Zdravím všechny: Ty, co zabloudili na moje stránky náhodou, i ty, co je hledali cíleně. Zvláště pro ty druhé jsou určené následující řádky. V době počítačů, internetu a elektronické pošty už mě totiž moc nebaví odepisovat na spousty dopisů, co mi chodí s prosbami o nějaké informace jak o mně, tak o mých knížkách. A protože se dají sehnat jen v málokteré encyklopedii, tak aspoň něco málo tu na sebe prozradím. Na referáty, SOČky a různé práce do školy určitě budou stačit. Naleznete je v části „o Lence“. Rovněž vám zde budu přinášet novinky o chystaných knížkách, o mých koníčcích, i o charitativní činnosti, které se věnuji.

Oficiální stránky mé dcery Sandry Lanczové najdete zde.

Třicáté výročí

7 Lis

Přesně před třiceti lety (ano, už je to tak dávno!) mi po dlouhých letech psaní do šuplíku a několika měsících netrpělivého očekávání přišel telegram. Okamžitě jsme jeli do Prahy a ještě před setkáním s nakladatelkou nedočkavě nakukovali do výlohy prvního knihkupectví, co jsme potkali… a… ach, byla tam!! Za výlohou se skvěla knížka Počkej na mě, Radko! S nenápadnou obálkou, v paperbackovém provedení, s půlročním zpožděním (měla vyjít před prázdninami), ale… BYLA TAM. Konečně.

Otevřela cestu dalším titulům, dočkala se dalších a vázaných vydání s různými a hezčími obálkami i ilustracemi, nicméně – tahle byla první. Takže Radka v těchto předvánočních dnech slaví už třicáté narozeniny :).

Poděkování

27 Pro

Děkuji za všechna vánoční i narozeninová přání, dárky a dárečky. Jsou parádní a mám z nich velkou radost!

Veselé Vánoce!

24 Pro

Milé čtenářky, milí čtenáři, užijte si krásné, šťastné, veselé a pohodové Vánoce plné splněných přání a snů!

Vyhodnocení soutěže

19 Pro

Se čtvrtou adventní nedělí je tu vyhodnocení předvánoční soutěže. A nutno říct, že buď byla lehká, anebo jste prostě skvělí a máte moje knihy v malíčku :-). Vesměs jste to měli bez chyb, tu a tam se objevila jedna, maximálně dvě chybky.

Štěstí při slosování se usmálo na: Janu Klenovičovou, Evu Schütznerovou a Nikolu Soudek. Všem děkuji za účast!

Vánoční soutěž 2021

30 Lis

Málem jsem to zase prošvihla! Co? Přece tradiční adventní soutěž! A tak honem napravuji: jelikož do Štědrého dne už vážně mnoho času nezbývá, bude stejně jako v několika předešlých letech soutěž pouze jednokolová – jmenuje se Vánoční příběhy a najdete ji zde. Anebo v sekci Soutěže :-).

Zadání je jednoduché, stačí zodpovědět na 10 kvízových otázek, poslat je do SOBOTY 18. prosince 2021 na mail lenka@lanczova.cz – a mít štěstí při slosování na čtvrtou adventní neděli 19. prosince 2021.

Přeji hodně pohody při luštění!

Ferda

28 Dub

Naše smečka bohužel přišla o jednoho člena, o Ferdu. Některé z vás čtenářek a čtenářů si ho jistě pamatují i z našich Lancz-conů…

Poděkování

21 Úno

Tento způsob oslavy jmenin zdá se mi poněkud nešťastným :).
Před takřka třemi týdny jsem upadla tak šikovně, až jsem si zlomila zápěstí. No ale stanou se horší věci :).

Všem moc děkuji za přání a dárky k svátku! 

Poděkování

3 Led

A je po všem. Tolik připrav a těšení to dá, a pak je za pár dní konec. Ale bylo to pěkné a Ježíšek byl Štědrý. Potěšilo mě, že  si na mě i letos moje čtenářky a čtenáři vzpomněli, a poslali mi dárečky jak pod stromeček, tak i k narozeninám.

Všem moc děkuji a do nového roku Vám přeji jenom to nejlepší!

Šťastné a veselé!

24 Pro

Milé čtenářky, milí čtenáři! Všem vám přeji krásné a pohodové Vánoce, v novém roce buďte všichni negativní a mějte se pod PSA! 😉

Vyhodnocení soutěže

20 Pro

Se čtvrtou adventní nedělí tu máme slíbené slosování vánoční soutěže. Velmi mě překvapilo (a mile!), jakého máte všichni pamatováka!! Očekávala jsem, že díky „zvířecímu“ tématu to bude spíš o tipování správných odpovědí, ale opak je pravdou! Jen jeden jediný soutěžící měl 3 chyby (a i tak se do slosování dostal, tolerance byla ještě vyšší), drtivá většina soutěžících hravě splnila plný počet bodů!
A kdo vyhrál?
Tentokrát se při slosování usmálo štěstí na: Zuzana Bludská, Dagmar Kořínková a Eva Schütznerová. Výherkyním gratuluji, spojím se s Vámi mailem, no a všem ostatním děkuji za účast a přeji krásné Vánoce!