmaturovala, tak tuším že ne :-))
Ale azse ji chválili jak je na tu praktivckou část dobrá a zručná a šikovná, to jsem si říkal, že by to měla dokončit :-))
09. 04. 2014 12:42
Dobrý den, zúčastnila jsem se (jako pokaždé:) nové ankety. Měla bych prosbu, aby nová hlavní hrdinka nestudovla vysokou školu, mohla by už pracovat :-) Nechám se překvapit a už teď se na novinku těším:-)
09. 04. 2014 09:14
Od: veenyy
Dobrý den paní Lenko :)
tuhe knížku jsem četla naposledy tak rok zpět a naprosto mě učarovala :) jenže pak jsem jí půjčila a už se mi nevrátila. Teď jsem nemocná a krátím si čas čtením za dva dny jsem stihla Nebe plné hvězd a Š jako Šarlota pak jsem se dostala na Kapky rosy, které mi půjčila kamarádka. :D je to neuvěřitelné ale můj přítel žárlí na knižní postavu, protože Matěj je poravdu neuvěřitelný. Nikdy jsem si ho nedokázala překvapit, ale i tak se mi hrozně líbí :D jen doufám že takových knížek s podobným tématem prázdnin bude víc, protože ty se čtou nejlíp. Stejně tak Čas něhy nebo Náhradní princ :) moc krásné
07. 04. 2014 07:32
Milá Gabčo, Potížistka je hodně emotivní příběh, chytil u srdce spoustu čtenářek. Ne vždycky všechno dopadne tak, jak by si člověk přál. S druhým dílem si stále (a že je to už let!) nejsem jistá, také si myslím, že je lepší, když si pokračování domyslí čtenářky samy ve své fantazii, tak uvidíme, no :)
04. 04. 2014 18:15
Tak u této knížky jsem opravdu brečela. Skončila sice opravdu špatně, ale happyendy se vždy nekonají... Možná bych chtěla druhý díl, ale takhle si to všechno můžu domyslet..:)
04. 04. 2014 07:50
Milá Jitko, děkuji ti za dlouhý a krásný příspěvek, zahřál! Super, že se ti Oranžové blues líbilo a za pochvalu vlastně všech mých knih moc děkuji. Doufám, že zaujme i Potížistka a Zlodějka snů a budeš mít přečtené všechno :-) Co se týče Střípků mých lásek, tenhle román je inspirovaný skutečným příběhem co se týče hlavní hrdinky a jejího hubnutí, přesně takto to probíhalo. Ostatní postavy jsou buď smyšlené, anebo mají předobraz v reálných lidech, ale to je spíš inspirace, ne že by byl popsaný přesně nějaký konkrétní do všech podrobností (jen něco). Měj se moc hezky, přeji pěkné jarní dny a ať tu bilance oblíbených knížek nezkazí ani ty dvě poslední :-)
03. 04. 2014 13:37
Zdravim,
Tahle knížka se vám moc povedla. Vlastně všechny knížky se vám povedli stačí abych se vrhla ještě na poslední dvě Potížistku a Zlodějku snů a mám vše od vás přečtené. Marcelin příběh mi přijde smutný ale moc pěkný jak se k ní Kryštof zachoval (rozešel) bylo férový natož Darek to bylo od něj hnusný.A docela mě dojalo jak na konci řekla tetě, že jí má ráda to bylo pěkný. Snad to Marcele vyjde s jinym klukem. Bylo by pěkný kdyby ste se o ní zmínila někde v jiný knížce po letech, popřemýšlela byste o tom prosím? :-) Ale stejně by bylo pěkný kdyby byla s tim Kryštofem slušelo by jim to.
Potom sem ještě před touto knížkou četla Střípky mých lásek páni tahle knížka byla taky skvělá, že a podle pravdy. Jak tak rychle schazovala ty kila. A ješte to její cvičení měla silnou vůli. Ale docela mě tam zarazilo jak se k ní chovala maminka jak na ní řikala že je tlustá ať nejí to muselo být blbý a kecy lidí spolužáku ten Tomáš a tak ona to ještě jakž takž snášela ale já bych to určitě neunesla. A můžu se ještě zeptat ten Adam je podle vaší fantazie nebo je to úplně celý pravdivý. Jak jsem četla předešlé příspěvky tak ta pani se s toho dostala tak to je pěkný. :-) S pozdravem Jitka
01. 04. 2014 07:45
Milá Petro, zdravím a děkuji za krásný příspěvek, zahřál! Blíženci patří spolu s Radkou dodnes mezi stálice, to je super, moc mě to těší a jsem ráda, že sis čtení po letech znovu pěkně užila. Nebo dokonce ještě víc, super :)
31. 03. 2014 20:16
Tak jsem asi po 15 letech přečetla znovu Blížence a mužu říct užasný.
Myslím že snad ani takový skvělý kluk jako Dick nemohl existovat a ten projev citu jak jste popsala v třetím dílu užané.Prožívala jsem to ted více než před 15letý.
Určitě by stálo za to napsat pokráčování.
