www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové


Zde najdete seznam nejnovějších příspěvků ze všech debat. Jednoduše klikněte na nadpis příspěvku pro zobrazení celého tématu debaty.

Pro vkládání příspěvků se musíte nejdříve přihlásit.

20. 05. 2015 08:44
Dobrý den Lenko,můžeme se těšit na novou knížku už před prázdninami ?
19. 05. 2015 07:40
Zdravím z Florencie, mám tu sebou knížku HT, je úžasné si po asi 9 letech opět přečíst svůj příběh a zavzpomínat. Díky moc Leni!!! Dan
14. 05. 2015 17:59
Od: Ev
Zdravím paní Lenko,
chtěla bych Vám poděkovat za Vaše knížky. Mám přečtenou většinu a vždy se od knížek nemůžu odtrhnout, dokud je nepřečtu.
Vaše poslední knížka mě doslova dostala. Letos maturuji, a místo toho, abych šprtala maturitní otázky, louskám Vaši knihu. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout, hlavně, když se v knize stala ta nešťastná událost. Četla jsem ji celou noc a bulela jako želva. Ráda bych věděla, zda máte v plánu pokračování? Já otevřené konce moc nemusím, spíše happyendy, a ráda bych, aby s Veronikou všechno dobře dopadlo :).
Děkuji za odpověď, Eva.
12. 05. 2015 21:35
Milá Chiarlotto, vítám tě na svých stránkách, těší mě, že ses zaregistrovala a děkuji za pochvalu mých knih. Prima, že se ti trilogie o Monice líbí ze všech nejvíc, mám pro její hrdiny také slabost :). V Třinácté komnatě se Monika objevuje v jedné epizodce, kdy se potká a prohodí pár slov s Tomášem (což Linda pozoruje poněkud podezíravě :), jelikož neví, že se znají z dřívějška, kdy Tom chodil s Karin, Mikiho sestrou). Podrobnosti nejsou, jen to, že už holčičky trošku vyrostly a Monča je stále s Mikim. Měj se hezky, přeji pěkné jarní dny a omlouvám se za zpoždění, se kterým vyřizuji příspěvky - dostala jsem se k netu až dnes, byla jsem na jarní dovolené (byť to bylo co se týče počasí spíš podzimní, ale tak na chatě a u krbu to zase tolik nevadilo :) ).
12. 05. 2015 21:29
Milá Pavlínko, díky za názor, jsem ráda, že patříš k té menšině, která netouží po pokračování, protože já si jím vůbec nejsem jistá a myslím si, že je lepší nechat to takhle otevřené, dopřát čtenářkám možnost vlastních fantazií :) Jenže to je tak se mnou pokaždé, nejsem nikdy nakloněna dalším dílům, to je to :), tím pádem i o případném pokračování či nepokračování Potížistky přemýšlím už spoustu let... a pořád jsem se k žádnému závěru stejně nedostala :) Ono by bylo o čem psát, což o to, ale jednak by to muselo být s odstupem pár let, aby mohlo dojít k nějakému posunu, a za druhé je otázka, která cesta je v tomhle případě tou "zlatou střední"... A co by čtenářky chtěly číst :). No, uvidíme, uvidíme. To sice říkám pořád, ale tak třeba fakt uvidíme :) Měj se prima.
12. 05. 2015 21:24
Zdravím ještě jednou. S tímhle názvem se to má tak, že jde o chybu, kterou kdysi kdosi v internetovém knihkupectví udělal. Zaměnil si totiž moje knihy o Radce s knihami Evy Bernadinové (série dívčích románů o Blance). Jedna z těch jejích knih právě nese název Usmívej se, Blanko, ale s Radkou to nemá nic společného.
12. 05. 2015 21:20
Milá Lauro, děkuji za příspěvek a zájem o moje knihy! Je pravda, že se čtenářky rády setkávají s hrdiny, které už znají z jiných knížek, ať už se v nějakém románu třeba jen mihnou - anebo se objeví po pár letech, jak tomu je v knize Milenky a hříšníci, což je vlastně pokračování románu Hvězda naděje po dvaceti letech. Nebráním se tomu a určitě se zase nějací hrdinové někde objeví, to mohu klidně (a ráda) slíbit.
12. 05. 2015 21:16
