PEJSKOVÁNÍ

Motto: „Adopcí jednoho psa svět nezměníte, ale tomu jednomu zcela určitě změnit svět můžete!“

  1. Způsoby pomoci
  2. Naplň misku
  3. Psí útulky
  4. Moje pomoc
  5. Naši pejsci

Kromě psaní knih mám ještě dva další velké koníčky – skládání puzzle a pejskaření. Asi jste si všimli, že v mých románech nejsou jen hrdinky sympatické více či méně, frajeři i osoby vyloženě odpudivé, ale objevují se tam i čtyřnohé postavy – tu a tam nějaká ta kočka, v drtivé většině je však zvířecí svět zastoupen právě psy. No jo, jsem prostě psí máma!

Doma máme tři hafany (dva z nich jsou původně útulkáči) – a i když si myslím, že by se jich tam ještě pár vešlo, manžela se mi zatím přesvědčit nedaří :D. A tak pomáhám těm, co pomoc potřebují – pejskům v útulcích. Prosím, nebuďte lhostejní a pomáhejte také! Způsobů pomoci je spousta. Tou největší je adopce útulkáče, což ale pochopitelně nemůže udělat zdaleka každý. Nicméně když budete uvažovat o pořízení pejska, určitě nepodporujte množírny! V útulcích čeká tolik krásných chlupáčů, psí život je mnohem kratší než ten lidský a představa, že mnozí stráví spoustu let nebo dokonce celý život bez svého „doma“, bez svého pelíšku a svého pánečka, tak ta je strašná. Pomáhat může každý – a nejde jen o pomoc materiální či finanční, útulkům pomůže i prosté sdílení pejsků k adopci, čím víc sdílení, tím větší šance na nový domov, nebo i to nejjednodušší – plnění virtuálních misek klikáním.

Adopcí jednoho psa svět skutečně nikdo nezmění, ale tomu jednomu konkrétnímu se změnit může podstatně – a pomocí útulkům můžete když ne změnit, tak alespoň vylepšit život spoustě chlupáčům! Za ten pěkný pocit to fakt stojí!!

Fido, Ferda a Neruška