Děkuji
30. 03. 2014 18:10
Děkuji moc za odpovědi a doporučení. :)
29. 03. 2014 21:12
Já na jednom diskuzním fóru používala přezdívku Létem políbená :) Knihu miluji a dá se říct, že i létem políbená jsem :)
28. 03. 2014 12:31
Od: Ila
:-) To je pravda, i já používala přezdívku Dee všude možně na chatu, před pár lety, právě dle knihy Kde končí svět, přišlo mi to fajn, a to se ani nejmenuju nijak podobně.Bylo to fajn.:-)
28. 03. 2014 07:40
Milá Natálie, moc děkuji za krásnou pochvalu! To je super, že se ti líbí všechny příběhy a ještě čím dál víc, paráda :) Faust je sympaťák, o tom není sporu, Alce chvíli trvalo, než jí došlo, že by si takovou příležitost neměla nechat ujít. Na druhou stranu je fakt, že dokud byl zadaný, tak ji to ani nenapadlo, ale pak se to vystříbřilo :-) Jen je škoda koukat hned zkraje na konec, to pak přijdeš o ten správný požitek, když víš, jak to dopadne :-)
28. 03. 2014 07:36
Uvidíme... (To říkám pořád, co? :) )
27. 03. 2014 17:24
Milá Lenko, já nevím jak to, že se mi každá každá Vaše kniha zdá ta nejlepší! :D Alka byla taková... Trošku naivní, řekla bych. To s tím Adamem, no nevím. Řítila se z jednoho průšvihu do druhého :D A se Štěpánem to bylo snad ještě horší, hlavně kvůli Johaně :-( Nakonec to dopadlo nejlíp jak mohlo, podle mě tedy :D Faust, podle popisu těch vlasů, musel vypadat opravdu „švihle" :D Už na začátku knížky jsem znala konec, protože jsem se jaksi neudržela a první si nalistovala konec :D Knížku jsem si opravdu užila, tak jako každou a myslím, že u téhle snad ani není potřeba pokračování, protože je jasné jak to bude dál :-)
Takže přeji pěkný den ;-)
Natálie
27. 03. 2014 17:15
Přidám se k doporučování dalších knih na čtení ;-) Podle mě jsou bezkonkurenční trilogie Blíženci, Radka a Šeptačky, můžu doporučit :-) Třeba Potížistka je hodně emotivní, ale pěkná i když končí celkem špatně... A nebo super je Náhradní princ s Časem něhy :D Ale oni jsou super vlastně všechny, takže ať vybereš cokoliv, přejí přijemné počteníčko! :D
26. 03. 2014 19:44
taky souhlasím s pokračováním, zrovna jsem knihu po xté dočetla a stále přemýšlím nad tím, jak to mohlo pokračovat, co se se všemi stalo, zda Jarek přežil a jak dopadl Benji, zda se konečně Šárka zbavila svých nočních můr a zda jí rodiče uvěřili...... vím, že spousta knížek si zaslouží pokračování, ale u téhle bych ho uvítala na více než 200% :)
26. 03. 2014 12:02
Od: Katka
Také se moc těším :-)
25. 03. 2014 07:40
Pokusím se, Simčo :-)
25. 03. 2014 07:39
Taktak, člověk si to vždycky představuje mnohem snáz, než to pak v reálu je :). Měj se, Simčo.
25. 03. 2014 07:39
Díky, Jarčo. Snad to stihnu a novinka nezklame :) Mějte se.
25. 03. 2014 07:38
Milá Pavlo, děkuji za příspěvek a stálou přízeň, moc mě to těší! Natož když jde o skalní čtenářku, to je úplně super. Děkuji za krásnou pochvalu! Radost mi udělala i ta kompletní sbírka, svědčí to samo o sobě, díky. Pokusím se splnit slib a novinku do prázdnin stihnout.
25. 03. 2014 07:36
Milá Kiadoro, vítám tě na svých stránkách, moc mě těší, že ses zaregistrovala a že se ti novinka Dvakrát dospělá tolik líbila. A to, že jinak knihy nečteš a přesto tě Ditin příběh tak chytl, je úplně super a pochvala jako hrom :-). Děkuji. Měj se moc hezky a když tě podobně chytne (nebo třeba ještě víc :) ) i nějaký další můj titul - a že je na výběr, knih je pořádná hromada, mrkni do sekce KNIHY, tam je jejich seznam, kliknutím na jednotlivé tituly se dozvíš krátkou anotaci a můžeš si tak vybrat podle chuti, jestli třeba prázdninový román nebo něco vážnějšího atd, tak to nebude mít vůbec chybu :). Doporučuji třeba román Potížistka, Mokrá náruč léta, Náhradní princ... No prostě je jich fůra, celkem 59 :) Přeji pěkné počteníčko.
25. 03. 2014 07:32
Milá Ivko, s tou sbírkou oblíbených knih naprosto souhlasím, člověk se může ke knížkám kdykoli vrátit podle chuti a nálady a nemusí čekat, až se ten či onen titul v knihovně vrátí. Děkuji moc za pochvalu a přání, pokusím se :-)
24. 03. 2014 20:11
Od: MakyBb
Tak zkus určitě i jiné knížky, já mám nejoblíbenější: Kde končí svět, Potížístka, Létem políbená, Hořká chuť lásky (k tomu potom Postel plná růží)
Podle toho, jak moc se tí líbila dvakrát dospělá, tak z těchhle budeš nadšená :-). Asi jako já, můj rekord je knížka na 2 dny a to jsem také četla za pochodu... do školy, ze školy, v autobuse... :-Dwww.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   inzerce
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

Barussszka, ctenarka25, Deni, Horalka, kattulee, merule, michaelka, VercaK, zdendulinka

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 6689485
Počet registrovaných: 12383homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   inzerce  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006 Tvorbawww  |  HTML valid!