Milá Zuzko, děkuji za pěkný a dlouhý příspěvek, moc mě potěšil. Jsem ráda, že se k mým knihám vracíš a přináší ti tu správnou pohodu a relax. Jen tak dál :) S věkem si rozhodně nelam hlavu, však jsi ve věku některých hrdinů, a pak, mám mnohem,mnohem starší čtenářky, a to prostě proto, že píšu o mladých a pro mladé - mladé tělem či duší, takže skutečný věk není důležitý. Dík za pochvalu Času něhy, to je takový ten pravý letní příběh, prázdninový a něžný. Třeba se hlavní hrdinové ještě někdy někde objeví, co my víme :) Měj se moc hezky, přeji krásné letní dny, hodně úspěchů ve škole a také v životě, ať Ti plánovaná svatba krásně vyjde a s ní celý život!
06. 05. 2015 21:33
Dobrý den,
v prvé řadě Vám musím říct, že trilogie o Monči a Mikim patří mezi nejmilejší, jen za posledního půl roku jsem si přelouskla dvakrát. Je to moje srdcová knížka.
Líbí se jak se vyvíjí jejich vztah, ale i oni sami. Mezi mé nejoblíbenější momenty patří, když si Miki vezme holky do postele a pak konec, když Monce řiká, že se snažil přestat ji milovat, ale že to nešlo. Vždycky u toho brečím jak želva. Jak jste několikrát zmínila, tak mají nakročeno správnou cestou, stát se opravdovou rodinou.
Ale mám dotaz, co se týče Třinácté komnaty. Četla jsem ji kdysi dávno, tenkrát mi nedošla spojitost s "Šeptačkama". Jaká je tam přesně zmínka o Monice? Vím, že je tam zmíněno i to, že jsou s Mikim spolu, ale jsou tam zmíněné nějaké podrobnosti? I kdyby sebemenší.
Děkuji za zodpovězení a přeji příjemný večer :)
06. 05. 2015 11:10
Paní Lenko ještě jeden dotaz v některých internetových knihkupectví jsem našla titul usmivej se Radko. .. to je taky kniha vy ji ale v seznamu nemáte? Děkuji za objasnění
05. 05. 2015 14:48
Dobrý den, já bych pokračování této knížky nechtěla. :-) Nejlepší by bylo se po pár letech bokem dozvědět v nějaké jiné knížce, že Veronika je s Matym, 20% nebylo málo a mají spolu miminko. :-) Tak jako jsem se v Třinácté komnatě (doufám, že se nepletu) dozvěděla, že Monika bydlí s Mikulášem a snad již dvouletými dvojčátky spolu někde v bytě. :-) Ale na Potížistku by se hodilo pokračování, tam bylo plno postav s otevřeným koncem, nebo třeba ne přímo o Šárce, ale např. o Nikole, případně Ivaně apod. O Žanetě asi netřeba mluvit, ta se nezmění, takže o té snad ani nemá cenu psát... :-) Případně napsat něco o Štěpánce, jak to pokračovalo, nebo spíš nepokračovalo s Markem a z toho se dozvědět osudy dalších lidí. :-)
05. 05. 2015 14:24
Dobrý den paní Lenko pisu to sem protoze Mé to napadlo při čtení teto knihy. Docela dost románu se odehrává v teto vesnici nebo hrdina k ni má nějaký vztah. Jak jste už několikrát psala ne milujete psát pokračování ale podle mého názoru např v teto knize o starší hrdince jsme se mohli něco dozvědět třeba o johane jahodove nebo. Míše hajkove (tyto dvě knihy jsem zrovna četla před tim) podle mych výpočtu budou věkem skoro stejne stare právě jak Alex tak by třeba šlov příští knize někoho zminit muže to byt sousedka teta nebo kamarádka hlavni hrdinky . Děkuji za odpověď
01. 05. 2015 21:43
Ahoj :-) K Vašim knihám som sa dostala dosť neskoro, až teraz, keď pomaly končím štúdium na vysokej škole :-D Napriek tomu, že som už z dievčenských románov vyrástla, Vaše knihy ma napĺňajú radosťou a veľmi rada ich čítam. Pripomínajú mi časy, keď bol život bezstarostný a jednoduchý. Mám rada najmä prázdninové knihy, vďaka ktorým sa dokážem preniesť do leta a nechať sa unášať krásnymi predstavami. A Čas nehy je pre mňa veľmi výnimočná kniha, najobľúbenejšia z celej Vašej tvorby. Myslím, že je to jedna z tých kníh, ktorá by si rozhodne zaslúžila pokračovanie... Možno o pár rokov neskôr... Petra s Tadeášom (naivná predstava, ja viem, ale veeeeľmi im fandím :-D) by mohli prežívať trampoty so začiatkom spoločného bývania, plánovanie svadby alebo podobné "dospelé" vzťahové problémy :-D momentálne tiež pomaly plánujem svadbu, tak by ma taká kniha s obľúbenými postavami veľmi potešila :-) Akosi som sa rozpísala, tak nech to už viac nenaťahujem, chcem sa Vám poďakovať za úžasné knihy, ktoré mi pomáhajú udržať si dobrú náladu, sny a pozitívny pohľad na život.
