Zdravím všechny: Ty, co zabloudili na moje stránky náhodou, i ty, co je hledali cíleně. Zvláště pro ty druhé jsou určené následující řádky. V době počítačů, internetu a elektronické pošty už mě totiž moc nebaví odepisovat na spousty dopisů, co mi chodí s prosbami o nějaké informace jak o mně, tak o mých knížkách. A protože se dají sehnat jen v málokteré encyklopedii, tak aspoň něco málo tu na sebe prozradím. Na referáty, SOČky a různé práce do školy určitě budou stačit. Naleznete je v části „o Lence“. Rovněž vám zde budu přinášet novinky o chystaných knížkách, o mých koníčcích, i o charitativní činnosti, které se věnuji.

Oficiální stránky mé dcery Sandry Lanczové najdete zde.

Povánoční poděkování

3 Led

Ze srdce děkuji za vánoční i narozeninové pozdravy a krásné dárky!!! Mám z nich opravdu velkou radost! Jste prostě zlatí.

A jelikož jsem si až o Vánocích uvědomila, že jsem naprosto zazdila tradiční předvánoční soutěž, zkusím Vám v nejbližších dnech připravit alespoň nějakou krátkou novoroční 🙂.

Třicáté výročí

7 Lis

Přesně před třiceti lety (ano, už je to tak dávno!) mi po dlouhých letech psaní do šuplíku a několika měsících netrpělivého očekávání přišel telegram. Okamžitě jsme jeli do Prahy a ještě před setkáním s nakladatelkou nedočkavě nakukovali do výlohy prvního knihkupectví, co jsme potkali… a… ach, byla tam!! Za výlohou se skvěla knížka Počkej na mě, Radko! S nenápadnou obálkou, v paperbackovém provedení, s půlročním zpožděním (měla vyjít před prázdninami), ale… BYLA TAM. Konečně.

Otevřela cestu dalším titulům, dočkala se dalších a vázaných vydání s různými a hezčími obálkami i ilustracemi, nicméně – tahle byla první. Takže Radka v těchto předvánočních dnech slaví už třicáté narozeniny :).

Poděkování

27 Pro

Děkuji za všechna vánoční i narozeninová přání, dárky a dárečky. Jsou parádní a mám z nich velkou radost!

Veselé Vánoce!

24 Pro

Milé čtenářky, milí čtenáři, užijte si krásné, šťastné, veselé a pohodové Vánoce plné splněných přání a snů!

Vyhodnocení soutěže

19 Pro

Se čtvrtou adventní nedělí je tu vyhodnocení předvánoční soutěže. A nutno říct, že buď byla lehká, anebo jste prostě skvělí a máte moje knihy v malíčku :-). Vesměs jste to měli bez chyb, tu a tam se objevila jedna, maximálně dvě chybky.

Štěstí při slosování se usmálo na: Janu Klenovičovou, Evu Schütznerovou a Nikolu Soudek. Všem děkuji za účast!

Vánoční soutěž 2021

30 Lis

Málem jsem to zase prošvihla! Co? Přece tradiční adventní soutěž! A tak honem napravuji: jelikož do Štědrého dne už vážně mnoho času nezbývá, bude stejně jako v několika předešlých letech soutěž pouze jednokolová – jmenuje se Vánoční příběhy a najdete ji zde. Anebo v sekci Soutěže :-).

Zadání je jednoduché, stačí zodpovědět na 10 kvízových otázek, poslat je do SOBOTY 18. prosince 2021 na mail lenka@lanczova.cz – a mít štěstí při slosování na čtvrtou adventní neděli 19. prosince 2021.

Přeji hodně pohody při luštění!

Ferda

28 Dub

Naše smečka bohužel přišla o jednoho člena, o Ferdu. Některé z vás čtenářek a čtenářů si ho jistě pamatují i z našich Lancz-conů…

Poděkování

21 Úno

Tento způsob oslavy jmenin zdá se mi poněkud nešťastným :).
Před takřka třemi týdny jsem upadla tak šikovně, až jsem si zlomila zápěstí. No ale stanou se horší věci :).

Všem moc děkuji za přání a dárky k svátku! 

Poděkování

3 Led

A je po všem. Tolik připrav a těšení to dá, a pak je za pár dní konec. Ale bylo to pěkné a Ježíšek byl Štědrý. Potěšilo mě, že  si na mě i letos moje čtenářky a čtenáři vzpomněli, a poslali mi dárečky jak pod stromeček, tak i k narozeninám.

Všem moc děkuji a do nového roku Vám přeji jenom to nejlepší!