Pekný deň :-)
29. 04. 2015 21:11
Milá Katko, vítám tě na svých stránkách, těší mě, že jsi je našla a zaregistrovala se, a děkuji za krásnou pochvalu téhle knihy! Těší mě tím víc, že jde o jeden z těch starších románů, takže je prima, že se čte dodnes. A co se týče poučení, tak to se objevuje ve více knížkách, protože i já si myslím, že kniha nemá být jen takové nějaké povídání a vyprávění příběhu, ale musí prostě něco dát. A to i bez mentorování - prostě jen na příbězích ukazuji, jak to může dopadnout, když se hrdinka v určité situaci zachová tak či onak. Měj se moc hezky, přeji pěkné jardní dny (ideálně zpříjemněné dalšími mými romány :) ).
29. 04. 2015 21:05
Určitě dalo, o to nejde. Jde o to, že navázat v ději hned by bylo o ničem, to by se nic nevyřešilo, protože Šárčiny problémy jsou dlouhodobého rázu, no a nejsem si jistá, zda by bylo pro dobro věci, aby byl druhý díl třeba až po pěti letech, to je to. To už by pak tak nějak byl úplně nový příběh.
29. 04. 2015 21:02
Problém je v tom, že by se případné pokračování muselo odehrávat až po nějaké době, jinak by nemohlo dojít k žádnému posunu v ději,,a je otázka, kolik by tam zůstalo z původních postav. A tím pádem se vracíme k té původní otázce - jestli by tedy byl druhý díl v takovém případě vítaný :)
27. 04. 2015 14:41
Vážně by se to nedalo napsat to pokačování?? :(
26. 04. 2015 16:47
Hezký den, paní Lenko.
Moc Vám chci poděkovat za tuto knihu.
Už od prvních řádků, kdy se čtenář dozví, že největší zábavou a dobrodružnou hrou je pro Hanu a Denisu stopování, mě jejich lehkovážnost a vysmívání se rizikům, zvedalo ze židle. Po celou knihu jsem doufala, že jejich počínání nenecháte bez následků a pěkně je "klepnete přes prsty". Nezklamala jste. Tak vysokou daň jsem sice nečekala a přiznám se, že jsem to dokonce oplakala, ale i přesto Vám moc děkuji.
Jako autorka, která má mnoho mladých čtenářek, máte podle mě velkou moc. Moc předat jim nějaká životní moudra, ponaučení. A v této knize jste této možnosti využila a já Vám za to ještě jednou děkuji. Katka
25. 04. 2015 15:49
Ne to právě ne je to super knížka až na ten konec je to moc otevřené :(
25. 04. 2015 15:39
To super ale radši bych kdyby jo :Dwww.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : debata o knihách Lenky Lanczové

   nejnovější příspěvky
   debata
   debata u knih
   vzkazy
   připomínky

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : mapa stránek Lenky Lanczové

Pokud se tu trošku ztrácíte a chcete se dozvědět, kde co najdete, pomůže vám mapa stránek.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : online čtenářů Lenky Lanczové

Někdo je možná přihlášen, ale kdo...:)

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : přehled narozenin

Adda, Andelli84, barabloom, elinka24, Jaňátko, Kikes, lentilka14, lucuskaaaa, Petka02, Radula, Sarybka, Silvia, Simča, Sisinka, Vladule, ?abka

Kliknutím na nadpis Narozeniny zjistíte, kdo slaví tento měsíc.

www.lanczova.cz - oficiální stránky Lenky Lanczové : počítadlo

Počet přístupů: 8563244
Počet registrovaných: 12483homepage  |   o lence  |   časté dotazy  |   debata  |   knihy  |   srazy  |   soutěže  |   kontakty  |   hledat
Copyright © 2006